Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
/sbin/ifconfig
?
bash: /sbin/ifconfig is deprecated use ip instead
/sbin/ip address link eth0
/sbin/ifconfig vypíše asi sedm řádků a na druhém je napsáno IP: 127.0.0.1No jenomze nas zajima vsech sedm radku, to, co jsi tu poslal, je na nic, tahle adresa je tzv. localhost.
system-config-network jsem zkoušel a když přidám připojení a kliknu Aktivovat, tak to napíše chybu, že to nemůže najít ovladač. Ehm, Zkusil jsem RealTek Ethernet. Mám motherboard: Asus P5B-VM. Stáhl jsem už ten ovladač, jenže nevím jak ho nainstalovat, nikdy jsem to v linuxu nedělal.No, mam pocit, ze uz ti to je stejne jedno, ale kdyby te to nahodou jeste zajimalo, tak tady pridej vic informaci (hlavne asi bude zkusenejsi, nez ja, zajimat, co za soubor jsi stahl).
Mám takové mlhavé tušení, že síťovka na této základní desce nebyla ještě podporována v původním kernelu FC6, ale v updatovaném už jo. Takže by stálo za pokus nahrát tam ručně novější kernel z updates:
kernel-2.6.20-1.2944.fc6.i686.rpm
Rozhodně netahat žádné podezřelé ovladače kdovíodkud.
lspci
a podle toho jakou identifikaci ti to vrátí pak zvol postup pro správnou síťovku. A nebo se znovu zeptej.
tar vzxf r1000_vX.YZ.tgz
nebo jinak *
ujistit se, že máš kernel sources (balíček), pokud ne tak je také stáhnout *
příhlásit se jako root do konzole/terminálu - buď sudo
nebo su
* vstoupit do vytvořeného adresáře:
cd r1000xxxx
a dál:
make clean modules
make install
depmod -a
pak už jen kartu nakonfiguroavat (je to všechno v readme)
a pokud by se tak nestalo samo tak natáhnou modul (tj. nedřív lsmod
pro výpis, nebo rovnou modprobe -r r1000
modprobe r1000
popřípadě ho zapsat pro permanentní natažení )
PS je mnohem jednodušší si prostě stáhnout nový kernel 2.6.20xx a zkusit ho, instaluje se pak přes yum, yum localinstall jméno balíčku.rpm
. Ovladač v jádře je r8169 a měl by tvoji kartu zvládnou i když jen na 100Mbitu. (což mám odsud)
PSS možná vůbec nejjednodušší by bylo stáhnout si jigdo a s ním pak fedora re-spin. Tím získáš kernel 2.6.20 a internet by se měl spustit po instalaci. * Re-spin - je aktuální FC6 se všemi současnými balíčky. Závěrem: prozatím jsem tenhle způsob nikdy nepoužil, je celkem nový, takže .. negarantováno.
Tiskni
Sdílej: