abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: kompilace hostAP

    4.2.2007 14:35 SalaWierLord
    kompilace hostAP
    Přečteno: 257×
    Ahoj, podle návodu z rootu jsem zkusil postavit si domácí router. Funguje dobře, ale chtěl bych jej rozšířit o wi-fi AP. Sehnal jsem si síťovou kartu XI-626 do slotu PCI a po restartu ji systém hodil ovladače orinoco_pci. Tento ovladač prý není určen k této kartě a už vůbec né jako AP.

    Můj problém je, že nedokážu nainstalovat ovladač HostAP. Prosím řekněte, kde dělám chybu? Distribuci mám Slackware 11, jádro z distribuce bare.i 2.4.33.3. Btw proč Slackware 11 nemá v distribuci jádro řady 2.6? Nebo jsem se přehlédl? V něm prý hostap už je.

    Můj postup kompilace:

    Z kategorie balíčku D jsem z CD1 pomocí installpkg nainstaloval make, gcc, gcc-g++, gcc-objc dále radši i binutils a kernel-headers. Z kategorie K potom kernel-source. Wireless-tools již nainstalovaný je.

    Stáhl jsem zdrojový kód ovladače hostap
    wget http://hostap.epitest.fi/releases/hostap-driver-0.4.9.tar.gz
    tar -xfvz hostap-driver-0.4.9.tar.gz
    cd cd hostap-driver-0.4.9
    make
    Vkládám sem celý chybový výpis:
    root@spider:~/src/hostap-driver-0.4.9# make make -C /lib/modules/2.4.33.3/build SUBDIRS=/root/src/hostap-driver-0.4.9/driver/modules modules make[1]: Entering directory `/usr/src/linux-2.4.33.3' gcc -Wall -Wstrict-prototypes -O2 -fomit-frame-pointer -o scripts/split-include scripts/split-include.c scripts/split-include.c:22:23: sys/types.h: No such file or directory scripts/split-include.c:23:22: sys/stat.h: No such file or directory scripts/split-include.c:25:19: ctype.h: No such file or directory scripts/split-include.c:26:19: errno.h: No such file or directory scripts/split-include.c:27:19: fcntl.h: No such file or directory scripts/split-include.c:28:19: stdio.h: No such file or directory scripts/split-include.c:29:20: stdlib.h: No such file or directory scripts/split-include.c:30:20: string.h: No such file or directory scripts/split-include.c:31:20: unistd.h: No such file or directory scripts/split-include.c: In function `main': scripts/split-include.c:50: error: `FILE' undeclared (first use in this function) scripts/split-include.c:50: error: (Each undeclared identifier is reported only once scripts/split-include.c:50: error: for each function it appears in.) scripts/split-include.c:50: error: `fp_config' undeclared (first use in this function) scripts/split-include.c:51: error: `fp_target' undeclared (first use in this function) scripts/split-include.c:52: error: `fp_find' undeclared (first use in this function) scripts/split-include.c:61: error: storage size of 'stat_buf' isn't known scripts/split-include.c:66: warning: implicit declaration of function `fprintf' scripts/split-include.c:66: error: `stderr' undeclared (first use in this function) scripts/split-include.c:67: warning: implicit declaration of function `exit' scripts/split-include.c:75: warning: implicit declaration of function `stat' scripts/split-include.c:76: error: `errno' undeclared (first use in this function) scripts/split-include.c:76: warning: implicit declaration of function `perror' scripts/split-include.c:80: warning: implicit declaration of function `malloc' scripts/split-include.c:81: error: `NULL' undeclared (first use in this function) scripts/split-include.c:86: warning: implicit declaration of function `fopen' scripts/split-include.c:92: warning: implicit declaration of function `mkdir' scripts/split-include.c:97: warning: implicit declaration of function `chdir' scripts/split-include.c:105: warning: implicit declaration of function `fgets' scripts/split-include.c:113: warning: implicit declaration of function `strstr' scripts/split-include.c:118: warning: implicit declaration of function `isspace' scripts/split-include.c:121: warning: implicit declaration of function `isupper' scripts/split-include.c:121: warning: implicit declaration of function `tolower' scripts/split-include.c:134: warning: implicit declaration of function `fclose' scripts/split-include.c:136: warning: implicit declaration of function `strcmp' scripts/split-include.c:159: warning: implicit declaration of function `fputs' scripts/split-include.c:160: warning: implicit declaration of function `ferror' scripts/split-include.c:191: warning: implicit declaration of function `popen' scripts/split-include.c:205: warning: implicit declaration of function `strlen' scripts/split-include.c:222: warning: implicit declaration of function `pclose' scripts/split-include.c:61: warning: unused variable `stat_buf' make[1]: *** [scripts/split-include] Error 1 make[1]: Leaving directory `/usr/src/linux-2.4.33.3' make: *** [2.4] Error 2
    Podotýkám, že jsem začátečník a kompilacím jsem se vyhýbal co to šlo a vše radši instaloval z binárních balíčků. Za Vaše odpovědi děkuji.

    Odpovědi

    5.2.2007 17:51 SalaWierLord
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace hostAP
    Tak už jsem na to přišel. Chyběla mi knihovna glibc. Je třeba ji doinstalovat z kategorie balíčků L.
    5.2.2007 18:29 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace hostAP
    Hostap uz je peknych par verzi soucasti jadra, snad od 2.6.10 nebo tak nejak, no proste uz davno.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    5.2.2007 19:35 SalaWierLord
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace hostAP
    jj Ale Slackware používá z distribuce jádro řady 2.4. Nechápu proč.
    5.2.2007 21:06 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace hostAP
    Tak staci pouuzit 2.6 co je v adresari testing nebo extras nebo jak se to tam jmenuje. Pripadne najit na www.linuxpackages.net.

    Ja na slacku (vcetne 15 routeru) mam vzdy vlastni kompilovany jadro.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    5.2.2007 22:09 SalaWierLord
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace hostAP
    výborný, děkuji

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.