Byli vyhlášeni vítězové ocenění Steam Awards 2025. Hrou roku a současně nejlepší hrou, která vám nejde, je Hollow Knight: Silksong.
Byla vydána nová verze 26.0 linuxové distribuce Manjaro (Wikipedie). Její kódové jméno je Anh-Linh. Ke stažení je v edicích GNOME, KDE PLASMA a XFCE.
Jednotný seznam blokovaných internetových stránek vedený Českým telekomunikační úřadem obsahoval také Český telekomunikační úřad.
Byl představen webový prohlížeč Brow6el, běžící v terminálu. Pro prohlížení webu je využit Chromium Embedded Framework, vyrendrovaná webová stránka je následně zobrazena v terminálu převodem na sixely pomocí knihovny libsixel. Brow6el se ovládá modálním klávesnicovým rozhraním, inspirovaném populárním textovým editorem Vim. Demonstrační video s ukázkou používání.
Společnost Pebble představila (YouTube) chytré hodinky Pebble Round 2. S kulatým e-paper displejem, s open source PebbleOS a vydrží baterie přibližně dva týdny. Předobjednat je lze za 199 dolarů s plánovaným dodáním v květnu.
Na novoroční inauguraci starosty New Yorku Zohrana Mamdaniho bylo zakázáno si s sebou přinést Raspberry Pi anebo Flipper Zero. Raspberry Pi i Flipper Zero jsou explicitně uvedeny v seznamu zakázaných věcí jak na na veřejné pozvánce, tak i na oficiálních stránkách města.
OpenTTD (Wikipedie), tj. open source klon počítačové hry Transport Tycoon Deluxe, byl vydán v nové stabilní verzi 15.0. Přehled novinek v seznamu změn a také na YouTube. OpenTTD lze instalovat také ze Steamu.
Správce oken IceWM byl vydán ve verzi 4.0.0, která např. vylepšuje navigaci v přepínání velkého množství otevřených oken.
Od 1. ledna 2026 jsou všechny publikace ACM (Association for Computing Machinery) a související materiály přístupné v její digitální knihovně. V rámci této změny je nyní digitální knihovna ACM nabízena ve dvou verzích: v základní verzi zdarma, která poskytuje otevřený přístup ke všem publikovaným výzkumům ACM, a v prémiové zpoplatněné verzi, která nabízí další služby a nástroje 'určené pro hlubší analýzu, objevování a organizační využití'.
[root@localhost lirc-0.8.0]# make
make all-recursive
make[1]: Entering directory `/home/Finkky/lirc-0.8.0'
Making all in drivers
make[2]: Entering directory `/home/Finkky/lirc-0.8.0/drivers'
Making all in lirc_dev
make[3]: Entering directory `/home/Finkky/lirc-0.8.0/drivers/lirc_dev'
mv Makefile Makefile.automake
cp ../Makefile.kernel Makefile
make -C /lib/modules/2.6.18-1.2868.fc6/build/ SUBDIRS=/home/Finkky/lirc-0.8.0/drivers/lirc_dev modules \
KBUILD_VERBOSE=1
make[4]: Entering directory `/usr/src/kernels/2.6.18-1.2868.fc6-i686'
test -e include/linux/autoconf.h -a -e include/config/auto.conf || ( \
echo; \
echo " ERROR: Kernel configuration is invalid."; \
echo " include/linux/autoconf.h or include/config/auto.conf are missing."; \
echo " Run 'make oldconfig && make prepare' on kernel src to fix it."; \
echo; \
/bin/false)
mkdir -p /home/Finkky/lirc-0.8.0/drivers/lirc_dev/.tmp_versions
rm -f /home/Finkky/lirc-0.8.0/drivers/lirc_dev/.tmp_versions/*
make -f scripts/Makefile.build obj=/home/Finkky/lirc-0.8.0/drivers/lirc_dev
gcc -m32 -Wp,-MD,/home/Finkky/lirc-0.8.0/drivers/lirc_dev/.lirc_dev.o.d -nostdinc -isystem /usr/lib/gcc/i386-redhat-linux/4.1.1/include -D__KERNEL__ -Iinclude -include include/linux/autoconf.h -Wall -Wundef -Wstrict-prototypes -Wno-trigraphs -fno-strict-aliasing -fno-common -Wstrict-prototypes -Wundef -Werror-implicit-function-declaration -Os -pipe -msoft-float -fno-builtin-sprintf -fno-builtin-log2 -fno-builtin-puts -mpreferred-stack-boundary=2 -march=i686 -mtune=generic -mtune=generic -mregparm=3 -ffreestanding -Iinclude/asm-i386/mach-generic -Iinclude/asm-i386/mach-default -fomit-frame-pointer -fasynchronous-unwind-tables -g -fno-stack-protector -Wdeclaration-after-statement -Wno-pointer-sign -DIRCTL_DEV_MAJOR=61 -DEXPORT_SYMTAB -DHAVE_CONFIG_H -I. -I. -I../.. -I/home/Finkky/lirc-0.8.0/drivers/lirc_dev/../.. -I/lib/modules/2.6.18-1.2868.fc6/build//include/ -DMODULE -D"KBUILD_STR(s)=#s" -D"KBUILD_BASENAME=KBUILD_STR(lirc_dev)" -D"KBUILD_MODNAME=KBUILD_STR(lirc_dev)" -c -o /home/Finkky/lirc-0.8.0/drivers/lirc_dev/.tmp_lirc_dev.o /home/Finkky/lirc-0.8.0/drivers/lirc_dev/lirc_dev.c
/home/Finkky/lirc-0.8.0/drivers/lirc_dev/lirc_dev.c:35:26: error: linux/config.h: není souborem ani adresářem
/home/Finkky/lirc-0.8.0/drivers/lirc_dev/lirc_dev.c:54:35: error: linux/devfs_fs_kernel.h: není souborem ani adresářem
/home/Finkky/lirc-0.8.0/drivers/lirc_dev/lirc_dev.c: In function ‘cleanup’:
/home/Finkky/lirc-0.8.0/drivers/lirc_dev/lirc_dev.c:132: error: implicit declaration of function ‘devfs_remove’
/home/Finkky/lirc-0.8.0/drivers/lirc_dev/lirc_dev.c: In function ‘lirc_thread’:
/home/Finkky/lirc-0.8.0/drivers/lirc_dev/lirc_dev.c:207: warning: ‘interruptible_sleep_on’ is deprecated (declared at include/linux/wait.h:366)
/home/Finkky/lirc-0.8.0/drivers/lirc_dev/lirc_dev.c: In function ‘lirc_register_plugin’:
/home/Finkky/lirc-0.8.0/drivers/lirc_dev/lirc_dev.c:381: error: implicit declaration of function ‘devfs_mk_cdev’
make[5]: *** [/home/Finkky/lirc-0.8.0/drivers/lirc_dev/lirc_dev.o] Error 1
make[4]: *** [_module_/home/Finkky/lirc-0.8.0/drivers/lirc_dev] Error 2
make[4]: Leaving directory `/usr/src/kernels/2.6.18-1.2868.fc6-i686'
make[3]: *** [lirc_dev.o] Error 2
make[3]: Leaving directory `/home/Finkky/lirc-0.8.0/drivers/lirc_dev'
make[2]: *** [all-recursive] Error 1
make[2]: Leaving directory `/home/Finkky/lirc-0.8.0/drivers'
make[1]: *** [all-recursive] Error 1
make[1]: Leaving directory `/home/Finkky/lirc-0.8.0'
make: *** [all] Error 2
Tiskni
Sdílej: