Vývojáři KDE na Mastodonu oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 26.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Společnost PINE64 kvůli nedostatku a vysokým cenám DRAM a eMMC dočasně pozastavuje výrobu linuxových zařízení. Výroba zařízení jako PineTime, PineVoice a Pinecil pokračuje.
Společnost Stripe se dohodla na akvizici společnosti OpenRouter. Za 7,5 miliardy dolarů.
Byla vydána nová verze 1.27 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede David Heidelberg, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem … více »
Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.
Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o
… více »Společnost Framework představila nový Framework Laptop 12 s Intel Core Series 3, Thunderbolt 4, Wi-Fi 7, volitelnou čtečkou otisků prstů a podsvícenou klávesnicí s open-source firmwarem ZMK. Objednat lze s předinstalovanou Fedorou 44 KDE Plasma.
Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 168 (pdf).
Po resumu z hibernace (suspend2, jadro MDV-custom) se mi zhroutily KDE (urcite chyba uz tady), tak jsem restartoval X server, nabehlo KDM, po prihlaseni se vypsala hlaska Temp directory (/tmp) is out of disk space. Podival jsem se tedy na obsazenost / a zjistil ze je zaplneny cely. Zkusil jsem smazat tedy nejaky velky soubor (300MiB instalacky netBeans) a nic, obsazenost porad 100%!
OK, nabootoval jsem live-distro, zkusil fsck.ext3 /dev/hda5;fsck.ext3 -f /dev/hda5;fsck.ext3 -c /dev/hda5 a nic, porad 100% obsazenost.
Kdyby to byl jiny disk nez / a byly na nem dulezita data, mel bych zalohu :) Mate nekdo dobry napad jak z toho ven?
Zkus: cd /; du -s * toto ti vypíše obsazenost kořenových adresářů. Měl bych podezření na /var/log - konkretně na syslog a případně adresář kernel. když bude jo zle, dočasně si namontuj /tmp někam jinam - a v mcc si zvol "čistit temp po startu"Presne tak! Nevim proc jsem
fsck neveril, asi proto, ze jsem smazal 300MB soubor a na df to nebylo videt! Mel jste pravdu, na disku byl 4GiB temp soubor...
Tiskni
Sdílej: