abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:00 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.12 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.13. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Odstraněn byl souborový systém ReiserFS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:11 | IT novinky

    19. ledna 2038 přeteče hodnota time_t na 32bitových systémech, na vyřešení problému roku 2038 (Y2K38) tedy zbývá 13 let. Např. Debian v uplynulém roce přešel na 64bitový čas. Bernhard Wiedemann z openSUSE sdílí chyby v sestavení rozšířeného softwaru.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    včera 15:44 | Nová verze

    Byla vydána druhá opravná verze 21.2 v dubnu loňského roku vydané verze 21 multimediálního centra Kodi (dříve XBMC, Wikipedie) s kódovým označením Omega.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    TikTok ve Spojených státech v sobotu večer místního času přerušil činnost. Uživatelé čínskou firmou vlastněné sociální sítě dostali zprávu, že aplikaci kvůli zákazu nelze používat. TikTok je momentálně nedostupný v obchodech s aplikacemi Google Play a App Store. Podle zákona přijatého loni a potvrzeného v pátek soudem měla platforma do dneška přerušit spojení se svou mateřskou společností ByteDance, která sídlí v Číně, nebo činnost v

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    18.1. 23:00 | Nová verze

    Wings 3D, tj. open source 3D modelovací program naprogramovaný v programovacím jazyce Erlang zaměřený na modelování pomocí subdivision a inspirovaný programy Nendo a Mirai od Izware, byl vydán v nové opravné verzi 2.4.1. Ke stažení již také ve formátu Flatpak z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.1. 22:22 | Nová verze

    Webový prohlížeč Dillo byl vydán ve verzi 3.2.0. Přidává podporu vzorců v SVG, obrázků ve WebP, změny velikosti stránky či možností posouvání. Nedávno oslavil 25. výročí vzniku.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    18.1. 01:33 | Zajímavý software

    Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.1. 22:00 | IT novinky

    Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    16.1. 21:22 | IT novinky

    Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    16.1. 17:33 | Nová verze

    Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Rozcestník

    Dotaz: Ubuntu 6.06.1 + kompilace kernelu pro dual Opteron

    3.12.2006 18:19 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Ubuntu 6.06.1 + kompilace kernelu pro dual Opteron
    Přečteno: 129×
    Ahoj,

    na novem serveru mame dva dvoujadrove Opterony a nainstalovali jsme tam Ubuntu 6.06.1. Protoze neni zadne distribucni jadro pro K8 SMP systemy, stahnul jsem balicek se zdrojaky jadra 2.6.15 (defaultni jadro po instalaci a updatech). To je balicek linux-source-2.6.15. Ke kompilaci a instalaci jsem pouzil postup zde. Pri make menuconfig jsem vychazel z konfigu stavajiciho jadra, jen jsem zmenil typ procesoru a pridal podporu pro SMP. Po updatu menu.lst GRUBu a rebootu ale system nenabootuje. Pri Ok, system booting (nebo tak nejak, hned po nalezeni grubiho zaznamu na disku po bootu) jde hned do restartu. V zadnem logu neni ani zminka o tom, co se deje. Kde muze byt chyba? S distribucnim jadrem zkompilovanem pro 386 system jede, ale jen jeden procesor a bez optimalizaci, proto je mi divne ze pri pouhe zmene typu procesoru na K8 Athlon64/Opteron... a pridani podpory pro SMP okamzite rebootuje. Dik

    Odpovědi

    3.12.2006 22:31 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu 6.06.1 + kompilace kernelu pro dual Opteron
    A natahuje nové jádro - problikne nějaká hláška ?

    A přidal jsi to jádro do grubu (lila) vytvořil jsi ramdisk ? (Nutné protože udev ještě nemá zařízení v /dev/....)
    4.12.2006 09:48 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu 6.06.1 + kompilace kernelu pro dual Opteron
    Nove jadro natahuje, ramdisk se vytvoril pri make-kpkg ... a oba balicky (kernel_image-.... a kernel_headers-...) jsem spravne nainstaloval. Image i initrd meli spravne umisteni, zaznam v grubu jsem pridal. Prave ze zadna hlaska neproblikne. Na monitoru se zobrazi No Signal a pak reboot.
    4.12.2006 09:42 secido | skóre: 27
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu 6.06.1 + kompilace kernelu pro dual Opteron
    Podľa mňa aj už distribučné jadro podporuje SMP aspoň tak tvrdí :-), používam 2.6.15 amd64 server.
    5.12.2006 15:10 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ubuntu 6.06.1 + kompilace kernelu pro dual Opteron
    Reseni, pokud by to nekoho zajimalo: v BIOSu (deska Asus KFN4-D16) bylo potreba nastavit MTRR z Continuous na Discrete.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.