Programovací jazyk HTML.
Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
~/.mozilla/plugins/
Pokud ten adresář neexistuje, tak si ho vytvořte. A v něm vytvořte symlink na ten libjavaplugin_oji.so ... Že to funguje zjistíte tak, že zadáte URL about:plugins
Stačí nakopírovat (nebo líp - nasymlinkovat) do adreáře ~/.mozilla/pluginsTa vlnovka (~ - říká se jí tilda) je taková zkratka - znamená to Tvůj domovský adresář. Čili místo tildy si dosaď něco jako "/home/jmeno_tveho_uzivatele" Potom taky bacha na tu tečku (.mozilla/). Tečka na začátku názvu adresáře(souboru) znamená, že je "skrytý". Pokud prohlížíš svůj domovský adresář v nějakém Konqueroru, nebo v čemkoliv jiném, musíš někde v nastavení povolit zobrazování "skrytých souborů", abys viděl i ty, které začínají tečkou.. -m.
Tiskni
Sdílej: