abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    dnes 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Google Chrome 149 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 149.0.7827.53 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 10:55 | Nová verze

    Pluto.jl, reaktivní notebook pro programovací jazyk Julia, dospěl do verze 1.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    2.6. 13:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.6. 11:44 | IT novinky

    Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1817 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: BIND neautorizovana odpoved a omezeni

    12.11.2006 21:43 Petr
    BIND neautorizovana odpoved a omezeni
    Přečteno: 224×
    Ahoj, rad bych se zeptal, jestli mi muzete prosim poradit, jak docilit toho, abhy mi na pocitaci kdyz zadam napr. v prikazove radce: nslookup domena.cz IP_DNS_SERVERU aby se mi nezobrazoval text, ze se jedna o neautorizovanou odpoved. Server: neco.domena.cz Address: 212.XXX.X.XX

    Neautorizovan  odpovŘÔ: N zev: domenka.cz Address: 88.XXX.XXX.X - je to asi nastavenim DNS. Je to nejaky zasadny problem, ze se jedna o neautorizovanou odpoved, nebo se da nejakym zpusobem docilit, aby byla autorizovana? :-)

    Dale bych se chtel, zeptat, jak zakazat vsem lidem, aby nemohli vyuzivat muj DNS server, aby jej mohl vyuzivat jen muj hlavni server na kterem mi bezi DNS a nikdo cizi ne. Diky za kazdou vasi cennou radu Petr

    Odpovědi

    14.11.2006 10:57 rhamak | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: BIND neautorizovana odpoved a omezeni
    Odpovídám na druhou část otázky.
    Prozkoumej, co dělají tato options v named.conf:
    allow-query
    allow-recursion
    14.11.2006 11:26 Tomas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: BIND neautorizovana odpoved a omezeni
    Tyto volby zde vubec nenam nakonfigurovane. Jedine co mam nakonfigurovane tak u danych zon mam pouze nastavenu volbu allow-transfer {IP1; IP2}

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.