Minulý týden proběhla openSUSE Conference 2023. Mimo jiné bylo oznámeno přejmenování systému MicroOS Desktop. MicroOS Desktop GNOME byl přejmenován na openSUSE Aeon a MicroOS Desktop Plasma na openSUSE Kalpa.
Thom Holwerda z OSnews si všímá, že vývoj operačního systému MINIX je prakticky mrtvý. Jeho hlavní autor, Andrew Tanenbaum, formálně odešel do důchodu v roce 2014 a příspěvky do kódu v následujících letech vůbec ustaly. Stav projektu shrnuje diskuze z roku 2020. Sice vyšlo najevo, že Intel používal MINIX v Management Engine, ale změny nezveřejňoval.
Google Chrome 114 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 114.0.5735.90 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Vypíchnut je CHIPS (Cookies Having Independent Partitioned State). Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Byly zveřejněny prezentace a videozáznamy přednášek a fotografie z česko-slovenského setkání poskytovatelů přístupu k internetu, provozovatelů telekomunikačních sítí, registrátorů domén a provozovatelů počítačových sítí a technických nadšenců CSNOG 2023 (Czech and Slovak Network Operators Group) konaného 16. a 17. května ve Zlínu.
Soutěž amatérských robotů Robotický den 2023 proběhne v neděli 4. června v Kongresovém centru Praha.
V Tchaj-peji probíhá počítačový veletrh COMPUTEX 2023. Firmy představují své novinky. Nvidia například superpočítač DGX GH200 AI.
Vyšla nová verze XMPP (Jabber) klienta Gajim. Nejvýznamnější novinkou je integrace OMEMO pluginu přímo do jádra aplikace, takže již není třeba plugin samostatně instalovat. Přehled dalších novinek je dostupný na oficiálních stránkách. Gajim je vytvořen v jazyce Python s využitím knihovny GTK a vedle Linuxu jej lze vyzkoušet i na platformách MacOS a Windows.
Komunita KDE představila stránku KDE for Developers pro vývojáře používající KDE aplikace. Postupně byly představeny stránky pro umělce KDE for Creators, děti KDE for Kids a vědce KDE for Scientists.
Společnost ARM představila platformu Total Compute Solutions 2023 (TCS23) s 5. generací GPU Immortalis-G720, Mali-G720 a Mali-G620 a Armv9.2 CPU Cortex-X4, Cortex-A720 a Cortex-A520 s DSU-120.
Na konferenci Microsoft Build 2023 byl představen Azure Linux container host for Azure Kubernetes Service (AKS). Podrobnosti ve videu s otázkami a odpovědmi. Shrnutí v článku na DevClass.
beep_hilo log_ac_change prepare_suspend_to_ram restore_after_suspend_to_ram switch_vt beep_lohi notify question_default_no set_disk_settings thinkpad_acpi_events debug_events powersaved_script_return question_default_yes sleep_helper_functions wm_logout helper_functions prepare_standby restore_after_standby sleep_helper_messages wm_shutdown hotkey_handler prepare_suspend_to_disk restore_after_suspend_to_disk suspend2 x_helper_functionssuspend2
# # Execute the hibernate script for suspend2 # . ${0%/*}/helper_functions # `dirname $0`/helper_functions ME=${0##*/} # basename $0 SCRIPTS="hibernate" SEARCH="/usr/bin /usr/local/bin /usr/local/sbin /usr/sbin" RET=1 for I in $SEARCH; do echo $I for X in $SCRIPTS; do echo $X if [ -x $I/$X ]; then $I/$X RET=$? if [ $RET = 0 ]; then $SCRIPT_RETURN $EV_ID 0 "suspend2 finished" EXIT 0 else $SCRIPT_RETURN $EV_ID 1 "suspend2 failed" EXIT 1 fi fi done done EXIT 1
V roce 2005 ta učebna ve který se to odehrává vypadala zcela jinak, takže z roku 2005 to určitě nebude...
Nechci mluvit za CIJOMLa, ale důvody proč používat swsusp a ne swsuspend2 jsou po zhlédnutí onoho odkazovaného videa zcela zřejmé. CIJOML pravděpodobně jako já preferuje kód který má pro stejnou "zásadní" funkcionalitu 2000 řádků nad kódem se 14000 řádků. (Za což ale musíme oželit věci jako progressbar průběhu uspávání...
Tiskni
Sdílej: