Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Vládní CERT vydal (𝕏) novou verzi nástroje maldump. Ten slouží k extrakci souborů z karantén různých antivirových programů. A to jak z živého systému, tak z obrazu disku.
emerge -au world
.
Myslim si, ze by sa cele vyzvy mali davat az na uplny koniec , ked prejde cele emerge.Nevymýšlej novoty, zapni a nastav si (podle handbooku) logování kompilací (v
/etc/make.conf
PORT_LOGDIR=/var/log/portage
). A pak si logy v klidu můžeš prohlídnout (třeba v mc
(je dobré logy přetřídit podle datrumu)).
[marian]# tail -n 5 /etc/make.conf # This sets what to log PORTAGE_ELOG_CLASSES="warn error log" # And this is how to do it PORTAGE_ELOG_SYSTEM="save mail" PORTAGE_ELOG_MAILURI="marian"Mám rozběhaný postfix, takže se mi emaily doručují lokálně, ale v MAILURI může být jakýkoli email včetně adresy smtp serveru. Podrobnosti v dokumentaci.
emerge -u world 2>&1 | tee cesta_k_logu
Nazor, ze je nutne neustale kompilovat, je chybny - Ja obvykle upgade-uji max. 1x za 1/2 roku.
Ze to zabere aspon dva tydny kompilaci, na to jsem pripraveny. Nejvetsi obavy zatim mam z KDE a pak ruznych knihovnickych speku z hloubi stroje. Dulezite take bude, aby aspon nejak behem tech dvou tydnu pocitac fungoval.Hm... tak pokud to psychicky vydržíte, tak prostě upgradujte až bude opravdu třeba. Půl roku není žádná propast, prý jsou lidi, co maj jedno a totéž distro ještě dýl
Dulezite take bude, aby aspon nejak behem tech dvou tydnu pocitac fungoval.Tak nabootuj nějaké livecd a kompiluj v chrootu
Tiskni Sdílej: