abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:55 | Komunita

    Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:33 | Nová verze

    Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:22 | Zajímavý projekt

    TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    27.4. 21:33 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.4. 23:00 | Komunita

    V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.4. 20:22 | Zajímavý článek

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.4. 15:22 | Zajímavý projekt

    Berkeley Humanoid Lite (Onshape, GitHub) je open source humanoidní robot. V amerických cenách jej lze sestavit do 5000 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    25.4. 18:44 | Nová verze

    Jakub Jelínek oznámil vydání verze 15.1 (15.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 15. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    25.4. 03:55 | Komunita

    Byly vyhlášeny výsledky letošní volby vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie). Staronovým vedoucím zůstává Andreas Tille.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 37
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (58%)
     (1%)
     (9%)
     (21%)
     (4%)
     (1%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 476 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 17.4. 12:41
    Rozcestník

    Dotaz: xdtv_record.sh : Can't open display

    6.4.2007 22:26 VRIH
    xdtv_record.sh : Can't open display
    Přečteno: 211×
    Prosím o radu. Používám OpenSuse 10.2 a xdtv pro nahrávání tv. Když nastavím nahrávání z tv v určitý čas pomocí xdtv_record.sh tak se mi to nespustí. Hlášení je v /var/../mail

    xauth: (argv):1: bad "add" command line Will kill all running xdtv ! This is xdtv 2.4.0pre0 running on Linux/x86_64 (2.6.18.2-34-default). Error: Can't open display: connect: No such file or directory

    Zkoušel jsem vypsat $DISPLAY=":0.0" pak jsem zkoušel xauth -f ~vrih/.Xauthority extract - :0 | xauth merge - a pořád nic. Skript xdtv_record.sh jsem nijak neupravoval (ani to neumím). Asi to bude někde nějaká blbost ale už si opravdu nevím rady.

    Předem děkuji.

    Odpovědi

    7.4.2007 09:48 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: xdtv_record.sh : Can't open display
    Když se podíváš do toho skriptu, zjistíš, že sám nastavuje proměnnou DISPLAY.
    #
    # Even if we have defined a DISPLAY, we can't detect easily its number.
    # We could have more than one X server running on our machine,
    # so it's better to fix it to the :0.0 or the :0 value.
    # There is a chance that the first X invoked is running on the :0.0 display.
    #
    # We also suppose to run this script with root rights :-(
    # (probably not a good choice, but functional to gain the right to write to X screen)
    #
    # Now is time to determine what is the authority file generated by kdm, xdm or gdm:
    #
    
    XLINE=\$(ps axuwww | grep -e "[/\s]X .* \?-auth" | head -1)
    
    AUTHORITYFILE=\$(echo \$XLINE | awk '/-auth/ { match( \$0, /.*-auth ([^ ]+).*/, pippo); print pippo[1]; }')
    export DISPLAY=\$(echo \$XLINE | sed 's#.* \(:[0-9]\+\(\.\?[0-9]\+\)\?\).*#\1#' )
    
    Zřejmě zafunguje špatně a nastaví tam místo např. :0 nějaké blbosti. Je to textový skript, tak si s ním můžeš pohrát.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.