Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 30 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána nová verze 7.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Armstrong bylo vybráno na počest amerického jazzového trumpetisty a zpěváka Louise Armstronga (What A Wonderful World).
V Drupalu byla nalezena a opravena kritická zranitelnost SA-CORE-2026-004 (CVE-2026-9082). Útočník může provádět libovolné SQL dotazy na webech používajících databázi PostgreSQL.
Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost HP.
O víkendu proběhla demopárty Outline 2026. Publikována byla prezentovaná dema. Upozornit lze na 16 bajtové, opravdu šestnáct bajtové, zvukově obrazové demo Wake Up! 16b (YouTube).
Byla vydána nová verze 9.5 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání a na YouTube.
Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2026. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
Canonical vydal Ubuntu Core 26. Vychází z Ubuntu 26.04 LTS a podporováno bude 15 let. Ubuntu Core je minimální neměnný operační systém určený pro vestavěné systémy.
Bylo vydáno OpenBSD 7.9. Po dlouhé době opět se songem: Diamond in the Rough.
Byl vydán Mozilla Firefox 151.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 151 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
OTP unavailable because can't read/write key database /etc/opiekeys: No such file or directorynevíte v čem by mohl být problém ? Jinak maily na lokální domény chodí z lokálních domén (takže z xxx.abc.cz mail přijde na yyy.abc.cz nebo naopak) Díky za rady. Kdyby jste potřebovali další informace, tak je dodám.
Řešení dotazu:
220 server ESMTP Postfix HELO test 250 server MAIL FROM: test@example.com 250 Ok RCPT TO: adresa@vase.domena.cz 250 Ok DATA 354 End data with<CR><LF>.<CR><LF> Subject: test test . 250 Ok: quoued as … QUIT 221 Bye
PORT STATE SERVICE 21/tcp open ftp 22/tcp open ssh 25/tcp open smtp 53/tcp open domain 80/tcp open http 110/tcp open pop3 143/tcp open imap 433/tcp open nnsp 953/tcp open rndc 993/tcp open imaps 9876/tcp open sd 10000/tcp open snet-sensor-mgmtpak jsem skusil scanovat tyto porty z mého PC, a ejhle - porty 20-25 closed => bude chyba ve firewallu. Každopádně díky za návrhy.
Tiskni
Sdílej: