abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:22 | Zajímavý software

    Design (GitHub) je 2D CAD pro GNOME. Instalovat lze i z Flathubu. Běží také ve webovém prohlížeči.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    dnes 04:11 | Zajímavý software

    Příspěvek na blogu herního enginu Godot představuje aplikaci Xogot přinášející Godot na iPad a iPhone. Instalovat lze z App Storu. Za Xogotem stojí Miguel de Icaza (GitHub) a společnost Xibbon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za březen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    3.4. 16:44 | Nová verze

    ESP-IDF (Espressif IoT Development Framework), tj. oficiální vývojový framework pro vývoj aplikací na mikrokontrolérech řady ESP32, byl vydán v nové verzi 6.0. Detaily na portálu pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.4. 12:33 | Nová verze

    DeepMind (Alphabet) představila novou verzi svého multimodálního modelu, Gemma 4. Modely jsou volně k dispozici (Ollama, Hugging Face a další) ve velikostech 5-31 miliard parametrů, s kontextovým oknem 128k až 256k a v dense i MoE variantách. Modely zvládají text, obrázky a u menších verzí i audio. Modely jsou optimalizované pro běh na desktopových GPU i mobilních zařízeních, váhy všech těchto modelů jsou uvolněny pod licencí Apache 2.0. Návod na spuštění je už i na Unsloth.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 10
    3.4. 03:55 | Nová verze

    Cursor (Wikipedie) od společnosti Anysphere byl vydán ve verzi 3. Jedná se o multiplatformní proprietární editor kódů s podporou AI (vibe coding).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.4. 19:55 | Zajímavý projekt

    Průkopnická firma FingerWorks kolem roku 2000 vyvinula vícedotykové trackpady s gesty a klávesnice jako TouchStream LP. V roce 2005 ji koupil Apple, výrobu těchto produktů ukončil a dotykové technologie využil při vývoji iPhone. Multiplatformní projekt Apple Magic TouchstreamLP nyní implementuje funkcionalitu TouchStream LP na současném Apple Magic Trackpad, resp. jejich dvojici. Diskuze k vydání probíhá na Redditu.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    2.4. 18:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 10.3 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Přináší řadu bezpečnostních oprav, vylepšení funkcí a oprav chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.4. 15:11 | Zajímavý software

    Cloudflare představil open source redakční systém EmDash. Jedná se o moderní náhradu WordPressu, která řeší bezpečnost pluginů. Administrátorské rozhraní lze vyzkoušet na EmDash Playground.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    2.4. 14:00 | Komunita

    Bratislava OpenCamp 2026 zverejnil program a spustil registráciu. Štvrtý ročník komunitnej konferencie o otvorených technológiách prinesie 19 prednášok na rôzne technologické témy. Konferencia sa uskutoční v sobotu 25. apríla 2026 v priestoroch FIIT STU v Bratislave.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (7%)
     (1%)
     (12%)
     (30%)
     (3%)
     (6%)
     (1%)
     (14%)
     (23%)
    Celkem 1222 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Notebook Asus A6TC-AP027

    2.12.2006 22:41 Vlado
    Notebook Asus A6TC-AP027
    Přečteno: 510×
    Dobrý den, uvazujem o kupe tohto modelu Asus A6TC-AP027.

    Ma niekto s tym prakticke skusenosti?

    Odpovědi

    3.12.2006 12:43 MiHl | skóre: 9 | blog: Uvazovnik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Notebook Asus A6TC-AP027
    Mam podobny model A6T (nvidia geforce go 7600 misto 7300, 1GM ram misto 512MB, mozna o trochu jinak velky disk. Jinak je to stejne).

    Webkamera (nevim, jestli A6TC ma) nefunguje - ovladace pro linux (pres reverse-ingeneering) maximalne tak oznami, ze tam skutecne je a to je vsechno, co z nej zatim dostanete.

    Sitova karta - nutne ovladace ze stranky vyrobce. a opravit v nich 3 radky (napsal jsem to tu nekde na abclinuxu, celkem znamy problem, google najde snadno)

    Wifi karta - ovladac bcm43xx - podpora zatim jen pro ostatni typy, pro BCM4318 je jen (nespolehliva) betaverze, s ndiswrapper-em ale funguje dobre.

    acpi - proklinam do tretiho pokoleni, ale na nb tak prumerna kvalita.

    grafika - funguje normalne a bez problemu

    mechanicky ujde

    (jakykoliv) leskly display s tmavou plochou spis odrazi nez zobrazuje, pokud je v okoli hodne svetla.

    vydrz zhruba tak ty tri hodiny

    nevim jak A6TC, ale u A6T byla ukoncena vyroba (nahrazen typem F3F), takze nevim, jak dlouho vydrzi ve vyrobe A6TC.

    Spokojeny s nim celkem jsem. Vadi mi, ze touchpad ma jen dve tlacitka. Funguje mi jako desktop bez vypinani 24/7, takze suspend jsem neresil. Ve FC5 (asi ani jinde) nefunguje "out of the box". Vic k tomu rict nemuzu.
    19.12.2006 16:57 roleta
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Notebook Asus A6TC-AP027
    Pouzivam ubuntu 6.10 a je to uplne zly nb na linux. Som jeho vlastnikom a iba nan nadavam. Rozchodit sa mi tam podarilo zhruba vsetko , ale po hrozne dlhej dobe. problemy: wireless: nie je zatial vobec ovlac, funguje cez bcm43xx-cutter, ale iba na 11 mb zvuk: uplny otras, suma prasty, nieco hrozne go 7300- treba dat drivre od nvidie baterka zdrzi zhruba 2 hodky

    Tento notebook absolutne neodporucam ak na nom xces mat iba linux ako ja
    1.1.2007 15:27 emo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Notebook Asus A6TC-AP027
    Mam ten sami notebook a pouzivam tiez Kubuntu 6.10, ale nesuhlasim s tebou ze je tento notebook zly... Som z nim velmi spokojny... Na baterky vydrzi aj 3 hodiny,grafika slape bez vetsich problemov, wifi je troska problem,kedze ide cez ndiswrapper,a zvukovka tiez, lenze na ovladacoch obidvoch zariadeni sa uz pracuje ;-) Takze len treba chvilu pockat... Dokonca co viem tak aj na web kamerke sa uz pracuje ;-) Myslim si ,ze tento notebook je dobra kupa hlavne pre linux, hrosie je to vo widlach,tam sa urcite zijde 1Gb pamete,co v linuxe az tak nechyba...
    7.2.2007 04:28 Supp | skóre: 4 | Chomutov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Notebook Asus A6TC-AP027
    Z notebooku mám rozporuplné pocity... baterky vydrží, prakticky všechne HW je podporován, i wifi, stačí stáhnout firmware a bcm43xx-fwcutterem zpracovat, zkrátka tohle je dobrý.

    Teď zápory:
    1) zvukovka - není ještě zcela podporována, kanál front, jímž se de facto reguluje hlasitost se objeví teprve, když pustíte nějaký zvuk. A výstup na sluchátka/repro...zaprvé se hlásí jako LINE a zadruhé (!) když mu nastavíte hlasitost větší než 48 (gain -3 dB), tak nejde nebo jde hrozně. Ale to je spíš kosmetická záležitost proti následujícímu:
    2) GRAFIKA - Go7300...dlouho se o ní ví, že je tam nějaký HW bug, ovladače pro Win to mají nějak ošetřené, ty "naše" žel nikoliv a je to bohužel poznat. Notebook se seká (záleží hodně na kombinaci verze jádra/ovladače/X, ale dost často). Nepomáhá ani použití OSS ovladače NV. Seká se hlavně při přehrávání videa. Řešení jsem našel (po neskutečné anabázi a vlastně náhodou): Nastavit v modprobe.conf (nebo tam kde se to nastavuje, zkrátka IMMV) options nvidia NVreg_Mobile=3 (viz dokumentace). Ale hlavně! Zásadně nepoužívat rozšíření Xv - v momentě, kdy se něco zapne přes XVideo, kousne se to do 15 minut. Čert ví proč. Taky mám možná vadný kousek, ale tomu příliš nevěřím, protože jsem v rámci testování měl zapnuté glxgears asi 40 hodin a bez problémů, ale jak jsem pustil film, sekl se.
    Pařba a flink chtěj celýho člověka...
    26.2.2007 01:41 roleta
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Notebook Asus A6TC-AP027
    cez ndiswrapper sa mi nepodarilo rozbehat wi-fi kartu. Ty mas 64 bit verziu 6.10?
    26.2.2007 03:08 Supp | skóre: 4 | Chomutov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Notebook Asus A6TC-AP027
    Mám gentoo (64bit)...a nejedu přes ndiswrapper, ale přes nativní linuxové bcm43xx ovladače...
    Pařba a flink chtěj celýho člověka...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.