abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:22 | Zajímavý článek

    Bezpečnostní specialista Graham Helton z Low Orbit Security si všímá podezřelých anomálií v BGP, zaznamenaných krátce před vstupem ozbrojených sil USA na území Venezuely, které tam během bleskové speciální vojenské operace úspěšně zatkly venezuelského diktátora Madura za narkoterorismus. BGP (Border Gateway Protocol) je 'dynamický směrovací protokol, který umožňuje routerům automaticky reagovat na změny topologie počítačové sítě' a je v bezpečnostních kruzích znám jako 'notoricky nezabezpečený'.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 2
    dnes 06:11 | Nová verze

    Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,58 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,32 %. Procesor AMD používá 67,43 % hráčů na Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 05:55 | IT novinky

    V Las Vegas probíhá veletrh CES (Consumer Electronics Show, Wikipedie). Firmy představují své novinky. Například LEGO představilo systém LEGO SMART Play: chytré kostky SMART Brick, dlaždičky SMART Tagy a SMART minifigurky. Kostka SMART Brick dokáže rozpoznat přítomnost SMART Tagů a SMART minifigurek, které se nacházejí v její blízkosti. Ty kostku SMART Brick aktivují a určí, co má dělat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 18:33 | Bezpečnostní upozornění

    Vládní CERT (GovCERT.CZ) upozorňuje (𝕏) na kritickou zranitelnost v jsPDF, CVE-2025-68428. Tato zranitelnost umožňuje neautentizovaným vzdáleným útočníkům číst libovolné soubory z lokálního souborového systému serveru při použití jsPDF v prostředí Node.js. Problém vzniká kvůli nedostatečné validaci vstupu u cest k souborům předávaných několika metodám jsPDF. Útočník může zneužít tuto chybu k exfiltraci citlivých

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 16:22 | Komunita

    V úterý 13. ledna 2025 se v pražské kanceláři SUSE v Karlíně uskuteční 5. Mobile Hackday, komunitní setkání zaměřené na Linux na mobilních zařízeních, kernelový vývoj a související infrastrukturu. Akci pořádá David Heidelberg.

    … více »
    lkocman | Komentářů: 1
    včera 16:00 | Pozvánky

    Už je 14 dní zbývá do začátku osmého ročníku komunitního setkání nejen českých a slovenských správců sítí CSNOG 2026. Registrace na akci je stále otevřená, ale termín uzávěrky se blíží. I proto organizátoři doporučují, aby se zájemci přihlásili brzy, nejlépe ještě tento týden.

    … více »
    VSladek | Komentářů: 0
    včera 02:22 | Pozvánky

    Rok 2026 sotva začal, ale už v prvním týdnu se nashromáždilo nezvykle mnoho zajímavostí, událostí a zpráv. Jedno je ale jisté - už ve středu se koná Virtuální Bastlírna - online setkání techniků, bastlířů a ajťáků, kam rozhodně doražte, ideálně s mikrofonem a kamerou a zapojte se do diskuze o zajímavých technických tématech.

    Dějí se i ne zcela šťastné věci – zdražování a nedostupnost RAM a SSD, nedostatek waferů, 3€ clo na každou položku z Číny … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    5.1. 22:00 | Komunita

    Vývojáři GNOME a Firefoxu zvažují ve výchozím nastavení vypnutí funkce vkládání prostředním tlačítkem myši. Zdůvodnění: "U většiny uživatelů tento X11ism způsobuje neočekávané chování".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    5.1. 15:22 | Nová verze

    Nástroj pro obnovu dat GNU ddrescue (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 1.30. Vylepšena byla automatická obnova z disků s poškozenou čtecí hlavou.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.1. 12:55 | IT novinky

    Protokol IPv6 má již 30 let. První návrh specifikace RFC 1883 je z prosince 1995.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (1%)
     (4%)
     (0%)
     (10%)
     (24%)
     (5%)
     (6%)
     (3%)
     (10%)
     (52%)
    Celkem 246 hlasů
     Komentářů: 5, poslední dnes 10:35
    Rozcestník

    Dotaz: 2,4Ghz Xeon vs E6600 conroe

    9.10.2006 12:59 Vavra
    2,4Ghz Xeon vs E6600 conroe
    Přečteno: 223×
    Chceme postavit pro nasi komunitu server, na kterem pojede debian a vsechno mozne...http,sql,email

    Dostali jsme nabidku na: http://www.supermicro.com/products/motherboard/Xeon/E7500/P4DPR-iGM.cfm + 2x 2,4Ghz XEON + 4GB DIMM DDR200 za 6000Kc

    Kolega zase rika ze bychom meli koupit Core 2 Duo Conroe E6600 4MB, k tomu odpovidajici desku a 4GB DIMM DDR2 566. Coz vyjde na cca 22k Kc

    Neresim tedka opdodstatnenost dane konfigurace pro ono pouziti, ale spise primou konfrontaci techto dvou nabidek.

    Conroe je pochopitelne drazsi.

    Vase komentare, dali byste si Core 2 duo do serveru?

    A jeste jedna hw otazecka, tu Supermicro desku muzu napajet normalnim atx ci potrebujeme nejaky jiny?

    Odpovědi

    9.10.2006 13:11 vagojan | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2,4Ghz Xeon vs E6600 conroe
    Klonil bych se spíš ke Xeonu, už jenom za tu cenu... Mě běhají na serverech xeony od 2GHz až po 3.6, různých řad. Core 2 mi na server moc nesedí.

    Jinak poprvé za životnost serverů jsou procesory zatíženy... spustil jsem si boinc. (jinak při provozu i ve velké firmě procesor většinou úzkým hrdlem není)

    Spíš než na procesor se zaměř na výběr diskového prostoru.

    U inteláckých desek s obdobným čipsetem a 2X XEON používáme trochu jiné zdroje.... tak 2x hotswap 630W. ATX asi nestačí (je tam jiný konektor).
    9.10.2006 15:29 Thunder.m | skóre: 35 | blog: e17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2,4Ghz Xeon vs E6600 conroe
    Pokud tam budeš dávat originální Debian Etch, nebo Sarge, tak doporučuji Xeon protože nové desky pro Core 2 Duo většinou vyžadují jádro 2.6.18 a to je až teď v Sid (unstable), jinak pokud si tam můžeš zkompilovat vlastní tak to jdi raději do Core 2 Duo, výkon CPU bude tak 4x lepší a odběr elektřiny sotva poloviční.
    9.10.2006 21:57 Vavra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2,4Ghz Xeon vs E6600 conroe
    To jsem prave chtel slyset - prima konfrontace tech dvou konfiguraci ohledne vykonu. Conroe bude asi opravdu rychlejsi a spotreba polovicni.

    Jak se tak koukam tak Supermicro zacal delat i serverovou desku s chipsetem 3000 ktera podporuje Core 2 duo a vejde se do 1U.
    frEon avatar 10.10.2006 00:49 frEon | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 2,4Ghz Xeon vs E6600 conroe
    v nejakym testu conroe jsem cetl, ze na conroe je velka brzda pomala pamet, a doporuceni zni koupit si ddr2-800
    Talking about music is like dancing to architecture.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.