abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 16:44 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:33 | Nová verze

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 168 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:55 | Nová verze

    Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 10. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:44 | Nová verze

    Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).

    |🇵🇸 | Komentářů: 8
    17.8. 18:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.8. 13:33 | Zajímavý článek

    Byly publikovány novinky z vývoje GIMPu. Pracuje se na novém formátu souborů. Stávající binární XCF bude nahrazen "zazipovaným XML". XCF zůstane plně podporován pouze pro načítání starých souborů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    17.8. 12:33 | Zajímavý projekt

    Workshop o umělé inteligenci v Dartmouthu proběhl před 70 lety, od 18. června do 17. srpna 1956. Dvouměsíční soustředění 6–11 informatiků, iniciované Johnem McCarthym, položilo základy oboru umělé inteligence.

    |🇵🇸 | Komentářů: 6
    17.8. 03:00 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.1 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.2. Podrobný přehled novinek a vylepšení na Linux Kernel Newbies nebo LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    16.8. 18:55 | Komunita

    Debian dnes slaví 33 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    16.8. 04:22 | Komunita

    Probíhá hlasování o používání LLM při vývoji Debianu. Vývojáři Debianu mají na výběr 9 možností (návrhy A až H a žádný z nich).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (7%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2418 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník


    Dotaz: Instalace z HDD - Opensuse 10.1

    30.10.2006 10:10 sini
    Instalace z HDD - Opensuse 10.1
    Přečteno: 292×
    Zdravím, rád bych se zeptal zda je možné instalovat Opensuse 10.1 z hdd. Důvod je ten, že jsem si stáhl ISO DVD vypálil a smazal image. Při instalaci hlásí instalátor chybu a po ověření DVD hlásí že je poškozené. Samozřejmě jsem před vypálením neprovedl kontrolu MD5 :-(. Pokusil jsem se tedy nakopírovat celé DVD na disk našel jsem chybné balíčky stáhl je znovu a nabootoval jsem z CD určeného pro NET install a jako zdroj jsem dal HDD.

    Dostal jsem se až ke kroku shrnutí instalace (dělení disku, výběr balíčku, atd...) V tomto bodě jsem se zasekl, protože nelze vybrat žádné balíčky a píše, že zdroj balíčků nebyl nalezen :-(.

    Učinil jsem ještě jeden pokus a při instalaci jsem se pokoušel přidat jako další zdroj přímo HDD (partition), bohužel jsem jej nenašel připojený a při pokusu o mount, píše že mount byl úspěšný, ale bohužel nebyl.

    Díky za každou radu, mám pomalé připojení a nechce se mi stahovat ISO znovu, SiNi

    P.S. připomínám, že jsem LINUX BFU :-)

    Odpovědi

    3.11.2006 11:27 sini
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace z HDD - Opensuse 10.1
    Děkuji všem za podnětné rady :-(. Již nemusíte nadále odpovídat. Stáhl jsem ISO znovu, a napodruhé se již vše podařilo.

    P.S. alespoň jsem se poučil bez kontroly MD5 to prostě nejde :-)

    SiNi
    6.1.2007 08:30 Marek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace z HDD - Opensuse 10.1
    že to jejde bez kontroly?? KEcy. kontrolou sem neprošel, ale szstem sem nainstaloval :D

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.