Mikrokontroléry RP2350A a RP2350B jsou již volně v prodeji. Představeny byly v srpnu loňského roku společně s Raspberry Pi Pico 2.
GIMP 3.0 byl oficiálně vydán (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Od 6. do 19. dubna proběhne volba vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie) na další funkční období. Kandidují Gianfranco Costamagna, Julian Andres Klode, Andreas Tille a Sruthi Chandran.
Korespondenční seminář z programování (KSP) pražského Matfyzu pořádá i letos jarní soustředění pro začátečníky. Zváni jsou všichni středoškoláci a starší základoškoláci, kteří se chtějí naučit programovat, lépe uvažovat o informatických úlohách a poznat nové podobně smýšlející kamarády. Úplným začátečníkům bude určen kurz základů programování a kurz základních algoritmických dovedností, pokročilejším nabídneme různorodé
… více »Joe Brockmeier z Linux Weekly News vyzkoušel různé forky webového prohlížeče Mozilla Firefox: především GNU IceCat, Floorp, LibreWolf a Zen. V článku shrnuje, v čem se liší od výchozí konfigurace Firefoxu, co mají za vlastní funkcionalitu, jak a kým jsou udržované atd.
Byl vydán Debian 12.10, tj. desátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Byla vydána nová verze 4.5 svobodného notačního programu MuseScore (Wikipedie). Představení novinek v oznámení v diskusním fóru a také na YouTube.
Byla vydána nová verze 8.6.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
O víkendu probíhá v Praze na Karlově náměstí 13 konference Installfest 2025. Na programu je celá řada zajímavých přednášek a workshopů. Vstup je zdarma. Přednášky lze sledovat i online na YouTube.
Byla vydána nová verze 2.49.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 89 vývojářů, z toho 24 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Jak jsem pochopil, veřejnou ajpinu má, když ji uvádí a má dsl modem ...
Pokud chcete server, nepřemejšlíte o něčem, jako VIA EPIA? Tedy ticho a malá spotřeba? Šilham po tom čim dál víc.
bridge mode
Je možno použít i router a přesměrovat jen požadované porty, ty jsou pak normálně "vidět zvenci".
No, nastavuje se většinou přes port 80 ... nejde to zkazit, sleduj když tak diskuse na www.xdsl.cz ... nebo se ptej na konkrétní typ. Prej třeba xavi měl nějak omezenej počet spojení, takže dc++ apod. na tom moc kvalitně neběhá (jedna paní povídala).
V prohlížeči to dáte, můžete dát, bez uvedení portu. V telnetu s portem. Ano, modem jako modem ... snad jsou nějaké perly, co jsou současně router nebo nějakej filter ... mívaj to uvedený ve specifikaci ...
Co vim, tak rozdíl usb<->ethernet je v přístupu z pc a v napájení, tedy jak se v pc na ten modem přistupuje, principiálně je drobet jednodušší si s ním hrát = máte firmware někde na disku (?) No a taky v tom, že usb modem je jen pro jedno zařízení, eth. zařízení mívá na LANce více portů
Tiskni
Sdílej: