19. ledna 2038 přeteče hodnota time_t na 32bitových systémech, na vyřešení problému roku 2038 (Y2K38) tedy zbývá 13 let. Např. Debian v uplynulém roce přešel na 64bitový čas. Bernhard Wiedemann z openSUSE sdílí chyby v sestavení rozšířeného softwaru.
Byla vydána druhá opravná verze 21.2 v dubnu loňského roku vydané verze 21 multimediálního centra Kodi (dříve XBMC, Wikipedie) s kódovým označením Omega.
TikTok ve Spojených státech v sobotu večer místního času přerušil činnost. Uživatelé čínskou firmou vlastněné sociální sítě dostali zprávu, že aplikaci kvůli zákazu nelze používat. TikTok je momentálně nedostupný v obchodech s aplikacemi Google Play a App Store. Podle zákona přijatého loni a potvrzeného v pátek soudem měla platforma do dneška přerušit spojení se svou mateřskou společností ByteDance, která sídlí v Číně, nebo činnost v
… více »Wings 3D, tj. open source 3D modelovací program naprogramovaný v programovacím jazyce Erlang zaměřený na modelování pomocí subdivision a inspirovaný programy Nendo a Mirai od Izware, byl vydán v nové opravné verzi 2.4.1. Ke stažení již také ve formátu Flatpak z Flathubu.
Webový prohlížeč Dillo byl vydán ve verzi 3.2.0. Přidává podporu vzorců v SVG, obrázků ve WebP, změny velikosti stránky či možností posouvání. Nedávno oslavil 25. výročí vzniku.
Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
powersaved
umí řídit frekvenci procesoru sám, takže by asi nebylo dobré, aby se to snažili dělat dva démoni současně.
Ahoj, resim stejny problem.
Zjistil jsem ze front-end k powersaed je kpowersave, ale ten zobrazuje stav baterie a je schopen ovladat politiku regulace frekvence CPU, ale to neni to co hledam (a myslim ze ani tazatel)
Jde o to, ze v GNOME je peknej aplet, ktery zobrazuje jakou frekvenci jede CPU a to je to co nemuzu najit v KDE.
Mimochodem, v KDE taky chybi sygnalizace prepinani klavesnice. Nemyslim kdyz je klavesnice nastavena pomoci KDE, ale kdyz ji nastavim v xorg.conf, tak KDE aplet neni schopen sledovat takto nastavenou klavesnici, kdezto GNOME detekuje i klavesnici nastavenou v xorg.conf.
Zna nekdo aplety pro tyto ulohy ?
Jde o to, ze v GNOME je peknej aplet, ktery zobrazuje jakou frekvenci jede CPU a to je to co nemuzu najit v KDE.
Když si kliknu na tu ikonku zástrčky dole na liště, zobrazí se mi frekvence procesoru (nebo procesorů).
Mimochodem, v KDE taky chybi sygnalizace prepinani klavesnice. Nemyslim kdyz je klavesnice nastavena pomoci KDE, ale kdyz ji nastavim v xorg.conf, tak KDE aplet neni schopen sledovat takto nastavenou klavesnici,
Nastavte si signalizaci pomocí Scroll LED a máte po starostech.
Tiskni Sdílej: