Alyssa Rosenzweig v příspěvku na blogu oznámila, že Asahi Linux už zvládá OpenGL 3.1. Dokončuje se podpora OpenGL ES 3.1. Dalším krokem bude Vulkan 1.0.
Intel nedávno představil a pod licencí SIL Open Font License (OFL) na GitHubu zveřejnil font Intel One Mono. Font je určen především pro zobrazování textu v emulátorech terminálu a vývojových prostředích (Přehled fontů s pevnou šířkou).
Na redditu byly publikovány zajímavé QR kódy vygenerované pomocí Stable Diffusion. Přehled použitého softwaru v článku na Ars Technica.
Byl vydán Mozilla Firefox 114.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Nově jsou také na Linuxu podporovány USB FIDO2/WebAuthn bezpečnostní klíče. WebTransport je ve výchozím stavu povolen. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 114 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána červnová aktualizace aneb verze 2023.06-1 linuxové distribuce OSMC (Open Source Media Center). Z novinek lze zdůraznit povýšení verze multimediálního centra Kodi na 20. Na léto je plánováno představení nového vlajkového zařízení Vero, jež nahradí Vero 4K +.
Už zítra 7. června od 17 hodin proběhne SUSE Czech Open House 2023 aneb den otevřených dveří pražské pobočky SUSE. Těšit se lze na komentovanou prohlídku nebo přednášku o spotřebě procesorů.
Na vývojářské konferenci Applu WWDC23 byla představena řada novinek (cz): brýle Apple Vision Pro, MacBook Air 15” s čipem M2, Mac Studio s čipem M2 Max nebo M2 Ultra, Mac Pro s čipem M2 Ultra, iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10, …
Chystá se poslední jarní Virtuální Bastlírna. Nachystejte si ledové kávy, mojita a vodní chladiče a pojďte se se strahovskými bastlíři pobavit o technice a bastlení! Ptáte se, co mají bastlíři za novinky? Například se ukázalo, že OLED s SSD1306 ve skutečnosti nejsou nutně jen černobílé. Vyšla také nová verze KiCADu včetně betaverze pluginu pro tvorbu databázových knihoven pro KiCAD v InvenTree a na internetu se objevil USB
… více »6. červen je dnem za skutečný internet (neboli Světový den IPv6). Již tradiční příležitost urgovat svého ISP, kdy zavede do sítě IPv6, ale také příležitost šířit osvětu i mezi netechnické uživatele. V současnosti má IPv6 v ČR jen cca 20 % uživatelů (podle statistik společností Akamai a Google).
Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí Maker Faire Prague 2023 proběhne o víkendu 10. a 11. června na Výstavišti Praha.
Vychazel jsem z toho, ze kdyz jsem mel pouze jeden monitor(zapichly pres dvi redukci do dvi dirky) tak jsem mel vsude v Xfreeconfigu nastaveno 0. Po pridani druheho monitoru, jsem pridal nastaveni pro 1. Tedka ale je stary monitor jako 1(moje uvaha vychazi podle toho, ze pri zadavani pozice, rikam ze screen1[stara15ka] je pod screen0).
Podívejte se na sekce Device. V čem se liší? V ničem. Tady musíte rozlišit jednotlivé grafické výstupy. Jak to udělat najdete v manuálu k ovladači nvidia (tj. READEM z balíku s proprietárním ovladačem od nVidie).
Podívejte se do xorg.conf(5). V sekci Device se pospisuje volba Screen, která definujete, jaké číslo obrazovky se přiřadí danému zařízení. Avšak je tam též varování, že její respektování závisí na konrétním ovladači.
Zkousel jsem hledat v nasteveni kde v mem user adresari ale neuspesne. Nevite nekde kde se nastavuje, aby to primarne bralo z 1 a ne 0.
Nepsal jste, jaký display manager používáte. Předpokládám, že KDM. Tento program běží pod rootem a umístění jeho konfigurace je závislé na distribuci. Možná jej najdete v /etc/X11/kdm/kdmrc, možná v /etc/kdmN/kdmrc, možná v /usr/kde/N.N/share/config/kdm/kdmrc. Každopádně soubor se jmenuje kdmrc
.
Tiskni
Sdílej: