Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 30 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána nová verze 7.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Armstrong bylo vybráno na počest amerického jazzového trumpetisty a zpěváka Louise Armstronga (What A Wonderful World).
V Drupalu byla nalezena a opravena kritická zranitelnost SA-CORE-2026-004 (CVE-2026-9082). Útočník může provádět libovolné SQL dotazy na webech používajících databázi PostgreSQL.
Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost HP.
O víkendu proběhla demopárty Outline 2026. Publikována byla prezentovaná dema. Upozornit lze na 16 bajtové, opravdu šestnáct bajtové, zvukově obrazové demo Wake Up! 16b (YouTube).
Byla vydána nová verze 9.5 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání a na YouTube.
Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2026. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
Canonical vydal Ubuntu Core 26. Vychází z Ubuntu 26.04 LTS a podporováno bude 15 let. Ubuntu Core je minimální neměnný operační systém určený pro vestavěné systémy.
Bylo vydáno OpenBSD 7.9. Po dlouhé době opět se songem: Diamond in the Rough.
Byl vydán Mozilla Firefox 151.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 151 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
jadro 2.6.19-gentoo-r5a
acpi mam zkompilovane v nem,
vcera mi kamarad doporucil nainstalovat acpid coz se ukazalo jako docela dobry napad... po emergnuti acpid a naslednem odpojeni sitoveho kabelu acpi zaregistrovalo zmenu a gnome mi skutecne ukazal, ze notebook je napajen z baterie, domnivam se ze i regulace teplotay bezela v poradku...bohuzel jen do restartu...
Updatnul sem si BIOS na verzi F.04, ale nic se nezmenilo, nevedel by nekdo reseni?
Domnivam si ze v jadru je nastaveno vse v poradku, protoze jinak by hardware preci vubec nemohl komunikovat a ona "svetla chvilka" pred restartem by nemohla vzniknou...tudiz je to software, nechybi mi nejaky dulezity balik anebo nemam navic nejaky balik, ktery se s acpi "pere"?
Jo a samozrejme jeste reknu ze sem si dal acpid do default runlevelu, takze tim ze demon nebezi to neni...
predem diky za dopoved
Hoja,
Asi bych doporucoval upgrade BIOSu - posledni je ostatne F.06 + upgrade jadra.
Od nejake verze 2.6.2X (ted hadam) se tam zmenilo par veci:
2007-02-16 Konstantin Karasyov ACPI: Thermal issues on HP nx6325
2007-02-15 Alexey Starikovskiy Execute AML Notify() requests on stack.
HP nx6125/nx6325/... machines have a _GPE handler ...
Taky mi pak prosim dej vedet, jestli ti SLEEP button generuje ACPI event, protoze mne ne ;)
Michal
Tiskni
Sdílej: