Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
SpamAssassin: 3.1.8 Amavisd-new: 2.4.5Vsechno funguje, tak jak ma. Mam dotaz ohledne spravneho provozu SpamAssassina. Muj nynejsi stav je ten, ze amavisd-new spolupracuje jenom s antivirem ClamAV (clamd bezi jako daemon a v amavisd.conf nemam zakomentovano @bypass_spam_checks_maps = (1);). Antispamova kontrola se provadi pomoci /etc/maildroprc, kde je:
exception { xfilter "/usr/bin/spamassassin --prefspath=$HOME/$DEFAULT/.spamassassin/user_prefs" }Na ruznych forech jsem se docetl, ze spamassassin lze volat nekolika zpusoby:
1) pomoci spamd/spamc (server/klient) 2) primo pomoci prikazu "spamassassin" 3) z amavis-new pomoci perlovske tridy Mail::SpamAssassinJako nejefektivnejsi zpusob provozovani spamassassinu je oznacovani zpusob za 3). Upravil jsem tedy soubor maildroprc a amavisd.conf, testovani na spam funguje, ale s tim rozdilem, ze se mi nedari prinutit spamassassin, aby pouzival uzivatelska nastaveni jako tomu bylo v /etc/maildroprc (napr. /home/vmail/test.com/user1/.spamassassin/user_prefs). Zkousel jsem googlit, ale nic kloudneho jsem nenasel.
Jakym zpusobem se daji ovlivnit napr. polozky: $sa_tag_level_deflt $sa_tag2_level_deflt $sa_kill_level_deflt aby si je kazdy uzivatel mohl nastavit individualne sam?Dekuji Honza
allow_user_rules 1ale uzivatelska nastaveni v ~/.spamassassin/user_prefs to stale nebere.... Dokonce mi pripada, ze amavisd-new uplne ignoruje cely soubor /etc/mail/spamassassin/local.cf a pouziva svoji vlastni konfiguraci v amavisd.conf. V oficialni dokumentaci jsem reseni meho problemu vubec nenasel.
/etc/mail/spamassassin/local.cf
nacita, zkus si spustit amavisd
s prepinacem debug-sa>
, bude to videt ve vypisu. Amavis ignoruje jen nektere volby (koukni do ukazkoveho amavisd.conf-sample
, ktere jdou upravit. Ja ted nevim presne jestli to jde u Couriera, ale u Dovecotu to, co chces jde. Tam mohou mit virtualni useri vlastni home adresare i vcetne .spamassassin
apod.
amavisd
s prepinacem debug-sa
a opravdu amavisd-new nacita i neco z konfigurace v /etc/mail/spamassassin/local.cf
:
# /usr/local/sbin/amavisd -u amavis debug-sa . . . [3979] dbg: config: using "/etc/mail/spamassassin" for site rules pre files [3979] dbg: config: read file /etc/mail/spamassassin/init.pre [3979] dbg: config: read file /etc/mail/spamassassin/v310.pre [3979] dbg: config: read file /etc/mail/spamassassin/v312.pre [3979] dbg: config: using "/var/lib/spamassassin/3.001008" for sys rules pre files [3979] dbg: config: read file /var/lib/spamassassin/3.001008/updates_spamassassin_org.pre [3979] dbg: config: using "/var/lib/spamassassin/3.001008" for default rules dir [3979] dbg: config: read file /var/lib/spamassassin/3.001008/updates_spamassassin_org.cf [3979] dbg: config: using "/etc/mail/spamassassin" for site rules dir [3979] dbg: config: read file /etc/mail/spamassassin/local.cf [3979] dbg: config: using "/var/amavis/.spamassassin/user_prefs" for user prefs file [3979] dbg: config: read file /var/amavis/.spamassassin/user_prefs . . .ale stale netusim, jak udelat, aby useri meli vlastni
user_prefs
, vygooglit se mi nic zatim rozumneho nepodarilo....
Tiskni
Sdílej: