Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 10.0 vydáno v nové stabilní verzi 11.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je podpora NTSYNC a dokončení architektury WoW64.
Byl vydán Mozilla Firefox 147.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Firefox nově podporuje Freedesktop.org XDG Base Directory Specification. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 147 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Asociace repair.org udělila anticeny těm nejhorším produktům představeným na veletrhu CES 2026. Oceněnými jsou například šmírující kamery Amazon Ring AI, chytrý běžecký pás od společnosti Merach, která otevřeně přiznává, že nedokáže zabezpečit osobní data uživatelů, případně jednorázové lízátko, které rozvibrovává čelisti uživatele a tak přehrává hudbu. Absolutním vítězem je lednička od Samsungu, která zobrazuje reklamy a kterou lze otevřít pouze hlasovým příkazem přes cloudovou službu.
Íránští protirežimní aktivisté si všímají 30% až 80% ztráty packetů při komunikaci se satelity služby Starlink. Mohlo by se jednat o vedlejší důsledek rušení GPS, kterou pozemní přijímače Starlinku používají k výpočtu polohy satelitů a kterou se režim rovněž snaží blokovat, podle bezpečnostního experta a iranisty Amira Rashidiho je ale pravděpodobnější příčinou terestrické rušení přímo satelitní komunikace Starlinku podobnou
… více »Evropská komise (EK) zvažuje, že zařadí komunikační službu WhatsApp americké společnosti Meta mezi velké internetové platformy, které podléhají přísnější regulaci podle unijního nařízení o digitálních službách (DSA). Firmy s více než 45 miliony uživatelů jsou podle DSA považovány za velmi velké on-line platformy (Very Large Online Platforms; VLOP) a podléhají přísnějším pravidlům EU pro internetový obsah. Pravidla po
… více »Tržní hodnota technologické společnosti Alphabet poprvé v historii přesáhla čtyři biliony dolarů (83 bilionů Kč). Stalo se tak poté, co Apple oznámil, že bude na poli umělé inteligence (AI) spolupracovat s dceřinou firmou Alphabetu, společností Google.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 161 (pdf).
Po delší době vývoje vyšla nativní linuxová verze virtuálního bubeníka MT-PowerDrumKit 2 ve formátu VST3. Mezi testovanými hosty jsou Reaper, Ardour, Bitwig a Carla.
Desktopové prostředí Budgie bylo vydáno ve verzi 10.10. Dokončena byla migrace z X11 na Wayland. Budgie 10 vstupuje do režimu údržby. Vývoj se přesouvá k Budgie 11. Dlouho se řešilo, v čem bude nové Budgie napsáno. Budgie 10 je postaveno nad GTK 3. Přemýšlelo se také nad přepsáním z GTK do EFL. Budgie 11 bude nakonec postaveno nad Qt 6.
OpenChaos.dev je 'samovolně se vyvíjející open source projekt' s nedefinovaným cílem. Každý týden mohou lidé hlasovat o návrzích (pull requestech), přičemž vítězný návrh se integruje do kódu projektu (repozitář na GitHubu). Hlasováním je možné změnit téměř vše, včetně tohoto pravidla. Hlasování končí vždy v neděli v 9:00 UTC.
Remote host said: 451 qq unable to read configuration (#4.3.0) I'm not going to try again; this message has been in the queue too long.Pres klasickyho outlooka se mi zase nechce autorizovat. Kdyz jsem jej chtel reinstalovat vyhodila se mi zase toto
apt-get --purge remove psa-qmail
The following packages will be upgraded:
libmysqlclient14 mysql-client-4.1 mysql-common-4.1
3 upgraded, 0 newly installed, 79 to remove and 109 not upgraded.
1 not fully installed or removed.
Need to get 2286kB of archives.
After unpacking 964MB disk space will be freed.
Do you want to continue? [Y/n] Y
Get:1 http://ftp.cz.debian.org sarge/main mysql-common-4.1 4.1.11a-4sarge7 [36.7kB]
Get:2 http://ftp.cz.debian.org sarge/main libmysqlclient14 4.1.11a-4sarge7 [1418kB]
Get:3 http://ftp.cz.debian.org sarge/main mysql-client-4.1 4.1.11a-4sarge7 [831kB]
Fetched 2286kB in 0s (5347kB/s)
(Reading database ... 75561 files and directories currently installed.)
Removing mailman ...
dpkg: error processing mailman (--remove):
cannot remove `/usr/sbin/mmarch': Permission denied
Errors were encountered while processing:
mailman
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)
zkontroloval jsem prava:
# ls -l /usr/sbin/mmarch lrwxrwxrwx 1 root root 23 2006-12-15 03:35 /usr/sbin/mmarch -> ../lib/mailman/bin/arch # ls -l /usr/lib/mailman/bin/arch -rwxr-xr-x 1 root list 5406 2006-09-20 19:18 /usr/lib/mailman/bin/archzkousel jsem i qmail reinstalovat, avsak stale mi chce odinstalovat mailmana. dle meho laickeho usudku, jsou v poradku. Samozrejme jsem prihlasen jako root coz me docela prudi, jaktoze rootu se mohou odeprit prava. PS. Pouzivam debiana. Nevite nekdo kde by mohl byt zakopany pes? Uz jsem z toho cely vedle. prosim prosim pomozte
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: