abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:11 | IT novinky

    Samsung představil svůj nejnovější chytrý telefon Galaxy Z TriFold (YouTube). Skládačka se nerozkládá jednou, ale hned dvakrát, a nabízí displej s úhlopříčkou 10 palců. V České republice nebude tento model dostupný.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:33 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 25.11.1. Přehled novinek v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 15.0 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 03:00 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04 1.1 a 20.04 OTA-11. Vedle oprav chyb a drobných vylepšení je řešen také středně závažný bezpečnostní problém.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:33 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:00 | Komunita

    Fedora zve na dvoudenní testování (2. a 3. prosince), během kterého si můžete vyzkoušet nové webové uživatelské rozhraní (WebUI) projektu FreeIPA. Pomozte vychytat veškeré chyby a vylepšit uživatelskou zkušenost ještě předtím, než se tato verze dostane k uživatelům Fedory a celého linuxového ekosystému.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 13:22 | IT novinky

    Eben Upton oznámil zdražení počítačů Raspberry Pi, kvůli růstu cen pamětí, a představil 1GB verzi Raspberry Pi 5 za 45 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Humor

    Linus Torvalds na YouTube kanálu Linus Tech Tips staví dokonalý linuxový počítač.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 04:11 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.17 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.18. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Vypíchnout lze například podporu protokolu PSP (PSP Security Protocol, PSP encryption of TCP connections).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 25.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Xantusia. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (47%)
     (19%)
     (18%)
     (23%)
     (16%)
     (24%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 423 hlasů
     Komentářů: 17, poslední 19.11. 21:57
    Rozcestník

    Dotaz: Apache 2.0 virtual hosts

    13.1.2007 20:49 Chichi | blog: tady_neni_nic_k_videni
    Apache 2.0 virtual hosts
    Přečteno: 218×
    Ahoj, mam jeden maly dotazek. Zkompiloval jsem si Apache 2.0.59. Hned po kompilaci a pocatecni konfiguraci se na server bez problemu dostanu. DocumentRoot ma v PREFIX/htdocs. A ted k me otazce. Nastavil jsem 2 funkcni virtualni name-based hosty - sarge a admin. "DNS" jsem si udelal zapisi do /etc/hosts. Server mam nainstalovany ve vmware playeru, cili neni to ostry server na netu, ale neni ani na localhostu. Me zajima jestli je vubec mozne jeste vyuzivat puvodni server, na ktery me to hodilo v dobe kdy jsem jeste nemel konfigurovane virtualni hosty. Mozna delam neco spatne protoze mi to vzdy propadne na prvniho virtualniho hosta. Zkousel primo v httpd.conf nastavit servername na pepik a virtualni hosty jsem nechal na sarge a admin, ale bezvysledku. Pri zadani pepik se nacetl virtualni host admin. Moc diky za pripadne odpovedi.

    Odpovědi

    13.1.2007 20:59 Messa | skóre: 39 | blog: Messa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Apache 2.0 virtual hosts
    Pokud Apache nerozpozná, který virtualhost je žádán, AFAIK zpracuje virtualhost, který je v konfiguráku uveden jako první.
    13.1.2007 21:05 Messa | skóre: 39 | blog: Messa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Apache 2.0 virtual hosts
    Ještě bych doplnil - pokud máš nějaký DocumentRoot definovaný mimo virtualhosty, tak by neměl platit. Viz Note.
    13.1.2007 21:22 Chichi | blog: tady_neni_nic_k_videni
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Apache 2.0 virtual hosts
    OK. Takze pokud to chapu spravne, tak to funguje tak ze pokud definuju nejakeho virtual hosta tak pri pozadavku na server se nejdrive hleda odpovidajici virtual host, pokud neni nalezen pouzije se prvni definovany. Direktiva DokumentRoot, kterou pouzival Apache jako svuj hlavni koren v dobe kdy nebyly jeste definovani zadni virtual hosti bude nyni ignorovana.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.