abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 22:44 | IT novinky

    Apple na své vývojářské konferenci WWDC26 (Worldwide Developers Conference, keynote) představil řadu novinek. Vypíchnout lze novou generaci Apple Intelligence a zbrusu novou Siri, která dostala název Siri AI. Kvůli Aktu o digitálních trzích (DMA) však funkce Siri AI nebudou v systémech iOS 27 a iPadOS 27 k dispozici uživatelům v Evropské unii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.18.0 distribučního frameworku Flatpak (Wikipedie), tj. technologie umožňující distribuovat aplikace v podobě jednoho instalačního souboru na různé linuxové distribuce a jejich různá vydání. Přehled novinek na GitHubu. Vypíchnout lze podporu rozhraní /dev/kfd pro výpočty na kartách AMD (AMDKFD).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:44 | Nová verze

    aMule (Wikipedie), tj. multiplatformní klient pro peer-to-peer sdílení souborů pro sítě eD2k and Kademlia, byl po více než pěti letech od vydání poslední verze 2.3.3, vydán v nové major verzi 3.0.0 (GitHub). S novou webovou stránkou a dokumentací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 12:55 | IT novinky

    Byly vyhlášeni vítězové a zveřejněny vítězné zdrojové kódy (YouTube, GitHub) již 29. ročníku soutěže International Obfuscated C Code Contest (IOCCC), tj. soutěže o nejnepřehlednější (nejobfuskovanější) zdrojový kód v jazyce C.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | IT novinky

    Evropská komise předložila evropský balíček pro technologickou suverenitu, tedy soubor opatření, která mají posílit kapacity EU v oblasti polovodičů, umělé inteligence, cloudu a open source. To Evropě pomůže stát se lídrem v oblasti umělé inteligence, posílit její digitální autonomii a vytvářet podmínky pro udržitelnější digitální budoucnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 04:44 | Nová verze

    OpenCV (Open Source Computer Vision, Wikipedie), tj. open source multiplatformní knihovna pro zpracování obrazu a počítačové vidění, byla vydána v nové major verzi 5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 22:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 18:22 | Komunita

    Vývojáři webového prohlížeče Ladybird dnes oznámili, že mění způsob vývoje. S blížícím se vydáním alfa verze přestávají přijímat veřejné pull requesty. Všechny otevřené veřejné pull requesty budou uzavřeny. Tým nedokáže garantovat bezpečnost AI generovaných pull requestů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    5.6. 17:33 | Zajímavý software

    OpenLogi (GitHub) je open source náhrada aplikace Logi Options+ pro přizpůsobení myší od společnosti Logitech. Zatím běží pouze na macOS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    5.6. 04:33 | Nová verze

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1852 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Problem s TCP/IP checksum

    6.3.2007 11:58 pexxi
    Problem s TCP/IP checksum
    Přečteno: 212×
    V poslednej dobe sa mi na Fedora Core 5 (server HP Proliant, kernel 2.6.15-1.2054_FC5smp) vyskytol nasledujuci problem:

    Pouzita (proprietarna) aplikacia na danom serveri (demon, nazvime ju gateway) sluzi ako konvertor protokolov medzi IP-zariadeniami v GSM/GPRS sieti (komunikuju specialnym protokolom zabalenym do UDP) a internymi pocitacmi v LAN (komunikuju TCP), t.j. interne PC v LAN ma "pocit", ze komunikuje cez TCP/IP priamo s IP-zariadenim v GSM/GPRS sieti, avsak, v skutocnosti dochadza ku konverzii TCP->UDP, UDP->TCP.

    Spominany problem je v tom, ze TCP/IP spojenie sa korektne nadviaze, pakety smerom z LAN do gateway sa prenasaju v poriadku, avsak pakety TCP/IP spetne z gateway do LAN maju chybnu checksum (zistil som to az pri pouziti TCPDUMP -v), tzn. pakety su cielovym PC v LAN zahodene ako poskodene.

    Zaujimave je, ze akakolvek ina komunikacia na danom serveri (SSH, webove rozhranie, e-mail, zaloha databaz na datovy server a aj komunikacia s danou aplikaciou, ale v inom rezime) funguje korektne.

    Vyrobca aplikacie mi odporucal vymenu sietovej karty alebo ovladaca na ethernet, ale, nechapem, preco sa problem prejavi len v tomto jednom pripade. Nestretli ste sa uz s niecim podobnym?

    Firewall som uplne vypol, kedze som myslel, ze to moze sposobovat problem, avsak ani to nepomohlo. Isteze by bolo mozne, ze dana aplikacia (gateway) vytvara chybne TCP/IP pakety, ale preco sa to skor neprejavovalo a preco nadviazanie komunikacie na TCP/IP prebehne v proiadku?
    It's better to be wholly alone, than alone with ass-holes.

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.