V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Byla vydána nová stabilní verze 3.19.0, tj. první z nové řady 3.19, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou podporu Raspberry Pi 5.
Vcera som vo svojom Debian testingu nechal updatovat openoffice z 2.0.3 na 2.0.4rc3 (snad som nepoplietol cisla). Vysledkom je sice funkcny openoffice, nie vsak 100%. Zatial som narazil na to, ze nie je mozne vyhladavat v textovom dokumente.
Ctrl+F zobrazi vyhladavaci dialog, ale po zadani lubovolneho retazca, ktory sa v texte zjavne nachadza, sa vypise akurat hlaska, ze sa zadany retazec nepodarilo najst...
Nestretol niekoho s podobnym problemom? Ako ho riesit? Je to chyba oficialnej distribucie openoffic-u alebo je nejaka zapeklitost v debian specific upravach?
Vopred dakujem za kazdu radu.
Co presne znamena, ze sa posrala Java? Okrem toho sa mi zda byt trosku divne, ze by malo byt vyhladavanie existencne zavisle na Jave...
ale FUJ!!! takhle se mluvi?
Co vim, tak OO k vyhledavani Javu nepotrebuje. To by bylo hodne drsne... Ted jsem updatnul debiana na stejnou verzi, vypnul Javu a hledani funguje bezvadne. S Javou rovnez.
lrwxrwxrwx 1 root root 18 2006-10-10 20:47 java -> /opt/java/bin/java lrwxrwxrwx 1 root root 19 2006-10-10 20:47 javac -> /opt/java/bin/javac lrwxrwxrwx 1 root root 19 2006-10-10 20:47 javah -> /opt/java/bin/javahV /opt/java mam nainstalovanu javu mimo debian strom (pouzil som dummy package java-compiler-dummy, java-virtual-machine-dummy atd. s instalaciou priamo od sunu)
Asi som potom niekde nieco domotal, pretoze javac mi napr. odkazoval (cez /etc/alternatives na ktory viedla linka z /bin/javac) na gcj-4.1. Teraz sa zda, ze vsetko ide ako ma.
Holt s Javou su niekedy problemy, ak si na to clovek neda problem.
Tiskni
Sdílej: