abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:44 | Nová verze

    Dibuja je jednoduchý kreslící program inspirovaný programy Paintbrush pro macOS a Malování pro Windows. Vydána byla verze 0.26.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.13 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:33 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.22.0, tj. první z nové řady 3.22, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 00:33 | IT novinky

    FEL ČVUT vyvinula robotickou stavebnici pro mladé programátory. Stavebnice Brian byla navržená speciálně pro potřeby populární Robosoutěže. Jde ale také o samostatný produkt, který si může koupit každý fanoušek robotiky a programování od 10 let, ideální je i pro střední školy jako výuková pomůcka. Jádro stavebnice tvoří programovatelná řídicí jednotka, kterou vyvinul tým z FEL ČVUT ve spolupráci s průmyslovými partnery. Stavebnici

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 48
    29.5. 20:33 | Komunita

    Ubuntu bude pro testování nových verzí vydávat měsíční snapshoty. Dnes vyšel 1. snapshot Ubuntu 25.10 (Questing Quokka).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.5. 14:55 | Nová verze

    Společnost Netgate oznámila vydání nové verze 2.8.0 open source firewallové, routovací a VPN platformy pfSense (Wikipedie) postavené na FreeBSD. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.5. 14:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.16 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.3. Linux na verzi 6.1.140. Další změny v příslušném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.5. 12:33 | Zajímavý článek

    Člověk odsouzený za obchod s drogami daroval letos ministerstvu spravedlnosti 468 kusů kryptoměny bitcoin, které pak resort v aukcích prodal za skoro miliardu korun. Darováním se zabývá policejní Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Deníku N to potvrdil přímo ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Podle resortu bylo nicméně vše v souladu s právem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 59
    28.5. 20:44 | Nová verze

    Svobodný a otevřený multiplatformní editor EPUB souborů Sigil (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 2.5.0. Stejně tak doprovodný vizuální EPUB XHTML editor PageEdit (GitHub).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (56%)
     (31%)
     (7%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 172 hlasů
     Komentářů: 13, poslední 30.5. 12:26
    Rozcestník

    Dotaz: Linuxový víkend, stálo to za to?

    5.12.2006 16:33 Gigi
    Linuxový víkend, stálo to za to?
    Přečteno: 140×
    Čau

    nedostal jsem se na linuxový víkend a myslel jsem, že si přečtu nějakou reportáž, ale žádná se nekoná. Může mi aspoň někdo říct, jestli jsem o něco přišel? Budou nějaké záznamy?

    Odpovědi

    5.12.2006 17:10 neregistrovaný
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxový víkend, stálo to za to?
    Nestalo! Celej vikend jsem se do linuxu na velmi, velmi starym notebooku snazil narvat CompactFlash pres PCMCIA coby hardisk a ta potvora funguje jenom asi na preruseni 10, ktery uz je predtim obsazeny PCMCIA sitovkou a chipsetem. :-/ A modul ide-cs me vyfuckuje, ze uz je preruseni pouzity.. :-( Tomuhle moc nehovim... :-(
    sam. avatar 5.12.2006 18:17 sam. | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxový víkend, stálo to za to?
    Nakonec, kde je napsáno, že by odpověď musela souviset s otázkou, že... :o)
    5.12.2006 19:00 neregistrovaný
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxový víkend, stálo to za to?
    Nesouvisi? Ja chtel jenom naznacit, ze muj linuxovej vikend nestal za nic... :-) ehm :-(
    sam. avatar 6.12.2006 15:18 sam. | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxový víkend, stálo to za to?
    Mě jen pobavila ta návaznost : Otázka : Budou nějaké záznamy? Odpověď : Nestalo!

    PS: je mi jasné, že šlo původně o nějakou akci o které nemám ponětí a svým OT vstupem jsem neměl v úmyslu tuto, či někoho poškodit, jak i bylo evidentně správně pochopeno. :o)
    6.12.2006 15:29 tyctor | skóre: 13
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxový víkend, stálo to za to?
    Otázka: Linuxový víkend, stálo to za to? Odpověď : Nestalo! ;o)
    sam. avatar 7.12.2006 21:20 sam. | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxový víkend, stálo to za to?
    Otázka: Linuxový víkend, stálo to za to?
    Čistě akademicky - taková otázka nikdy nepadla, pokud není napsána neviditelným písmem. :o)
    7.12.2006 21:31 zabza | skóre: 52 | blog: Nad_sklenkou_cerveneho
    Rozbalit Rozbalit vše Otázka byla Linuxový víkend, stálo to za to?
    čistě technicky je to otázka, na kterou vy ve svém příspěvku odpovídáte - stačí kouknout do Re: :-)
    CIJOML avatar 5.12.2006 18:21 CIJOML | skóre: 58 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxový víkend, stálo to za to?
    Nejlepsi prednaska byla jako vzdy od Pavla Machka o SWSUSP a potom od Smejdila o strinu v Kino.
    6.12.2006 17:38 Jiří Jakeš | skóre: 22 | blog: Linuxovna_JJ | Taipei
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxový víkend, stálo to za to?
    Joo, musím potvrdit, u Kina jsme se bavili ;-)
    5.12.2006 23:28 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxový víkend, stálo to za to?
    Pozeral som to online. Najlepsie prednasky boli asi o spame a o uspavani. V "uspavani" bolo najviac novych informacii. Spam bol najlepsie odprednasany. Ale pozeral som iba sobotu a v nedelu len uspavanie.

    Popri dalsej praci pustene v malom okne to bolo dobre. Ked bolo prave nieco zaujimavejsie, tak som si pustil fullscreen.
    If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.
    6.12.2006 08:51 ch-in-A | skóre: 13 | blog: Zapisky_silencovy | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxový víkend, stálo to za to?
    Linuxové minimum správce Debianu: debianu se prednaska tykala tak ze 2%, ocekaval jsem ze se dozvim neco o filozofii distribuce a o tom jak k debianu pristupovat, specifika debianu a porovnani s jinymi distribucemi. nestalo se. kdyby z nazvu prednasky byl odstranen text "správce Debianu", vystihovalo by to obsah a ja si mohl prispat.

    Routing statický i dynamický: obecne pojednani o routovani na vyssi urovni. pro me velice zajimava a zive vedena prednaska.

    Polední přestávka aneb obědová pauza nechapu co kuchar v hospode pod loubim vytvarel 40 minut na smazenem syru....

    Streaming s pomocí VLC: zajimave tema, pekne shrnute funkce vlc (o kterem jsem predtim nevedel nez ze existuje). cela prednaska byla vedena dost nedynamickym uspavajicim stylem.

    Webový server Apache: v apachi jsem se uz parkrat vrtal ale nejsem zadny mazak, presto ze byla prednaska zamerena na zacinajici uzivatele kteri nevedi o apachi nic, dozvedel jsem se trochu noveho...cca 5% ...styl prednasejiciho take dost uspavajici

    Bojujeme se spamem: obsahove zajimava prednaska predevsim pro uzivatele co se do boje proti spamu prave chystaji vyrazit. ten kdo se spamem nejaky cas zabyva si udelal rekapitulaci a popr. si doplnil detaily (treba puvod slova spam:)) prednasejici prednasel zive a vcelku dynamicky. doporuceni bayes filtrace mailu pred potvrzenim jejich prijeti se mi moc nezdalo...

    IP telefonie a ENUM na Asterisku: jelikoz vim o iptelefonii prd, byla pro me prednaska nabita novymi zajimavymi informacemi. diky zive ukazce byla take docela akcni. styl prednasejiciho nebyl nijak zvlast zivy ale take neuspaval....neco mezi :)
    -- RTFRFC --
    13.12.2006 15:45 prochazkapetr | skóre: 8 | Milovice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxový víkend, stálo to za to?
    Fakt to nikdo někam nehodí? Viděl jsem člověka přes uličku který měl kameru na stativu, takže by to mohlo někde být. Musel jsem odejít dřív a tak by mě zajímal záznam, o co jsem přišel :)
    13.12.2006 16:44 Jiří Jakeš | skóre: 22 | blog: Linuxovna_JJ | Taipei
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxový víkend, stálo to za to?
    Záznamy už se objevují na AVC...
    13.12.2006 17:50 prochazkapetr | skóre: 8 | Milovice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxový víkend, stálo to za to?
    hele nevíš kde by se dal sehnat ten Apač? Ten sem neviděl a to jsem se těšil.
    14.12.2006 20:39 prochazkapetr | skóre: 8 | Milovice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxový víkend, stálo to za to?
    tak už je na AVC i apache a VLC :)
    13.12.2006 17:01 J.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuxový víkend, stálo to za to?
    Jak pro koho. Byl jsem tam osobně jen první den na Apače a na akcelerovaný desktop. Myšlenka dobrá, možná jsem si nevybral ty nejlepší přednášky, ale celkově se mi to líbilo.

    Druhý den jsem se podíval na pár přednášek online, bylo to pohodlnější a o přestávkách jsem si mohl zahrát BZFlag :) Kvalita přenosu byla dobrá. Jo a nejvíc mě pobavila instalace Suse šéfem Novellu, to byla sranda :)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.