Ministerstvo financí ve spolupráci s finanční správou dnes představilo beta verzi aplikace využívající umělou inteligenci pro předvyplnění daňového přiznání. Není třeba přepisovat údaje z různých potvrzení, ani hledat správné řádky, kam údaje napsat. Stačí nahrát dokumenty a využít AI.
Výrobce počítačových periferií Keychron zveřejnil repozitář se schématy šasi klávesnic a myší. Licence je restriktivní, zakazuje většinu komerčních užití a v podstatě jsou tak data vhodná pouze pro výukové účely, hlášení a opravy chyb, případně výrobu vlastního příslušenství.
Správce balíčků APT, používaný v Debianu a odvozených distribucích, byl vydán ve verzi 3.2 (seznam změn). Mezi novinkami figurují nové příkazy pro práci s historií, včetně vracení transakcí.
Společnost Anthropic oznámila Projekt Glasswing a s ní související AI model Claude Mythos Preview. Jedná se o iniciativu zaměřenou na kybernetickou bezpečnost, do které se zapojily velké technologické společnosti Amazon Web Services, Anthropic, Apple, Broadcom, Cisco, CrowdStrike, Google, JPMorganChase, Linux Foundation, Microsoft, NVIDIA a Palo Alto Networks. Anthropic věří, že nový AI model Claude Mythos Preview dokáže
… více »Firma Ojective Development vydala svůj nástroj pro monitorování a řízení odchozích síťových připojení Little Snitch i pro operační systém Linux. Linuxová verze se skládá ze tří komponent: eBPF program pro zachytávání provozu a webové rozhraní jsou uvolněny pod GNU GPLv2 a dostupné na GitHubu (převážně Rust a JavaScript), jádro backendu je proprietární pod vlastní licencí, nicméně zdarma k použití a redistribuci (cena přitom normálně … více »
Vojenské zpravodajství (VZ) se v březnu zapojilo do mezinárodní operace proti aktivitám hackerské skupiny APT28, která je spojovaná s ruskou vojenskou zpravodajskou službou GRU a která přes slabě zabezpečené routery prováděla kybernetické útoky na státní a další organizace v ČR i zahraničí. Operaci vedl americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) a jejím cílem bylo odebrat útočníkům přístup k napadeným zařízením a ty následně … více »
Tvůrcem nejpopulárnější kryptoměny bitcoin, který se skrývá za pseudonymem Satoši Nakamoto (Satoshi Nakamoto), je britský kryptograf Adam Back. Na základě vlastní investigativní práce to tvrdí americký deník The New York Times (NYT). Několik indicií podle autorů jasně ukazuje na to, že Back a Nakamoto jsou stejný člověk. Jde mimo jiné o podobný odborný a osobnostní profil či totožné chyby a manýry v psaném projevu.
Google Chrome 147 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 147.0.7727.55 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře. Přehled novinek v Chrome DevTools 145 až 147 také na YouTube.
Vývojáři z Laboratoří CZ.NIC vydali nové verze aplikací Datovka (Datovka 4.29.0, Mobilní Datovka 2.6.2). V případě desktopové verze přibyly možnosti projít všechny uložené zprávy, zkontrolovat časy expirací časových razítek a přerazítkovat datové zprávy, které lze v ISDS přerazítkovat. Novinkou je také možnost vytahovat myší ze seznamu ZFO soubory datových zpráv, tento úkon jde udělat i pomocí tlačítek Ctrl+C. Nová verze Mobilní Datovky přináší jen drobné úpravy.
MicroPython (Wikipedie), tj. implementace Pythonu 3 optimalizovaná pro jednočipové počítače, byl vydán ve verzi 1.28.0. Z novinek lze vypíchnout novou třídu machine.CAN.
mount.cifs //192.168.1.5/blackshark /media/NET01/blackshark mount error: permission denied or not superuser and mount.cifs not installed SUIDJenze SUID mam nastaveny
ls -la /sbin/ | grep cifs -rwsr-xr-x 1 root root 19832 2007-02-06 02:36 mount.cifs* -rwsr-xr-x 1 root root 8152 2007-02-06 02:36 umount.cifs*Adresar kam pripojuji ma take povoleno zapisovat.
ls -laR /media/ drwxrwxr-x 3 root net 4096 2007-04-02 18:03 NET01/ drwxrwxr-x 2 root net 4096 2007-04-02 18:03 blackshark/Uzivatel, pod kterym se sitovou jednotku pripojit je pod skupinou net
[blackshark@blackshark-laptop ~$] groups blackshark adm dialout cdrom floppy audio dip video plugdev lpadmin scanner admin netMam i zaznam ve fstab :
//192.168.1.5/blackshark /media/NET01/blackshark cifs user=jmeno,passwd=hesloAle to vyhazuje chybu taky.
mount /media/NET01/blackshark/ mount: pouze superuživatel může připojit //192.168.1.5/blackshark na /media/NET01/blacksharkSoftware na kterem to zkousim :
mount.cifs version: 1.10 KUbuntu 6.10 kernel 2.6.17-11-386 Server se sambou je Mandriva 2007Tento problem ( uplne stejny ) mam i na Fedore 5 a 6 a Mandrive 2007 ( ostatni jsem nezkousel ) V KDE se mohu v Konqueroru pres protokol smb:// na pocitac dostat bez problemu. Muzete mi nekdo poradit zda je tohle vubec mozne ? Na internetu jsem nikde nensel co s tim delat. Diky za jakoukoliv radu
smbmount (s nastaveným SUID).
Tiskni
Sdílej: