Wings 3D, tj. open source 3D modelovací program naprogramovaný v programovacím jazyce Erlang zaměřený na modelování pomocí subdivision a inspirovaný programy Nendo a Mirai od Izware, byl vydán v nové opravné verzi 2.4.1. Ke stažení již také ve formátu Flatpak z Flathubu.
Webový prohlížeč Dillo byl vydán ve verzi 3.2.0. Přidává podporu vzorců v SVG, obrázků ve WebP, změny velikosti stránky či možností posouvání. Nedávno oslavil 25. výročí vzniku.
Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Vychazel jsem z toho, ze kdyz jsem mel pouze jeden monitor(zapichly pres dvi redukci do dvi dirky) tak jsem mel vsude v Xfreeconfigu nastaveno 0. Po pridani druheho monitoru, jsem pridal nastaveni pro 1. Tedka ale je stary monitor jako 1(moje uvaha vychazi podle toho, ze pri zadavani pozice, rikam ze screen1[stara15ka] je pod screen0).
Podívejte se na sekce Device. V čem se liší? V ničem. Tady musíte rozlišit jednotlivé grafické výstupy. Jak to udělat najdete v manuálu k ovladači nvidia (tj. READEM z balíku s proprietárním ovladačem od nVidie).
Podívejte se do xorg.conf(5). V sekci Device se pospisuje volba Screen, která definujete, jaké číslo obrazovky se přiřadí danému zařízení. Avšak je tam též varování, že její respektování závisí na konrétním ovladači.
Zkousel jsem hledat v nasteveni kde v mem user adresari ale neuspesne. Nevite nekde kde se nastavuje, aby to primarne bralo z 1 a ne 0.
Nepsal jste, jaký display manager používáte. Předpokládám, že KDM. Tento program běží pod rootem a umístění jeho konfigurace je závislé na distribuci. Možná jej najdete v /etc/X11/kdm/kdmrc, možná v /etc/kdmN/kdmrc, možná v /usr/kde/N.N/share/config/kdm/kdmrc. Každopádně soubor se jmenuje kdmrc
.Tiskni Sdílej: