Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Vcera som vo svojom Debian testingu nechal updatovat openoffice z 2.0.3 na 2.0.4rc3 (snad som nepoplietol cisla). Vysledkom je sice funkcny openoffice, nie vsak 100%. Zatial som narazil na to, ze nie je mozne vyhladavat v textovom dokumente.
Ctrl+F zobrazi vyhladavaci dialog, ale po zadani lubovolneho retazca, ktory sa v texte zjavne nachadza, sa vypise akurat hlaska, ze sa zadany retazec nepodarilo najst...
Nestretol niekoho s podobnym problemom? Ako ho riesit? Je to chyba oficialnej distribucie openoffic-u alebo je nejaka zapeklitost v debian specific upravach?
Vopred dakujem za kazdu radu.
Co presne znamena, ze sa posrala Java? Okrem toho sa mi zda byt trosku divne, ze by malo byt vyhladavanie existencne zavisle na Jave...
ale FUJ!!! takhle se mluvi?
Co vim, tak OO k vyhledavani Javu nepotrebuje. To by bylo hodne drsne... Ted jsem updatnul debiana na stejnou verzi, vypnul Javu a hledani funguje bezvadne. S Javou rovnez.
lrwxrwxrwx 1 root root 18 2006-10-10 20:47 java -> /opt/java/bin/java lrwxrwxrwx 1 root root 19 2006-10-10 20:47 javac -> /opt/java/bin/javac lrwxrwxrwx 1 root root 19 2006-10-10 20:47 javah -> /opt/java/bin/javahV /opt/java mam nainstalovanu javu mimo debian strom (pouzil som dummy package java-compiler-dummy, java-virtual-machine-dummy atd. s instalaciou priamo od sunu)
Asi som potom niekde nieco domotal, pretoze javac mi napr. odkazoval (cez /etc/alternatives na ktory viedla linka z /bin/javac) na gcj-4.1. Teraz sa zda, ze vsetko ide ako ma.
Holt s Javou su niekedy problemy, ak si na to clovek neda problem.
Tiskni
Sdílej: