Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
who has xx.xx.xx.xx? Tell "moja ip"
Kde xxx je nejaka adresa neznama, striedali sa ich desiatky.
Niekedy bola naopak vysialana poziadavka inou ip na moju.
1. Teď už vám jednotky sedí - ale teprve v tomto příspěvku. Ve všech předchozích byly jednotky úplně nesmyslné.
2. Především absolutně netušíme, jak vlastně vypadá ten segment, kde se to děje. Navíc jste se ani neobtěžoval podívat, jestli ty ARP dotazy chodí z MAC adresy vaší karty nebo z nějaké jiné - pouze jste zmínil pár zmatených spekulací na téma Asustek vs. Intel. Vážně si myslíte, že z takto útržkovitých náznaků vám někdo vyprodukuje rozumnou odpověď?
Skutečně to vypadá na nějaký plošný scan. Tedy za předpokladu, že vaše síť je 172.19.0.0/16 nebo něco podobného, pokud máte /24, pak to vypadá navíc na chybu v konfiguraci. ARP dotazy jsou ze své podstaty posílány jako broadcasty, na tom není nic divného ani špatného, podivné je jen jejich množství, ale to odpovídá snaze kontaktovat v krátkém čase velké množství různých adres.
Co se Asusteku týká, takhle ethereal identifikuje např. mou integrovanou Marvell 88E8001 (v jednom stroji prefix 00:11:2F, ve druhém 00:15:F2).
Tiskni
Sdílej: