abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:44 | Pozvánky

    Ve středu 29. dubna 2026 se v pražské kanceláři SUSE v Karlíně uskuteční 7. Mobile Linux Hackday, komunitní setkání zaměřené na Linux na mobilních zařízeních, kernelový vývoj i uživatelský prostor. Akce proběhne od 10:00 do večerních hodin. Hackday je určen všem zájemcům o praktickou práci s Linuxem na telefonech. Zaměří se na vývoj aplikací v userspace, například bankovní aplikace, zpracování obrazu z kamery nebo práci s NFC, i na úpravy

    … více »
    lkocman | Komentářů: 0
    včera 21:55 | Nová verze

    LilyPond (Wikipedie) , tj. multiplatformní svobodný software určený pro sazbu notových zápisů, byl vydán ve verzi 2.26.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 11.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 237 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 500 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | IT novinky

    Společnost SpaceX amerického miliardáře Elona Muska oznámila, že si zajistila opci buď na akvizici startupu Cursor za 60 miliard dolarů (přes 1,2 bilionu Kč) do konce letošního roku, nebo na zaplacení deseti miliard dolarů za nové partnerství s touto firmou zabývající se generováním kódů. SpaceX se dále prosazuje na lukrativním trhu s vývojářskými nástroji pro umělou inteligenci (AI). Cursor, startup zabývající se prodejem modelů AI pro

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:11 | Komunita

    Díky AI modelu Claude Mythos Preview od společnost Anthropic bylo ve Firefoxu nalezeno a opraveno 271 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 04:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.54.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 137 vývojářů, z toho 66 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:33 | Nová verze

    Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 13.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci a na YouTube. Stalo se tak na konferenci GrafanaCON 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.4. 19:00 | IT novinky

    Na YouTube proběhl Framework [ Next Gen ] Event 2026. Společnost Framework představila nový Framework Laptop 13 Pro, vylepšení Framework Laptopu 16 a OCuLink Dev Kit pro připojení vysoce výkonných periferií jako jsou eGPU a bezdrátovou klávesnici s integrovaným touchpadem Framework Wireless Touchpad Keyboard.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.4. 18:22 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 150.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 150 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    21.4. 17:22 | Zajímavý software

    Byl představen (reddit, 𝕏) webový prohlížeč Brave Origin. Jedná se webový prohlížeč Brave bez VPN, krypto peněženky a odměn, tj. bez funkcí, ze kterých je vývoj Brave financován. Stojí jednorázově 59,99 dolarů. Verze pro Linux je zdarma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (2%)
     (12%)
     (30%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 1385 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Pomozte rozchodit Z-COM USB ZB-1725

    26.1.2007 21:14 Onygzz
    Pomozte rozchodit Z-COM USB ZB-1725
    Přečteno: 204×
    Zdravím!!

    Předem bych chtěl říct, že se o rozběhání této karty snažím už asi týden a málem jsem zavařil google

    Mám kartu ZB-1725 od ZCOMu, má čipset PRISM Intersil 2.5. Distribuce je Ubuntu 6.10.

    Zkoušel jsem ji rozchodit těmito způsoby:

    1/ normálně po instalaci to ve správci zařízení vidí USB kartu s PRISM 2.5, ale když dám iwconfig, dostanu wlan0 no wireless extension, zkoušel jsem snad všechny drivery...

    2/ zkoušel jsem ovladače z linux-wlan.com (tam píšou něco jako "jestli to má v sobě prism, tak to pojede"), hmm ale bohužel to nejelo... wlan-ng hodil při konfiguraci chybu.

    3/ zkoušel jsem i ndiswrapper a nahrát INF od driverů pro Windows (jak od karty tak doporučenou na jejich stránkách ale od jiné USB Z-COMky), ale nejdál jsem se dostal sem:

    stalda@stalda-desktop:~$ ndiswrapper -l Installed drivers: wlannic driver installed, hardware present

    stalda@stalda-desktop:~$ lsusb

    Bus 005 Device 002: ID 0458:003a KYE Systems Corp. (Mouse Systems)

    Bus 005 Device 001: ID 0000:0000

    Bus 004 Device 002: ID 09aa:3642 Intersil Corp. Prism 2.x 802.11b Adapter

    Bus 004 Device 001: ID 0000:0000

    Bus 003 Device 003: ID 1307:0163

    Bus 003 Device 002: ID 0409:0058 NEC Corp. HighSpeed Hub

    Bus 003 Device 001: ID 0000:0000

    Bus 002 Device 001: ID 0000:0000

    Bus 001 Device 001: ID 0000:0000

    stalda@stalda-desktop:~$ ndiswrapper -d 09aa:3642 wlannic

    Driver 'wlannic' is used for '09AA:3642'

    stalda@stalda-desktop:~$ iwconfig lo no wireless extensions.

    wlan0 no wireless extensions.

    sit0 no wireless extensions.

    Teď to podstatné: V Linuxu jsem lama a pravděpodobně dělám někde chybu, nebo jsem někde něco opomněl. Ideální by bylo, pokud by se mi ozval někdo, kdo má podobnou USB kartu a podařilo se mu ji rozchodit. Nepohrdnu ani konkrétním návodem.

    Poznámka: Jelikož nevím, jestli bych zvládnul kompilování, tak jsem si ndiswrapper a wlan-ng installnul z balíčků z CD Ubuntu.

    Dík za každou radu... už jsem z toho tak špatnej, že uvažuju o koupi PCI síťovky

    Odpovědi

    27.4.2007 10:16 czjaromir
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte rozchodit Z-COM USB ZB-1725
    Dobrý den Právě jsem se ocitl před stejným problémem. Jde sice o jiný čipset ale jinak je to stejný problém.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.