Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
SpamAssassin: 3.1.8 Amavisd-new: 2.4.5Vsechno funguje, tak jak ma. Mam dotaz ohledne spravneho provozu SpamAssassina. Muj nynejsi stav je ten, ze amavisd-new spolupracuje jenom s antivirem ClamAV (clamd bezi jako daemon a v amavisd.conf nemam zakomentovano @bypass_spam_checks_maps = (1);). Antispamova kontrola se provadi pomoci /etc/maildroprc, kde je:
exception { xfilter "/usr/bin/spamassassin --prefspath=$HOME/$DEFAULT/.spamassassin/user_prefs" }Na ruznych forech jsem se docetl, ze spamassassin lze volat nekolika zpusoby:
1) pomoci spamd/spamc (server/klient) 2) primo pomoci prikazu "spamassassin" 3) z amavis-new pomoci perlovske tridy Mail::SpamAssassinJako nejefektivnejsi zpusob provozovani spamassassinu je oznacovani zpusob za 3). Upravil jsem tedy soubor maildroprc a amavisd.conf, testovani na spam funguje, ale s tim rozdilem, ze se mi nedari prinutit spamassassin, aby pouzival uzivatelska nastaveni jako tomu bylo v /etc/maildroprc (napr. /home/vmail/test.com/user1/.spamassassin/user_prefs). Zkousel jsem googlit, ale nic kloudneho jsem nenasel.
Jakym zpusobem se daji ovlivnit napr. polozky: $sa_tag_level_deflt $sa_tag2_level_deflt $sa_kill_level_deflt aby si je kazdy uzivatel mohl nastavit individualne sam?Dekuji Honza
allow_user_rules 1ale uzivatelska nastaveni v ~/.spamassassin/user_prefs to stale nebere.... Dokonce mi pripada, ze amavisd-new uplne ignoruje cely soubor /etc/mail/spamassassin/local.cf a pouziva svoji vlastni konfiguraci v amavisd.conf. V oficialni dokumentaci jsem reseni meho problemu vubec nenasel.
/etc/mail/spamassassin/local.cf
nacita, zkus si spustit amavisd
s prepinacem debug-sa>
, bude to videt ve vypisu. Amavis ignoruje jen nektere volby (koukni do ukazkoveho amavisd.conf-sample
, ktere jdou upravit. Ja ted nevim presne jestli to jde u Couriera, ale u Dovecotu to, co chces jde. Tam mohou mit virtualni useri vlastni home adresare i vcetne .spamassassin
apod.
amavisd
s prepinacem debug-sa
a opravdu amavisd-new nacita i neco z konfigurace v /etc/mail/spamassassin/local.cf
:
# /usr/local/sbin/amavisd -u amavis debug-sa . . . [3979] dbg: config: using "/etc/mail/spamassassin" for site rules pre files [3979] dbg: config: read file /etc/mail/spamassassin/init.pre [3979] dbg: config: read file /etc/mail/spamassassin/v310.pre [3979] dbg: config: read file /etc/mail/spamassassin/v312.pre [3979] dbg: config: using "/var/lib/spamassassin/3.001008" for sys rules pre files [3979] dbg: config: read file /var/lib/spamassassin/3.001008/updates_spamassassin_org.pre [3979] dbg: config: using "/var/lib/spamassassin/3.001008" for default rules dir [3979] dbg: config: read file /var/lib/spamassassin/3.001008/updates_spamassassin_org.cf [3979] dbg: config: using "/etc/mail/spamassassin" for site rules dir [3979] dbg: config: read file /etc/mail/spamassassin/local.cf [3979] dbg: config: using "/var/amavis/.spamassassin/user_prefs" for user prefs file [3979] dbg: config: read file /var/amavis/.spamassassin/user_prefs . . .ale stale netusim, jak udelat, aby useri meli vlastni
user_prefs
, vygooglit se mi nic zatim rozumneho nepodarilo....
Tiskni
Sdílej: