Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
yogi:/etc/rcS.d# /etc/init.d/inetutils-inetd restart chdir: No such file or directory * Restarting internet superserver inetd chdir: No such file or directory"chdir: No such file or directory" toto mi system vypisuje ci restartujem nejaku services alebo pri bootovani. Tam toho nahadze strasne vela. Inak system slape, ale ak si dobre spominam nikdy som to na Debiane ani nikde inde nevidel. Napada niekoho nieco?
Neni to nějakej skript? Tak si ho projdi a poznáš
yogi:/home/yogi# strace /etc/init.d/samba restart 2>&1 | grep open open("/etc/ld.so.cache", O_RDONLY) = 3 open("/lib/libncurses.so.5", O_RDONLY) = 3 open("/lib/tls/libdl.so.2", O_RDONLY) = 3 open("/lib/tls/libc.so.6", O_RDONLY) = 3 open("/dev/tty", O_RDWR|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE) = 3 open("/usr/lib/locale/locale-archive", O_RDONLY|O_LARGEFILE) = 3 open("/etc/mtab", O_RDONLY) = 3 open("/proc/meminfo", O_RDONLY) = 3 open("/etc/init.d/samba", O_RDONLY|O_LARGEFILE) = 3 open("/usr/lib/gconv/gconv-modules.cache", O_RDONLY) = 3 open("/usr/lib/gconv/ISO8859-1.so", O_RDONLY) = 3 open("/etc/default/samba", O_RDONLY|O_LARGEFILE) = 3 open("/lib/lsb/init-functions", O_RDONLY|O_LARGEFILE) = 3 open("/etc/lsb-base-logging.sh", O_RDONLY|O_LARGEFILE) = 3Nooo aj tak z toho neviem urcit ktory je ten neposedny skriptik :)
yogi:/home/yogi# strace /etc/init.d/samba start 2>&1 | grep open open("/etc/ld.so.cache", O_RDONLY) = 3 open("/lib/libncurses.so.5", O_RDONLY) = 3 open("/lib/tls/libdl.so.2", O_RDONLY) = 3 open("/lib/tls/libc.so.6", O_RDONLY) = 3 open("/dev/tty", O_RDWR|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE) = 3 open("/usr/lib/locale/locale-archive", O_RDONLY|O_LARGEFILE) = 3 open("/etc/mtab", O_RDONLY) = 3 open("/proc/meminfo", O_RDONLY) = 3 open("/etc/init.d/samba", O_RDONLY|O_LARGEFILE) = 3 open("/usr/lib/gconv/gconv-modules.cache", O_RDONLY) = 3 open("/usr/lib/gconv/ISO8859-1.so", O_RDONLY) = 3 open("/etc/default/samba", O_RDONLY|O_LARGEFILE) = 3 open("/lib/lsb/init-functions", O_RDONLY|O_LARGEFILE) = 3 open("/etc/lsb-base-logging.sh", O_RDONLY|O_LARGEFILE) = 3 open("/dev/null", O_WRONLY|O_CREAT|O_TRUNC|O_LARGEFILE, 0666) = 3 open("/dev/null", O_WRONLY|O_CREAT|O_TRUNC|O_LARGEFILE, 0666) = 3 open("/usr/share/locale/locale.alias", O_RDONLY) = 3 open("/usr/share/locale/en_US/LC_MESSAGES/bash.mo", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory) open("/usr/share/locale/en/LC_MESSAGES/bash.mo", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory) open("/usr/share/locale/en_GB/LC_MESSAGES/bash.mo", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
dpkg-reconfigure locales
případně komplikovanější :
apt-get install debconf locales; dpkg-reconfigure locales
[miky@ghoulie ~]$ cd aaa bash: cd: aaa: No such file or directory [miky@ghoulie ~]$ cd chdir bash: cd: chdir: No such file or directory [miky@ghoulie ~]$ bash --version GNU bash, version 3.2.5(1)-release (i686-pc-linux-gnu) Copyright (C) 2005 Free Software Foundation, Inc.), takže spíš než nějaký strace bych si zkusil z toho skriptu vygrepit všechny řádky, které obsahujou "chdir"... Třeba to pomůže Když to dělají všechny skripty, je možná chyba v nějakém "includovaném" skriptu, který všichni démoni a spouštěcí skripty používají (beru podle ArchLinuxu, ale už nevím, jak Debian).. -miky
grep chdir /etc/init.d/inetutils-inetd
v pripade 0 matching stringu bych zkusil: grep chdir /etc/ -R
VERBOSE=no na VERBOSE=yesstart by mel byt ukecanejsi a mozna prozradi kde je problem. To zacalo samo od sebe, po updatu, nebo jsi se nekde vrtal ?
Tiskni Sdílej: