abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:11 | Nová verze

    Poštovní klient Thunderbird byl vydán v nové verzi 145.0. Podporuje DNS přes HTTPS nebo Microsoft Exchange skrze Exchange Web Services. Ukončena byla podpora 32bitového Thunderbirdu pro Linux.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:33 | IT novinky

    U příležitosti státního svátku 17. listopadu probíhá na Steamu i GOG.com již šestý ročník Czech & Slovak Games Week aneb týdenní oslava a také slevová akce českých a slovenských počítačových her.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.19 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnout lze například nový balíček BirdNET-Go, tj. AI řešení pro nepřetržité monitorování a identifikaci ptáků.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.38 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.10 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:33 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 28 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    15.11. 16:11 | Nová verze

    Byl vydán Debian 13.2, tj. druhá opravná verze Debianu 13 s kódovým názvem Trixie. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 13 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    15.11. 12:11 | IT novinky

    Google představil platformu Code Wiki pro rychlejší porozumění existujícímu kódu. Code Wiki pomocí AI Gemini udržuje průběžně aktualizovanou strukturovanou wiki pro softwarové repozitáře. Zatím jenom pro veřejné. V plánu je rozšíření Gemini CLI také pro soukromé a interní repozitáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    14.11. 14:22 | Bezpečnostní upozornění

    V přihlašovací obrazovce LightDM KDE (lightdm-kde-greeter) byla nalezena a již opravena eskalace práv (CVE-2025-62876). Detaily v příspěvku na blogu SUSE Security.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    14.11. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.2 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Tor Browser byl povýšen na verzi 15.0.1. Další novinky v příslušném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.11. 10:33 | IT novinky

    Česká národní banka (ČNB) nakoupila digitální aktiva založená na blockchainu za milion dolarů (20,9 milionu korun). Na vytvořeném testovacím portfoliu, jehož součástí jsou bitcoin, stablecoiny navázané na dolar a tokenizované depozitum, chce získat praktickou zkušenost s držením digitálních aktiv. Portfolio nebude součástí devizových rezerv, uvedla dnes ČNB v tiskové zprávě.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 44
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (35%)
     (46%)
     (19%)
     (18%)
     (23%)
     (15%)
     (23%)
     (16%)
     (16%)
    Celkem 356 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 12.11. 18:21
    Rozcestník

    Dotaz: boot z USB rescue system pres syslinux

    11.10.2006 15:29 serda | skóre: 3
    boot z USB rescue system pres syslinux
    Přečteno: 1511×
    zdravim,
    potreboval bych nabootovat rescue system z openSUSE-10.2-Alpha5-DVD-i386 z USB.
    Muj postup:
    Vytvoril sem dosovskou partition na usb fdisk /dev/sda, mkdosfs /dev/sda1. Stahl sem si iso obraz DVD openSUSE openSUSE-10.2-Alpha5-DVD-i386.iso.
    Namountoval jsem USB na /media/usb (mount /dev/sda1 /media/usb) a iso sem namountoval na /media/iso (mount openSUSE-10.2-Alpha5-DVD-i386.iso /media/iso). Zkopiroval jsem adresar boot z isa na usb cp -r /media/iso/boot /media/usb, navic jsem prekopiroval obsah adresare /media/usb/boot/i386/loader do korenovyho adresare usb cp /media/usb/boot/i386/loader/* /media/usb, prejmenoval soubor isolinux.cfg na syslinux.cfg mv /media/usb/isolinux.cfg /media/usb/syslinux.cfg. Odmountoval usb umount /media/usb a nahral zavadec syslinux na usb syslinux /dev/sda1.

    Pri rebootu mi z usb nabehne syslinux s nabidkou, vyberu rescue, vse vypada v poradku, avsak po nacteni initrd vyskoci okno >>>Linuxrc v2.1.5..... Make sure that CD number 1 is in your drive...<<<, system nenajde soubor rescue, ktery se nachazi na usb v adresari boot/i386..prekopiroval jsem ho i do korenoveho adresare usb, ale nepomohlo to

    Mohl by mi prosim nekdo rici, kde se stala chyba pripadne jak ji opravit ..proste mi nejak pomoct :-)
    diky moc
    --serda

    Odpovědi

    11.10.2006 19:31 Kroko | skóre: 22
    Rozbalit Rozbalit vše Re: boot z USB rescue system pres syslinux
    ze by hledal jine soubory? co si na tu flash proste nainstalit nejake minidistro a aplikace ktere potrebujete na opravu systemu typu fdisk atd ?
    http://kroko.evesnight.net
    12.10.2006 09:11 serda | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: boot z USB rescue system pres syslinux
    Jake jine soubory? prave sem tam nakopiroval obsah celeho isa (krom vsech rpm - ty by se tam asi nevesly;-) a porad ne a ne ten rescue system najit
    oproti vcerejsku jsem jeste odpojil cdromku od zakladni desky a uz to pise jinou hlasku Could not find the SUSE Linux Installation CD. Activating manual setup program. Rucne to jiz zvladnu pres zadani nabidky rescue system, pres harddisk a vyberu zarizeni /dev/sda1, ale ja to potrebuju aby to delalo automaticky.
    Ten rescue system neni obycejnej rescue system, ale spoustim z neho vlastni instalacni program, takze bych u rescue chtel zustat (coz je pro me nejjednodussi reseni).. Driv me vsechno fungovalo, pouzival sem zavadec grub,ale u jedne zakladni desky to proste prestalo fungovat...Jiz sem se na to ptal tady, ale zatim se mi nedostalo zadne odpovedi.. Takze zkousim jine reseni pres syslinux
    Mam podezreni ze bude potreba neco pridat ci odebrat ze souboru linuxrc.config obsazeneho v initrd...ale co?
    poradi prosim nekdo

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.