Chris Kühl (CEO), Christian Brauner (CTO) a Lennart Poettering (Chief Engineer) představili svou společnost Amutable. Má přinést determinismus a ověřitelnou integritu do linuxových systémů.
Byla vydána (𝕏) nová verze 26.1 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 26.1 je Witty Woodpecker. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Deník TO spustil vlastní zpravodajský webový portál ToHledej.CZ s internetovým vyhledávačem a bezplatnou e-mailovou schránkou. Dle svého tvrzení nabízí 'Zprávy, komentáře, analýzy bez cenzury' a 'Mail bez šmírování a Velkého bratra'. Rozložením a vizuálním stylem se stránky nápadně podobají portálu Seznam.cz a nejspíše je cílem být jeho alternativou. Z podmínek platformy vyplývá, že portál využívá nespecifikovaný internetový vyhledávač třetí strany.
Computer History Museum (Muzeum historie počítačů) zpřístupnilo své sbírky veřejnosti formou online katalogu. Virtuálně si tak můžeme prohlédnout 'rozsáhlou sbírku archivních materiálů, předmětů a historek a seznámit se s vizionáři, inovacemi a neznámými příběhy, které revolučním způsobem změnily náš digitální svět'.
Ruský hacker VIK-on si sestavil vlastní 32GB DDR5 RAM modul z čipů získaných z notebookových 16GB SO-DIMM RAM pamětí. Modul běží na 6400 MT/s a celkové náklady byly přibližně 218 dolarů, což je zhruba třetina současné tržní ceny modulů srovnatelných parametrů.
Národní identitní autorita (NIA), která ovlivňuje přihlašování prostřednictvím NIA ID, MEP, eOP a externích identit (např. BankID), je částečně nedostupná.
Byla vydána nová verze 1.16.0 klienta a serveru VNC (Virtual Network Computing) s názvem TigerVNC (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout nový server w0vncserver pro sdílení Wayland desktopu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Binárky na SourceForge. TigerVNC je fork TightVNC.
Byla vydána nová verze 4.6 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Rozsáhlá modernizace hardwarové infrastruktury Základních registrů měla zabránit výpadkům digitálních služeb státu. Dnešnímu výpadku nezabránila.
Čínský startup Kimi představil open-source model umělé inteligence Kimi K2.5. Nová verze pracuje s textem i obrázky a poskytuje 'paradigma samosměřovaného roje agentů' pro rychlejší vykonávání úkolů. Kimi zdůrazňuje vylepšenou schopnost modelu vytvářet zdrojové kódy přímo z přirozeného jazyka. Natrénovaný model je dostupný na Hugging Face, trénovací skripty však ne. Model má 1 T (bilion) parametrů, 32 B (miliard) aktivních.
you were not connected because a duplicate name exists on the network
Nestekal jste se s tim nekdo? dekuji
[2006/11/06 17:31:46, 0] lib/util_sock.c:write_data(562) write_data: write failure in writing to client 0.0.0.0. Error Connection reset by peer [2006/11/06 17:31:46, 0] lib/util_sock.c:send_smb(769) Error writing 4 bytes to client. -1. (Connection reset by peer) [2006/11/06 17:31:59, 1] smbd/service.c:make_connection_snum(941) churkey (192.168.1.108) connect to service HDD initially as user nobody (uid=99, gid=99) (pid 5953) [2006/11/06 17:32:20, 1] smbd/service.c:close_cnum(1141) churkey (192.168.1.108) closed connection to service HDD [2006/11/06 17:32:26, 1] smbd/service.c:make_connection_snum(941) churkey (192.168.1.108) connect to service HDD initially as user nobody (uid=99, gid=99) (pid 5958)
#======================= Global Settings ===================================== [global] workgroup = Origin3 server string = Samba Server client code page = 852 printcap name = /etc/printcap load printers = no printing = cups log file = /var/log/samba/log.%m max log size = 100 encrypt passwords = yes smb passwd file = /etc/smbpasswd username map = /etc/samba/smbusers name resolve order = lmhosts username level = 2 unix password sync = Yes null passwords = yes dns proxy = no share modes = yes map to guest = Bad User security = users [HDD] path = /test public = True only guest = False writable = True printable = no directory mask = 0777 create mask = 0777Prava adresare /test jsem nastavil na 777
security = users
spravne by malo byt
security = user
neviem ci to hra rolu, ale skor ano ako nie
churkey (192.168.1.108) connect to service HDD initially as user nobody (uid=99, gid=99) (pid 5953)
Tiskni
Sdílej: