Alyssa Rosenzweig v příspěvku na blogu oznámila, že Asahi Linux už zvládá OpenGL 3.1. Dokončuje se podpora OpenGL ES 3.1. Dalším krokem bude Vulkan 1.0.
Intel nedávno představil a pod licencí SIL Open Font License (OFL) na GitHubu zveřejnil font Intel One Mono. Font je určen především pro zobrazování textu v emulátorech terminálu a vývojových prostředích (Přehled fontů s pevnou šířkou).
Na redditu byly publikovány zajímavé QR kódy vygenerované pomocí Stable Diffusion. Přehled použitého softwaru v článku na Ars Technica.
Byl vydán Mozilla Firefox 114.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Nově jsou také na Linuxu podporovány USB FIDO2/WebAuthn bezpečnostní klíče. WebTransport je ve výchozím stavu povolen. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 114 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána červnová aktualizace aneb verze 2023.06-1 linuxové distribuce OSMC (Open Source Media Center). Z novinek lze zdůraznit povýšení verze multimediálního centra Kodi na 20. Na léto je plánováno představení nového vlajkového zařízení Vero, jež nahradí Vero 4K +.
Už zítra 7. června od 17 hodin proběhne SUSE Czech Open House 2023 aneb den otevřených dveří pražské pobočky SUSE. Těšit se lze na komentovanou prohlídku nebo přednášku o spotřebě procesorů.
Na vývojářské konferenci Applu WWDC23 byla představena řada novinek (cz): brýle Apple Vision Pro, MacBook Air 15” s čipem M2, Mac Studio s čipem M2 Max nebo M2 Ultra, Mac Pro s čipem M2 Ultra, iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10, …
Chystá se poslední jarní Virtuální Bastlírna. Nachystejte si ledové kávy, mojita a vodní chladiče a pojďte se se strahovskými bastlíři pobavit o technice a bastlení! Ptáte se, co mají bastlíři za novinky? Například se ukázalo, že OLED s SSD1306 ve skutečnosti nejsou nutně jen černobílé. Vyšla také nová verze KiCADu včetně betaverze pluginu pro tvorbu databázových knihoven pro KiCAD v InvenTree a na internetu se objevil USB
… více »6. červen je dnem za skutečný internet (neboli Světový den IPv6). Již tradiční příležitost urgovat svého ISP, kdy zavede do sítě IPv6, ale také příležitost šířit osvětu i mezi netechnické uživatele. V současnosti má IPv6 v ČR jen cca 20 % uživatelů (podle statistik společností Akamai a Google).
Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí Maker Faire Prague 2023 proběhne o víkendu 10. a 11. června na Výstavišti Praha.
yogi:/etc/rcS.d# /etc/init.d/inetutils-inetd restart chdir: No such file or directory * Restarting internet superserver inetd chdir: No such file or directory"chdir: No such file or directory" toto mi system vypisuje ci restartujem nejaku services alebo pri bootovani. Tam toho nahadze strasne vela. Inak system slape, ale ak si dobre spominam nikdy som to na Debiane ani nikde inde nevidel. Napada niekoho nieco?
Neni to nějakej skript? Tak si ho projdi a poznáš
yogi:/home/yogi# strace /etc/init.d/samba restart 2>&1 | grep open open("/etc/ld.so.cache", O_RDONLY) = 3 open("/lib/libncurses.so.5", O_RDONLY) = 3 open("/lib/tls/libdl.so.2", O_RDONLY) = 3 open("/lib/tls/libc.so.6", O_RDONLY) = 3 open("/dev/tty", O_RDWR|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE) = 3 open("/usr/lib/locale/locale-archive", O_RDONLY|O_LARGEFILE) = 3 open("/etc/mtab", O_RDONLY) = 3 open("/proc/meminfo", O_RDONLY) = 3 open("/etc/init.d/samba", O_RDONLY|O_LARGEFILE) = 3 open("/usr/lib/gconv/gconv-modules.cache", O_RDONLY) = 3 open("/usr/lib/gconv/ISO8859-1.so", O_RDONLY) = 3 open("/etc/default/samba", O_RDONLY|O_LARGEFILE) = 3 open("/lib/lsb/init-functions", O_RDONLY|O_LARGEFILE) = 3 open("/etc/lsb-base-logging.sh", O_RDONLY|O_LARGEFILE) = 3Nooo aj tak z toho neviem urcit ktory je ten neposedny skriptik :)
yogi:/home/yogi# strace /etc/init.d/samba start 2>&1 | grep open open("/etc/ld.so.cache", O_RDONLY) = 3 open("/lib/libncurses.so.5", O_RDONLY) = 3 open("/lib/tls/libdl.so.2", O_RDONLY) = 3 open("/lib/tls/libc.so.6", O_RDONLY) = 3 open("/dev/tty", O_RDWR|O_NONBLOCK|O_LARGEFILE) = 3 open("/usr/lib/locale/locale-archive", O_RDONLY|O_LARGEFILE) = 3 open("/etc/mtab", O_RDONLY) = 3 open("/proc/meminfo", O_RDONLY) = 3 open("/etc/init.d/samba", O_RDONLY|O_LARGEFILE) = 3 open("/usr/lib/gconv/gconv-modules.cache", O_RDONLY) = 3 open("/usr/lib/gconv/ISO8859-1.so", O_RDONLY) = 3 open("/etc/default/samba", O_RDONLY|O_LARGEFILE) = 3 open("/lib/lsb/init-functions", O_RDONLY|O_LARGEFILE) = 3 open("/etc/lsb-base-logging.sh", O_RDONLY|O_LARGEFILE) = 3 open("/dev/null", O_WRONLY|O_CREAT|O_TRUNC|O_LARGEFILE, 0666) = 3 open("/dev/null", O_WRONLY|O_CREAT|O_TRUNC|O_LARGEFILE, 0666) = 3 open("/usr/share/locale/locale.alias", O_RDONLY) = 3 open("/usr/share/locale/en_US/LC_MESSAGES/bash.mo", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory) open("/usr/share/locale/en/LC_MESSAGES/bash.mo", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory) open("/usr/share/locale/en_GB/LC_MESSAGES/bash.mo", O_RDONLY) = -1 ENOENT (No such file or directory)
dpkg-reconfigure locales
případně komplikovanější :
apt-get install debconf locales; dpkg-reconfigure locales
[miky@ghoulie ~]$ cd aaa bash: cd: aaa: No such file or directory [miky@ghoulie ~]$ cd chdir bash: cd: chdir: No such file or directory [miky@ghoulie ~]$ bash --version GNU bash, version 3.2.5(1)-release (i686-pc-linux-gnu) Copyright (C) 2005 Free Software Foundation, Inc.), takže spíš než nějaký strace bych si zkusil z toho skriptu vygrepit všechny řádky, které obsahujou "chdir"... Třeba to pomůže
grep chdir /etc/init.d/inetutils-inetd
v pripade 0 matching stringu bych zkusil: grep chdir /etc/ -R
VERBOSE=no na VERBOSE=yesstart by mel byt ukecanejsi a mozna prozradi kde je problem. To zacalo samo od sebe, po updatu, nebo jsi se nekde vrtal ?
Tiskni
Sdílej: