Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
diamond ~ # /etc/init.d/net.lo restart * Starting lo * Bringing up lo * 127.0.0.1/8 * network interface lo does not exist * Please verify hardware or kernel module (driver)Jaký modul jádra mám zkontrolovat? V konfiguraci jsem nenašel nic, co by se tvářilo jako modul pro rozhraní lo... Nebo může být chyba někde jinde? Předem díky za jakékoli nakopnutí!
ifconfig lo
, pokud ho nenajde, vytvoř ho ifconfig lo 127.0.0.1
a přidej route add loopback
diamond ~ # ifconfig lo lo: error fetching interface information: Device not found diamond ~ # ifconfig lo 127.0.0.1 SIOCSIFADDR: No such device lo: unknown interface: No such device
grep CONFIG_NET= /usr/src/linux/.config
CONFIG_NET=ySíť normálně funguje, ani bych si toho nevšiml, kdybych nepotřeboval přistupovat na VNC server lokálně...
To už radši ip addr
.
?_ Link encap:Local Loopback LOOPBACK MTU:16436 Metric:1 RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0 TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0 collisions:0 txqueuelen:0 RX bytes:0 (0.0 b) TX bytes:0 (0.0 b)
ip link set lo up ip addr add 127.0.0.1/8 dev lo ip route add 127.0.0.0/8 dev lo
diamond ~ # ip link set lo up SIOCGIFFLAGS: No such device diamond ~ # ip addr add 127.0.0.1/8 dev lo Cannot find device "lo" diamond ~ # ip route add 127.0.0.0/8 dev lo Cannot find device "lo"
udev
. Neco jako tohle.
> CONFIG_NET=y
Podľa mňa treba pozerať CONFIG_INET:
TCP/IP networking (INET) These are the protocols used on the Internet and on most local Ethernets. It is highly recommended to say Y here (this will enlarge your kernel by about 144 KB), since some programs (e.g. the X window system) use TCP/IP even if your machine is not connected to any other computer. You will get the so-called loopback device which allows you to ping yourself (great fun, that!).Ale podľa zmršeného mena by som to tiež skôr tipoval na udev. Môžeš skúsiť do boot skriptov vložiť
/sbin/ip addr
ešte pred to miesto, kde sa udev naštartuje? Alebo vypnúť udev?
P.S. to se stalo skutečně "samo od sebe"? Neinstaloval, kompiloval etc. jste nové jádro? Máte v paměti uloženo /proc/config.gz? Můžete ho porovnat s tím uloženým v /usr/src/linux
?
Mam matnej pocit, že lo souvisí s modulem pro síťovku, stejně jako v Madwifi souvisí ath0 a wifi0.
Ještě jeden tip na ověření stavu:
$ cat /etc/sysconfig/networking/ifcfg-lo DEVICE=lo IPADDR=127.0.0.1 NETMASK=255.0.0.0 NETWORK=127.0.0.0 # If you're having problems with gated making 127.0.0.0/8 a martian, # you can change this to something else (255.255.255.255, for example) BROADCAST=127.255.255.255 ONBOOT=yes NAME=loopback(co tam máte vy?)
Tiskni
Sdílej: