abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1994 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Statistika demona

    7.10.2006 00:05 Jan
    Statistika demona
    Přečteno: 151×
    Potrebujem otestovat ako sa sprava pri roznych konfiguraciach mailova sluzba a veci okolo nej (spamfiltre, antivirus).
    Idea: poslat na server na ktorom bezi iba mailova sluzba z localhostu 100 kusov 5MB mailov a po spracovani tychto mailov vytvorit statistiku - vyuzitie CPU (moze to bezat aj na 2proc. stroji), pristup k filesystemy (read/write bytes, zmena vyuzitia disku, ...), pamatove naroky

    Rozmyslal som nad davkovym pouzitim nastrojov top, htop, dstat. Moja myslienka vsak stoji na mrtvom bode: Ako sledovat statistiku(CPU, RAM, filestat) iba pre 1 proces resp. nim spustene procesy (spamfilter,antivir) suhrne? (pricom to musi davat exaktne vysledky, nakolko potrebujem vytvorit porovnavaciu tabulku konfiguracii)

    Odpovědi

    7.10.2006 11:41 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Statistika demona
    Mám pocit, že se pokoušíte naprosto přesně změřit náhodné hodnoty. Pravděpodobně chcete otestovat, jak se bude mailsystém chovat při vyšší zátěži, ale pokud pošlete e-maily z localhosta, stejně velké a navíc dávkově, je to situace na hony vzdálená reálnému provozu (e-maily přicházejí po síti, v různých intervalech, různě velké).

    Vím, že jsem neodpověděl na otázku, ale připadá mi, že je chyba už v samotném zadání. No a pokud je to zadání "shůry", tak za "exaktní" výsledky můžete považovat libovolná čísla, která se vám podaří změřit, nejlépe taková, která jsou ve prospěch vámi preferované konfigurace.
    lolofon avatar 7.10.2006 11:57 lolofon | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Statistika demona
    Co sa tyka localhostu, tak to nemusi byt, len sa snazim vytvorit "laboratorne" lahko zopakovatelne podmienky. Mojim cielom je predist situacii ze budem testovat na real pracujucom systeme s konfiguraciou A("dobra") a konfiguraciou B("zla") a vo vysledkoch mi vyjde lepsia B.

    Dovod neuspechu A moze byt hocico (v tej chvili som dostal na spracovanie 500 emailovych spamov AND uzivatel X tahal cez FTP 700MB ISO AND weby na servery v tej chvili prehladavalo 10 search engines).
    Takymto veciam sa chcem vyvarovat, takze testovacie prostredie by som mal "sterilne" :). Uz len ako zrealizovat objektivne meranie?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.