abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:11 | IT novinky

    Evropská komise naléhavě vyzvala členské státy EU, aby kvůli ochraně nezletilých na internetu urychlily zavádění unijní aplikace pro ověřování věku a zajistily její dostupnost do konce roku. Členské státy mohou zavést aplikaci EU pro ověřování věku jako samostatnou aplikaci nebo ji integrovat do takzvané evropské peněženky digitální identity.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    30.4. 23:33 | Nová verze

    Richard Biener oznámil vydání verze 16.1 (16.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 16. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 23:11 | Nová verze

    Zulip Server z open source komunikační platformy Zulip (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 12.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 12:11 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. v úterý 30. dubna 1996, byl spuštěn Seznam.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    30.4. 11:44 | Komunita

    Byly zpracovány a zveřejněny všechny videozáznamy, které stojí za zveřejnění, z konference FOSDEM 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 01:11 | IT novinky

    Od úterý 28. dubna musí nově uváděné notebooky v Evropské unii podporovat nabíjení přes USB-C. Jednotná nabíječka byla schválena Evropským parlamentem v říjnu 2022.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 57
    29.4. 23:44 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-31431 pojmenované Copy Fail v Linuxu, konkrétně v kryptografii (AF_ALG). Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). Na všech distribucích Linuxu vydaných od roku 2017. Pomocí 732bajtového skriptu. V upstreamu je již opraveno. Zranitelnost byla nalezena pomocí AI Xint Code.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    29.4. 17:44 | Nová verze

    Textový editor Zed dospěl do verze 1.0. Představení v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.4. 04:44 | Komunita

    Vývojáři svobodného 3D softwaru Blender představili (𝕏, Mastodon, Bluesky) nejnovějšího firemního sponzora Blenderu. Je ním společnost Anthropic stojící za AI Claude a úroveň sponzoringu je Patron, tj. minimálně 240 tisíc eur ročně. Anthropic oznámil sponzorství v tiskové zprávě Claude for Creative Work.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    29.4. 03:55 | Nová verze

    VNC server wayvnc pro Wayland kompozitory postavené nad wlroots - ne GNOME, KDE nebo Weston - byl vydán ve verzi 0.10.0. Vydána byla také verze 1.0.0 související knihovny neatvnc.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (2%)
     (13%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (16%)
     (25%)
    Celkem 1469 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: D-LINK propojení

    25.12.2006 13:07 Tomas
    D-LINK propojení
    Přečteno: 252×
    Ahoj, rád bych se zeptal, zda-li máte někdo nějaké zkušenosti s propojením pomocí D-LINK zařízení. Potřebuju udělat propojení takto:

    1. BOD - Je zde vsesmerova antena a zarizeni D-LINK DWL-2100AP (funguje, je pripojen do switche kde je pripojen take router)

    2. BOD stozar kde je D-LINK DWL-2100AP jako client prihlasujici se na 1.BOD a je propojen do switche, ktery je na stozaru primo do APcka D-LINK DWL-G700AP ktery je samozrejme jako APcko a ostatni 2 klienti se k nemu pripojuji ze zarizeni edimax a druhy samozrejem z 2100APcka, jenze nastava jeden problem. Kdyz je pripojen jeden client, funguje mu internet,... az se pripoji druhy client tak se mu da propingnout pouze na APcko G700AP, zbytek nejde, jenze kdyz prvni klient vypne sveho clienta (edimaxe) tak se druhemu clientovi internet zase spusti (tedy da se pripingnout dal), pripada mi to, jako by neco na techto zarizenich bylo nastaveno. Poradite mi prosim nekdo co muzu delat spatne? Diky za pripadne rady k vyzkouseni ...

    Odpovědi

    Max avatar 25.12.2006 16:53 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: D-LINK propojení
    Pokud to správně chápu, tak máš AP 2100-AP, na který se připojuje AP 2100-CLIENT a to je propojený přes switch s AP G700-AP, na který se připojují klienti, ne?. Nekoukal jsem se, ale pokud G700 a ani 2100AP jsou jen AP a neumí routovat, tak by jsi to měl mít nějak takto :
    BOD1:switch(a další hovadinky)-AP2100=AP <= AP2100=CLIENT-wanPort-router-(pokud porty v routeru nestačí, tak na tohle místo vložit ještě switch)-G700-AP<=klienti
    Zdar Max
    PS:prostě ti na přípojném AP2100=CLIENT chybí router, který s ním musí být propojen přes WAN port, proto projde vždy jen jedna IP a jednomu jde net ...
    Měl jsem sen ... :(
    Max avatar 25.12.2006 16:55 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: D-LINK propojení
    Tak si to ještě pročítám a asi jsem tě pochopil špatně :(
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    25.12.2006 17:48 Tomas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: D-LINK propojení
    Urcite to asi bude tim routerem. ed uz to mam doma tak to znovu zkusim.

    Abych to shrnul:

    A. Vsesmerova antena, ktera "vysila internetovou konektivitu" (proste vnitrni sit v podniku) B. Klient AP2100 (pripojuje se na A) tu potrebuji propojit s bodem C, aby mi fungoval internet na dalsich PC z abodem C C. AP G700AP (vytvari vlastne AP bod na ktery se pripoji 2 uzivatele ze vzdalenejsiho mista nez je hlavni bod B a C).

    jenze aby se dalo pripojit na net, je potreba propojit nejak bod B+C (myslel jsem, ze by to slo normalnim UTP kabeleme), ale asi jsem se spletl. Takze bych mel tedy z B pripojit UTP kabel do WAN ve switchi a z portu 1 pripojit do C, je tak? Pokud jsem to pochopil tak to jdu vyzkoušet. Tom
    Max avatar 25.12.2006 21:46 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: D-LINK propojení
    WAN port ve switchi asi nenajdeš ;-). Ten najdeš tak v routeru.
       (router1)
          |
         (A) AP-2100(AP)
          |
          |
         (B) AP-2100(CLIENT)
          |(router je s AP propojen přes WAN port)
       (ROUTER2)
        /      \
       /        \
    (klient)     (C) AP-G700(AP)
    (přes UTP)          /      \
    (kabel)        (CLIENT)    (CLIENT)
    
    Takto to myslíš? Nebo :
       (router1)
          |
         (A) AP-2100(AP)
        /               \
       /                 \
    (C) AP-G700(CLIENT)  (B) AP-2100(CLIENT)
         /
        /(router je s AP propojen přes WAN port)
    (ROUTER2)
     /       \
    (CLIENT) (CLIENT)
    
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    Max avatar 25.12.2006 21:47 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: D-LINK propojení
    Nebo nakresli, jak to zapojení přesně myslíš.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    25.12.2006 22:59 Tomas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: D-LINK propojení
    Diky moc za radu. Jasne, ze WAN port ve switchi nemam. Ja mam broadband router EDIMAX. Ted jsem to musel udelat tak, ze jsem si na WAN port nastavil IP vnitrni site jako nejakeho PC a do toho pripojim clienta, ktery prijima konektivitu ze site (internet,...) a do LAN 1 v routeru jsem pripojil UTP, ktery je propojen do APcka, ktere vysila konektivitu k dalsim dvou mistum. Router jsem ale musel nastavit tak, ze do LAN jede vlastni sit 192.168.0.50 - 192.168.0.XXX ve wan je nastavena podnikova sit 172.22.253.XX jen takto mi to fungovalo, nejak jsem nevedel, ze v routeru musi byt jina sit nez vnitrni podnikova, kdyz jsem mel stejne IP (rozsah) podnikove site, nefungovalo to, ted uz by to snad melo fungovat. Snad uz to mam dobre. Zitra se t vyzkousi. Diky moc, uz jsem si to vytiskl, urcite se to muze do budoucna hodit. Snad se do te doby jeste neco priucim a uz tady nebudu tak prudit :) Tom

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.