Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Společnost OpenAI představila AI modely o3 a o4-mini (𝕏).
Canonical vydal Ubuntu 25.04 Plucky Puffin. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o průběžné vydání s podporou 9 měsíců, tj. do ledna 2026.
Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.2.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.04. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 152 (pdf) a Hello World 26 (pdf).
Jak jsem pochopil, veřejnou ajpinu má, když ji uvádí a má dsl modem ...
Pokud chcete server, nepřemejšlíte o něčem, jako VIA EPIA? Tedy ticho a malá spotřeba? Šilham po tom čim dál víc.
bridge mode
Je možno použít i router a přesměrovat jen požadované porty, ty jsou pak normálně "vidět zvenci".
No, nastavuje se většinou přes port 80 ... nejde to zkazit, sleduj když tak diskuse na www.xdsl.cz ... nebo se ptej na konkrétní typ. Prej třeba xavi měl nějak omezenej počet spojení, takže dc++ apod. na tom moc kvalitně neběhá (jedna paní povídala).
V prohlížeči to dáte, můžete dát, bez uvedení portu. V telnetu s portem. Ano, modem jako modem ... snad jsou nějaké perly, co jsou současně router nebo nějakej filter ... mívaj to uvedený ve specifikaci ...
Co vim, tak rozdíl usb<->ethernet je v přístupu z pc a v napájení, tedy jak se v pc na ten modem přistupuje, principiálně je drobet jednodušší si s ním hrát = máte firmware někde na disku (?) No a taky v tom, že usb modem je jen pro jedno zařízení, eth. zařízení mívá na LANce více portů
Tiskni
Sdílej: