abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1966 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: zase wifi jednou se pripoji podruhe ne

    9.6.2007 16:11 regiss | skóre: 1
    zase wifi jednou se pripoji podruhe ne
    Přečteno: 598×
    Dobry den pokusim se o nastineni problematiky s moji wifi. Notebook 7400, chipset pro wireless kartu je broadcom. Pouzivam posledni verzi Kubuntu 7.4 jadro Linux kubuntu 2.6.20-16-generic. Driver je natahnutej pred ndiswrapper, orginalni z distribuce se nechytal. Ted muj problem a zaroven dotaz. Jakmile provedu suspend to ram, tak vypis z iwevent hlasi:
    15:27:48.302095   eth1     Set Mode:Managed
    15:27:48.302117   eth1     Set Frequency:2.422 GHz (Channel 3)
    15:27:48.302136   eth1     Set ESSID:"FRITZ!Box Fon WLAN 7141"
    15:28:01.339176   eth1     Set Mode:Managed
    15:28:01.339199   eth1     Set Frequency:2.422 GHz (Channel 3)
    15:28:01.339219   eth1     Set ESSID:"FRITZ!Box Fon WLAN 7141"
    15:28:01.906462   eth1     Association Request IEs:0017465249545A21426F7820466F6E20574C414E2037313431010882848B9624B0486C210208122402010E32048C129860DD06004096010100DD09001018020
    15:28:01.906513   eth1     Association Response IEs:010882848B9624B0486C32048C129860DD180050F2020101800003A4000027A4000042435E0062322F00
    15:28:01.906533   eth1     New Access Point/Cell address:00:04:0E:DA:76:62
    15:28:05.720511   eth1     New Access Point/Cell address:Not-Associated
    
    Toto se opakuje nekdy treba 10 a pak se chytne, nekdy to trva dele a nedky se nechytne vubec !!. Pomuze resrtart nekdy !!! Muj postup je "ifdown eth1" "ifup eth1" pak jsem zkousel "modprobe -r ndiswrapper" a znovu ho nahodit "modprobe ndiswrapper". Nekdy to pomuze a nekdy ne, prave proto jsem z toho Matej. Kdyz se to povede, tak vysledek je super a vsechno slape jeste lepe jak pod XP :-)

    05.720511 eth1 New Access Point/Cell address:Not-Associated

    Zajimalo by me jake je posloupnost navazani wifi spojeni, pokud by mi mohl nekdo objasnit jak to funguje byl bych velice vdecen. Na internetu je spousty navodu jak nastavit wpa-supplicant ale nikde neni vysvetlen poslup co konkretni veci delaji.
    Muj vypis "dmesg | grep bcm"
    [   19.824000] ndiswrapper: driver bcmwl5 (Broadcom,10/12/2006, 4.100.15.5) loaded
    [   20.480000] wlan0: ethernet device 00:14:a5:e1:42:01 using NDIS driver: bcmwl5, version: 0x4640f05, NDIS version: 0x501, vendor: 'NDIS Network Adapter', 14E4:4311.5.conf
    
    regiss@kubuntu:~$ dmesg | grep ndis
    [   19.740000] ndiswrapper version 1.38 loaded (preempt=no,smp=yes)
    [   19.824000] ndiswrapper: driver bcmwl5 (Broadcom,10/12/2006, 4.100.15.5) loaded
    [   19.828000] ndiswrapper: using IRQ 17
    [   20.484000] usbcore: registered new interface driver ndiswrapper
    [   20.588000] ndiswrapper: changing interface name from 'wlan0' to 'eth1'
    
    Toto je vysledek po uspesnem pripojeni
    eth1      IEEE 802.11g  ESSID:"FRITZ!Box Fon WLAN 7141"  Nickname:"FRITZ!Box Fon WLAN 714"
              Mode:Managed  Frequency:2.422 GHz  Access Point: 00:04:0E:DA:76:62
              Bit Rate=18 Mb/s   Tx-Power:32 dBm
              RTS thr=2347 B   Fragment thr=2346 B
              Encryption key:A52C-FD2B-6431-7685-CD7D-69E6-C292-47F5-19B1-118A-9767-2039-0C47-FA49-FB63-E2AD   Security mode:restricted
              Power Management:off
              Link Quality:23/100  Signal level:-81 dBm  Noise level:-96 dBm
              Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0
              Tx excessive retries:0  Invalid misc:0   Missed beacon:0
    
    Kdyz se nada pripojit tak je to stejny jenom bez Encryption key
    eth1      IEEE 802.11g  ESSID:"FRITZ!Box Fon WLAN 7141"  Nickname:"FRITZ!Box Fon WLAN 714"
              Mode:Managed  Frequency:2.422 GHz  Access Point: 00:04:0E:DA:76:62
              Bit Rate=54 Mb/s   Tx-Power:32 dBm
              RTS thr=2347 B   Fragment thr=2346 B
              Power Management:off
              Link Quality:0  Signal level:0  Noise level:0
              Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0
              Tx excessive retries:0  Invalid misc:0   Missed beacon:0
    
    
    Nakonec jeste uvedu wpa_supplicant.conf
    
    ctrl_interface=/var/run/wpa_supplicant
    ctrl_interface_group=0
    
    network={
        ssid="FRITZ!Box Fon WLAN 7141"
        proto=WPA
        key_mgmt=WPA-PSK
        pairwise=TKIP
        group=TKIP
        psk="11111111111111111"
    }
    psk musim zadavat jak ho mam od providera, protoze ssid je s mezerama a neda se predelat pomoci wpa_passphrse
    
    interfece
    
    auto lo
    iface lo inet loopback
    address 127.0.0.1
    netmask 255.0.0.0
    
    auto eth0
    iface eth0 inet dhcp
    
    auto eth1
    iface eth1 inet dhcp
    wpa-driver wext
    wpa-conf /etc/wpa_supplicant.conf
    
    #wireless-essid dd-wrt
    
    
    #pre-up wpa_supplicant -Bw -Dwext -ieth1 -c/etc/wpa_supplicant.conf
    #post-down killall -q wpa_supplicant
    
    
    #auto eth2
    #iface eth2 inet dhcp
    
    #auto ath0
    #iface ath0 inet dhcp
    
    #auto wlan0
    #iface wlan0 inet dhcp
    
    Potreboval bych poradit se synchronizaci, kterou jsem uvadel drive na cem zalezi. Kdyz se to jednou nepovede a podruhe jo tak nechapu v cem muze byt chyba.

    Po suspend to ram, se skoro nikdy nepripojim. Mohl by mi nekdo napsat postup jak nahodit wifi. Neco ve stylu 1) Ndiswrapper 2) ifup eth1 3) co killnout co restartovat atd. proste v tom mam gulas a vetsinou je to haluz ze se pripjim Dekuji za odpoved Ondra

    Odpovědi

    mess avatar 9.6.2007 16:15 mess | skóre: 43 | blog: bordel | Háj ve Slezsku - Smolkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zase wifi jednou se pripoji podruhe ne
    To vypadá na špatný signál.
    Link Quality:23/100
    Cez párne mesiace zošíváš vaginy, cez neparne montuješ hajzle.
    9.6.2007 16:21 regiss | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zase wifi jednou se pripoji podruhe ne
    Na spatny signal bych to nevidel jsem vzdaleny od AP asi 3m. Je to teda takova mrcha Fritz. Kdyz se mi podari pripojit tak mam i rychlost 10Mb. Coz je na wifi cool. Kydz se mi to povede! Ted pisi z te wifiny, ale treba po suspend to ram. Smazu a obnovim model ndiswrapper a nekdy se to chytne a nekdy ne.
    Neni potreba nekdy nastavit nejaky cekaci cas nebo tak neco ?
    13.6.2007 23:39 regiss | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zase wifi jednou se pripoji podruhe ne
    Nemohl byste mi nekdo poradit.
    vencour avatar 13.6.2007 23:47 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zase wifi jednou se pripoji podruhe ne

    Nahazuju wifi skriptem, mam mezi jednotlivejma příkazama sleep 2 ... bez toho mi to nemakalo ... tedy

    iwconfig ath0 txpower off
    sleep 2
    iwconfig ath0 essid LinksysWifi
    sleep 2
    iwconfig ath0 key ABCDEF1234567890ABCD
    sleep 2
    iwconfig ath0 txpower on
    

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    14.6.2007 09:41 regiss | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zase wifi jednou se pripoji podruhe ne
    Jo super, diky za radu. Vyzkousim to vecer a dam vedet. Da se to prepsat i do wpa_supplicant.conf
    neco jako:
    network={
            ssid="blbalba"
            sleep 2
            proto=WPA
            sleep 2
            key_mgmt=WPA-PSK
            sleep 2
            psk=945609a382413e64d57daef00eb5fab3ae228716e1e440981c004bc61dccc98c
    
    }
    Diky za odpoved
    15.6.2007 18:57 regiss | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zase wifi jednou se pripoji podruhe ne
    tak ten sleep pomohl diky za rady
    25.6.2007 00:49 regiss | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: zase wifi jednou se pripoji podruhe ne
    Jeste dodatek k wpa_supplicant.

    Podle normy si neumi wpa_supplicant poradit s mezerama v ssid, jak je videt vyse pouzival jsem ssid s mezerami. Wpa_supplicant to sice nejak zazracne prelozil, ale trvalo mu to vyse zminovanych nekolik pokusu. Takze bez mezer

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.