Společnost Pebble představila (YouTube) chytré hodinky Pebble Round 2. S kulatým e-paper displejem, s open source PebbleOS a vydrží baterie přibližně dva týdny. Předobjednat je lze za 199 dolarů s plánovaným dodáním v květnu.
Na novoroční inauguraci starosty New Yorku Zohrana Mamdaniho bylo zakázáno si s sebou přinést Raspberry Pi anebo Flipper Zero. Raspberry Pi i Flipper Zero jsou explicitně uvedeny v seznamu zakázaných věcí jak na na veřejné pozvánce, tak i na oficiálních stránkách města.
OpenTTD (Wikipedie), tj. open source klon počítačové hry Transport Tycoon Deluxe, byl vydán v nové stabilní verzi 15.0. Přehled novinek v seznamu změn a také na YouTube. OpenTTD lze instalovat také ze Steamu.
Správce oken IceWM byl vydán ve verzi 4.0.0, která např. vylepšuje navigaci v přepínání velkého množství otevřených oken.
Od 1. ledna 2026 jsou všechny publikace ACM (Association for Computing Machinery) a související materiály přístupné v její digitální knihovně. V rámci této změny je nyní digitální knihovna ACM nabízena ve dvou verzích: v základní verzi zdarma, která poskytuje otevřený přístup ke všem publikovaným výzkumům ACM, a v prémiové zpoplatněné verzi, která nabízí další služby a nástroje 'určené pro hlubší analýzu, objevování a organizační využití'.
K 1. lednu 2026 končí 70leté omezení majetkových autorských práv děl autorů zesnulých v roce 1955, viz 2026 in public domain. V americkém prostředí vstupují do public domain díla z roku 1930, viz Public Domain Day.
Všem vše nejlepší do nového roku 2026.
Crown je multiplatformní open source herní engine. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT a GPLv3+. Byla vydána nová verze 0.60. Vyzkoušet lze online demo.
Daniel Stenberg na svém blogu informuje, že po strncpy() byla ze zdrojových kódů curlu odstraněna také všechna volání funkce strcpy(). Funkci strcpy() nahradili vlastní funkcí curlx_strcopy().
mám potíže s rozběháním uvedeného modemu pod SuSE 10.1 x86_64. Dostal jsem se do určitého stadia, pokud někdo budete vědět, jak se šoupnout dál, budu moc vděčný.
Zkoušel jsem nejprve návod podle: http://cs.wikibooks.org/wiki/Eagle-USB a zasekl se na překladu ovladače eagle-usb.
"make" skončí s následující chybou:
In file included from /root/instal/eagle-usb-1.9.9.1/driver/eagle-usb.h:30,
from /root/instal/eagle-usb-1.9.9.1/driver/eu_main.c:41:
/root/instal/eagle-usb-1.9.9.1/driver/eu_types.h:165: warning: ‘packed’ attribute ignored
/root/instal/eagle-usb-1.9.9.1/driver/eu_main.c:170: error: unknown field ‘owner’ specified in initializer
/root/instal/eagle-usb-1.9.9.1/driver/eu_main.c:170: warning: initialization from incompatible pointer type
/root/instal/eagle-usb-1.9.9.1/driver/eu_main.c:242: error: expected ‘)’ before string constant
/root/instal/eagle-usb-1.9.9.1/driver/eu_main.c:244: error: expected ‘)’ before string constant
/root/instal/eagle-usb-1.9.9.1/driver/eu_main.c: In function ‘eu_disconnect_postfirm’:
/root/instal/eagle-usb-1.9.9.1/driver/eu_main.c:946: error: ‘URB_ASYNC_UNLINK’ undeclared (first use in this function)
/root/instal/eagle-usb-1.9.9.1/driver/eu_main.c:946: error: (Each undeclared identifier is reported only once
/root/instal/eagle-usb-1.9.9.1/driver/eu_main.c:946: error: for each function it appears in.)
make[3]: *** [/root/instal/eagle-usb-1.9.9.1/driver/eu_main.o] Error 1
make[2]: *** [_module_/root/instal/eagle-usb-1.9.9.1/driver] Error 2
make[1]: *** [eagle-usb.ko] Error 2
make: *** [build] Error 2
Stejná potíž se objevuje i při pokusu zkompilovat a rozchodit novější verze eagle-usb (2.2.0, 2.1.1).
Zkoušel jsem ještě jinou cestu popsanou na SuSE linux support
Podle návodu jsem si upravil .config jádra, zkompiloval jsem si moduly pppoatm a ueagle-usb. Dále jsem stáhnul a do požadované cesty nahrál firmware.
ueagle se chytil a po připojení a odpojení modemu se v logu ukáže:
usb 1-2: [ueagle-atm] modem operational
usb 1-2: [ueagle-atm] ATU-R firmware version : 43e2ead7
Zdá se, že modem komunikovat bude, ale potřebuji rozchodit připojení přes PPPoE LLC (můj ISP je Telecom). A tady se zase zaseknu.
Ve zmíněném návodu doporučují použít br2684ctl. Stáhnul jsem si tento balík zkompiloval jsem si příslušný modul br2684, který vyžaduje, ale mám problém s jeho zavedením:
modprobe br2684
hází chybu "Unknown symbol skb_migrate" a odmíte modul načíst.
Děkuji za každý tip, jak dokončit instalaci toho modemu. Dříve jsem ho bez potíží používal s ovladači "eagle-usb", na SuSE 10.1 se mi ho však nedaří rozchodit...
Tiskni
Sdílej: