abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 08:22 | Bezpečnostní upozornění
    V OpenBSD byla objevena 27 let stará chyba v ppp pomocí níž lze vzdáleně obejít autentifikaci. Chyba byla nahlášena 12.6. a 14.6. byla opravena. Bližší info v článku A 27-Year-Old Authentication Bypass in OpenBSD's PPP Stack
    Max | Komentářů: 3
    dnes 05:22 | Zajímavý článek

    Odpověď Evropské komise (pdf) k evropské občanské iniciativě Stop Destroying Videogames, jež je součástí hnutí Stop Killing Games: "Komise se domnívá, že v této fázi nemůže navrhnout právní povinnost zachovat hratelnost videoher poté, co přestaly být poskytovány komerčně. Důvodem jsou i stávající práva duševního vlastnictví. Podle autorského práva EU mají nositelé práv výlučná práva ke svým výtvorům. Kromě autorských práv mohou být

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 16:11 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:11 | Nová verze

    Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    včera 11:44 | Komunita

    Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    včera 11:11 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Komunita

    V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:00 | Nová verze

    Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    15.6. 23:11 | Komunita

    Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1922 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: apt-get nefunguje. chyba

    27.12.2006 03:32 Jackrash
    apt-get nefunguje. chyba
    Přečteno: 781×
    ahoj, moc vas prosim. potřebuju pomoc:

    Reading package lists... Done
    Building dependency tree... Done
    valknut is already the newest version.
    0 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 410 not upgraded.
    1 not fully installed or removed.
    Need to get 0B of archives.
    After unpacking 0B of additional disk space will be used.
    perl: warning: Setting locale failed.
    perl: warning: Please check that your locale settings:
            LANGUAGE = "cs_CZ:cs:en_GB:en",
            LC_ALL = (unset),
            LANG = "cs_CZ.UTF-8"
        are supported and installed on your system.
    perl: warning: Falling back to the standard locale ("C").
    locale: Cannot set LC_ALL to default locale: No such file or directory
    Setting up irm (1.5.3.1-1) ...
    perl: warning: Setting locale failed.
    perl: warning: Please check that your locale settings:
            LANGUAGE = "cs_CZ:cs:en_GB:en",
            LC_ALL = (unset),
            LANG = "cs_CZ.UTF-8"
        are supported and installed on your system.
    perl: warning: Falling back to the standard locale ("C").
    locale: Cannot set LC_ALL to default locale: No such file or directory
    perl: warning: Setting locale failed.
    perl: warning: Please check that your locale settings:
            LANGUAGE = "cs_CZ:cs:en_GB:en",
            LC_ALL = (unset),
            LANG = "cs_CZ.UTF-8"
        are supported and installed on your system.
    perl: warning: Falling back to the standard locale ("C").
    locale: Cannot set LC_ALL to default locale: No such file or directory
    perl: warning: Setting locale failed.
    perl: warning: Please check that your locale settings:
            LANGUAGE = "cs_CZ:cs:en_GB:en",
            LC_ALL = (unset),
            LANG = "cs_CZ.UTF-8"
        are supported and installed on your system.
    perl: warning: Falling back to the standard locale ("C").
    perl: warning: Setting locale failed.
    perl: warning: Please check that your locale settings:
            LANGUAGE = "cs_CZ:cs:en_GB:en",
            LC_ALL = (unset),
            LANG = "cs_CZ.UTF-8"
        are supported and installed on your system.
    perl: warning: Falling back to the standard locale ("C").
    There was an error creating the MySQL database: Error when trying to connect to the mysql database.
        This error can occur if you have no database to connect to, or
        if the password was incorrect.
            use: dpkg-reconfigure -plow packagename to reconfigure.
    dpkg: error processing irm (--configure):
     subprocess post-installation script returned error exit status 5
    Errors were encountered while processing:
     irm
    E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)
    jackrash@jackrash-desktop:~$

    Odpovědi

    27.12.2006 08:21 Messa | skóre: 39 | blog: Messa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: apt-get nefunguje. chyba
    There was an error creating the MySQL database:
        Error when trying to connect to the mysql database.
        This error can occur if you have no database to connect to, or
        if the password was incorrect.
            use: dpkg-reconfigure -plow packagename to reconfigure.
    
    Zkusil bych něco udělat s tou databází. Mělo by stačit ji pouze zapnout, Debian v ní obyčejně má speciálního uživatele pro správu.
    27.12.2006 08:51 hans2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: apt-get nefunguje. chyba
    IMHO, bych zkusil nastavit balik locales. Takhle dpkg --configure locales, jestli nepujde tak reinstall baliku.
    28.12.2006 02:25 Jackrash
    Rozbalit Rozbalit vše Re: apt-get nefunguje. chyba
    jackrash@jackrash-desktop:~$ sudo dpkg --configure locales
    dpkg: error processing locales (--configure):
     package locales is already installed and configured
    Errors were encountered while processing:
     locales
    jackrash@jackrash-desktop:~$     
    28.12.2006 03:38 @pretorian | skóre: 14 | blog: @pretorianův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: apt-get nefunguje. chyba
    mel jsem kdysi podobny problem s jinym balikem a pomohlo mi toto nelogicke reseni, treba vam to taktez pomuze..
    apt-get remove locales, cd /var/cache/apt/archives/, dpkg -i locales-xxx.deb
    V pozadí každého velkého majetku je zločin.
    28.12.2006 11:39 Jackrash
    Rozbalit Rozbalit vše Re: apt-get nefunguje. chyba
    napsalo to že locales bylo odstraněno. ale nic vic :(

    asi si budu muset udělat zalohu a přeinstalovat linux :(

    nejhorší je že mam Kubuntu live cd. a pak sem musel stahnout 4.5GB aktualizací.

    neexistuje nějakej přikaz tovarniho nastavení? že bych nemusel nic zalohovat.. a jen by se přeinstaloval linux??
    28.12.2006 11:44 Messa | skóre: 39 | blog: Messa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: apt-get nefunguje. chyba
    Vždyť to je správně. Jestli mermomocí chcete něco dělat s locales, tak dpkg-reconfigure locales, ale spíš bych vám doporučoval se podívat na tu databázi. (Jestli instalujete irm, jak se lze z té hlášky dočíst, tak ten asi opravdu bude nějakou databázi potřebovat, když je to webová aplikace.)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.