Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Jak jsem pochopil, veřejnou ajpinu má, když ji uvádí a má dsl modem ...
Pokud chcete server, nepřemejšlíte o něčem, jako VIA EPIA? Tedy ticho a malá spotřeba? Šilham po tom čim dál víc.
bridge mode
Je možno použít i router a přesměrovat jen požadované porty, ty jsou pak normálně "vidět zvenci".
No, nastavuje se většinou přes port 80 ... nejde to zkazit, sleduj když tak diskuse na www.xdsl.cz ... nebo se ptej na konkrétní typ. Prej třeba xavi měl nějak omezenej počet spojení, takže dc++ apod. na tom moc kvalitně neběhá (jedna paní povídala).
V prohlížeči to dáte, můžete dát, bez uvedení portu. V telnetu s portem. Ano, modem jako modem ... snad jsou nějaké perly, co jsou současně router nebo nějakej filter ... mívaj to uvedený ve specifikaci ...
Co vim, tak rozdíl usb<->ethernet je v přístupu z pc a v napájení, tedy jak se v pc na ten modem přistupuje, principiálně je drobet jednodušší si s ním hrát = máte firmware někde na disku (?) No a taky v tom, že usb modem je jen pro jedno zařízení, eth. zařízení mívá na LANce více portů
Tiskni
Sdílej: