abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2004 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: ati x600 + beryl + open drivery + aiglx = ?

    6.3.2007 20:22 worwan | skóre: 6 | blog: worwan
    ati x600 + beryl + open drivery + aiglx = ?
    Přečteno: 403×
    zdar, pouzivate nekdo beryla s open source driverama? Tedy na aiglx? Je to vcera rozjel..jenze je to desne pomale. Zkusim si trochu pohrat s xorg.conf jestli nahodou nemam vyple nejake funkce (mam ati x600 ), diky nimz to jede mizerne :)

    Direct rendering samozrejme jede.

    bash-3.2$ glxgears libGL warning: 3D driver claims to not support visual 0x4b 11132 frames in 5.0 seconds = 2226.391 FPS

    hodnota me prekvapila..je stejna(stejne mizerna :)) jako na proprietarnich driverech.

    Hlaska je opruzujici, ale zatim vsude bylo receno ze me nema zajimat.

    Dik za jakoukoliv radu :)

    Na zaver jeste xorg.conf :)

    Section "ServerLayout"
            Identifier     "X.org Configured"
            Screen      0  "Screen0" 0 0
            Option "AIGLX" "true" # tu
            InputDevice    "Mouse0" "CorePointer"
            InputDevice    "Keyboard0" "CoreKeyboard"
    EndSection
    
    Section "Files"
            RgbPath      "/usr/share/X11/rgb"
            ModulePath   "/usr/lib/xorg/modules"
            FontPath     "/usr/share/fonts/misc"
            FontPath     "/usr/share/fonts/75dpi"
            FontPath     "/usr/share/fonts/100dpi"
            FontPath     "/usr/share/fonts/TTF"
            FontPath     "/usr/share/fonts/local/"
            FontPath     "/usr/share/fonts/misc:unscaled"
            FontPath     "/usr/share/fonts/Type1"
            FontPath     "/usr/share/fonts/TTF"
            FontPath     "/usr/share/fonts/corefonts"
            FontPath     "/usr/share/fonts/freefont"
            FontPath     "/usr/share/fonts/sharefonts"
            FontPath     "/usr/share/fonts/terminus"
            FontPath     "/usr/share/fonts/ttf-bitstream-vera"
            FontPath     "/usr/share/fonts/unifont"
            FontPath     "/usr/share/fonts/75dpi:unscaled"
            FontPath     "/usr/share/fonts/100dpi:unscaled"
            FontPath     "/usr/share/fonts/artwiz"
    FontPath     "/usr/share/fonts/Type1"
    EndSection
    Section "Module"
            Load "i2c"
            Load "bitmap"
            Load "ddc"
            Load "dri"
            Load "extmod"
            Load "freetype"
            Load "glx"
            Load "int10"
            Load "type1"
            Load "vbe"
    EndSection
    
    
    
    Section "InputDevice"
            Identifier  "Keyboard0"
            Driver      "kbd"
    EndSection
    
    Section "InputDevice"
            Identifier  "Mouse0"
            Driver      "mouse"
            Option      "Protocol" "auto"
            Option      "Device" "/dev/input/mice"
            Option      "ZAxisMapping" "4 5 6 7"
    EndSection
    Section "Device"
            Option     "CPusecTimeout"              
            Option     "AGPMode"         "8"       
            Option     "AGPFastWrite"       "on"          
            Option     "EnableDepthMoves"           
            Option     "EnablePageFlip"     "on"    
            Option     "ForceMinDotClock"           
            Option     "ColorTiling"        "on"   
            Option     "RageTheatreMicrocType"     
            Option     "RenderAccel" "true"         
            Option     "ConstantDPI"                
            Identifier  "Card0"
            Driver      "radeon"
            Option "XAANoOffscreenPixmaps" "true" 
            Option "DRI" "true"
            VendorName  "ATI Technologies Inc"
            BoardName   "M24 1P [Radeon Mobility X600]"
            BusID       "PCI:3:0:0"
    EndSection
    
    Section "Screen"
            Identifier "Screen0"
            Device     "Card0"
            Monitor    "Monitor0"
            SubSection "Display"
                    Viewport   0 0
                    Depth     1
            EndSubSection
            SubSection "Display"
                    Viewport   0 0
                    Depth     4
            EndSubSection
            SubSection "Display"
                    Viewport   0 0
                    Depth     8
            EndSubSection
            SubSection "Display"
                    Viewport   0 0
                    Depth     15
            EndSubSection
            SubSection "Display"
                    Viewport   0 0
                    Depth     16
            EndSubSection
            SubSection "Display"
                    Viewport   0 0
                    Depth     24
            EndSubSection
    EndSection
    
    Section "DRI"
            Group   "video"
            Mode    0666
    EndSection
    
    Section "Extensions"
              Option "Composite" "Enable"
    EndSection
    

    Odpovědi

    7.3.2007 00:37 worwan | skóre: 6 | blog: worwan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ati x600 + beryl + open drivery + aiglx = ?
    problem bude urcite s nastavenim xorgu a driverama...i prehravani videa v mplayeru neni plynule..:)
    ATI x600
    p-m 1.6GHz
    archlinux
    kernel 2.6.20-ARCH
    7.3.2007 09:41 pzad | skóre: 30 | blog: pzad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ati x600 + beryl + open drivery + aiglx = ?
    r300 nema "RenderAccel". Pokial je to zapnute tak je to emulovane softwerovo.
    8.3.2007 19:12 worwan | skóre: 6 | blog: worwan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ati x600 + beryl + open drivery + aiglx = ?
    to je mozne..po odebrani teto volby ale nedoslo k ZADNE zmene :(.

    nicmene nechapu, jak jsem mohl prehlednout jeden radek v logu..ono (WW) RADEON(0): Option "DRI" is not used. Pokud to tak skutecne je, tak se pak neni cemu divit, ze mi berel zere desne moc procaku...Co rikate? :)..muzu zaslat kompletni log..

    grepnuto DRI plus par radek okolo:

    (II) LoadModule: "dri"
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/extensions//libdri.so
    (II) Module dri: vendor="X.Org Foundation"
            compiled for 7.2.0, module version = 1.0.0
            ABI class: X.Org Server Extension, version 0.3
    (II) Loading extension XFree86-DRI
    (II) LoadModule: "extmod"
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/extensions//libextmod.so
    (II) Module extmod: vendor="X.Org Foundation"
            compiled for 7.2.0, module version = 1.0.0
            Module class: X.Org Server Extension
    --
    drmOpenByBusid: Searching for BusID pci:0000:03:00.0
    drmOpenDevice: node name is /dev/dri/card0
    drmOpenDevice: open result is 6, (OK)
    drmOpenByBusid: drmOpenMinor returns 6
    drmOpenByBusid: drmGetBusid reports pci:0000:03:00.0
    (II) RADEON(0): [dri] Found DRI library version 1.3.0 and kernel module version 1.25.0
    (II) Loading sub module "shadowfb"
    (II) LoadModule: "shadowfb"
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules//libshadowfb.so
    (II) Module shadowfb: vendor="X.Org Foundation"
            compiled for 7.2.0, module version = 1.0.0
    --
    (II) RADEON(0): [pci] Vertex/indirect buffers contents 0x00000000
    (II) RADEON(0): [pci] GART texture map handle = 0xe0fd5000
    (II) RADEON(0): [pci] GART Texture map mapped at 0xafb40000
    (II) RADEON(0): [drm] register handle = 0xfeaf0000
    (II) RADEON(0): [dri] Visual configs initialized
    (**) RADEON(0): DRI New memory map param
    (**) RADEON(0): RADEONInitMemoryMap() : 
    (**) RADEON(0):   mem_size         : 0x04000000
    (**) RADEON(0):   MC_FB_LOCATION   : 0xd3ffd000
    (**) RADEON(0):   MC_AGP_LOCATION  : 0xffffffc0
    (**) RADEON(0): RADEONModeInit()
    --
    (II) RADEON(0): Will use depth buffer at offset 0x174a000
    (II) RADEON(0): Will use 32 kb for PCI GART table at offset 0x3ff8000
    (II) RADEON(0): Will use 35840 kb for textures at offset 0x1cf6000
    (**) RADEON(0): Initializing backing store
    (==) RADEON(0): Backing store disabled
    (**) RADEON(0): DRI PCIGART param
    (**) RADEON(0): DRI Finishing init !
    (II) RADEON(0): X context handle = 0x1
    (II) RADEON(0): [drm] installed DRM signal handler
    (II) RADEON(0): [DRI] installation complete
    (**) RADEON(0): EngineRestore (32/32)
    (II) RADEON(0): [drm] Added 32 65536 byte vertex/indirect buffers
    (II) RADEON(0): [drm] Mapped 32 vertex/indirect buffers
    (II) RADEON(0): [drm] dma control initialized, using IRQ 16
    (II) RADEON(0): [drm] Initialized kernel GART heap manager, 62914560
    --
    (II) Loading /usr/lib/xorg/modules/multimedia//theatre_detect_drv.so
    (II) Module theatre_detect: vendor="X.Org Foundation"
            compiled for 7.1.1, module version = 1.0.0
            ABI class: X.Org Video Driver, version 1.0
    (II) RADEON(0): no multimedia table present, disabling Rage Theatre.
    (WW) RADEON(0): Option "DRI" is not used
    (WW) RADEON(0): Option "HyperZ" is not used
    (**) RADEON(0): RADEONScreenInit finished
    (==) RandR enabled
    (II) Initializing built-in extension MIT-SHM
    (II) Initializing built-in extension XInputExtension
    --
    (WW) AIGLX: 3D driver claims to not support visual 0x2f
    (WW) AIGLX: 3D driver claims to not support visual 0x30
    (WW) AIGLX: 3D driver claims to not support visual 0x31
    (WW) AIGLX: 3D driver claims to not support visual 0x32
    (II) AIGLX: Loaded and initialized /usr/lib/xorg/modules/dri/r300_dri.so
    (II) GLX: Initialized DRI GL provider for screen 0
    (**) Option "Protocol" "auto"
    (**) Mouse0: Device: "/dev/input/mice"
    (**) Mouse0: Protocol: "auto"
    (**) Option "CorePointer"
    (**) Mouse0: Core Pointer
    
    

    Nevite co s tim?

    DIK ZA JAKOUKOLIV RADU :)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.