Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
An error occurred while loading http://www.abclinuxu.cz/:
Could not connect to host http://www.abclinuxu.cz/.
), zatímco např. Firefox nebo Links se připojí bez problémů (z Firefoxu teď píšu).
Připojuji se přes USB modem a vytáčené připojení jsem zřídil ručně pomocí KPPP (tel. číslo u o2).
Proxy je u Firefoxu nastavena na System defaults
, v Konqueroru tato volba není, a tak jsem se kromě Connect to the Internet directly
snažil vyzkoušet nějaké další kombinace (např. Automatically detect proxy configuration
, což nefunguje: Couldn't find an usable proxy configuration script
a u ostatních nevím, kde hledat údaje jejich nastavení.
V openSUSE startuje při bootování Firewall, ale i když ho zastavím, Konqueror ani tak nereaguje, proto jsem zatím nezkoumal jeho nastavení. Cache Konqueroru jsem průběžně mezi pokusy vyprazdňoval.
Ještě pro úplnost obsah /etc/resolv.conf
:
domain site nameserver 160.218.10.200 nameserver 160.218.43.200 nameserver 160.218.10.200 #kppp temp entry nameserver 160.218.43.200 #kppp temp entryKromě klikací konfigurace KPPP jsem v systému neprováděl žádné ruční úpravy (ani v konfiguračních souborech), nemůžu ale vyloučit, že jsem náhodou a nevědomě při nastavování Konqueroru někde na něco neklikl. Dodám ještě, že samostatný oddíl
/home
je zašifrovaný, což zřídil instalátor.
Díky za každý návrh, jak postupovat při další diagnostice problému či jeho řešení, další údaje na požádání rád dodám.
u proxy by melo byt nastaveno to direct to internet ci nejak tak.To je nastaveno je, viz údaje v otázce.
A kdyz spustis Konquerror v konsoli nevypisuje nejaky hlasky?Ne, jediné co se vypisuje, je:
ASSERT: "!icon.isEmpty()" in ./libkonq/konq_pixmapprovider.cc (81)
Mozna zkusit promazat obasah ~/.kde/share/apps/konquerror a ~/.kde/share/config/konquerrorrcTo jsem zapomněl uvést, že na tohle jsem taky myslel, ovšem bez úspěchu (taky jsem v těch souborech nenašel nic, co by vypadalo nějak relevantně - což ovšem nemusí nic znamenat). Přesto díky.
Používáte KDE a nebo spouštíte Konqueror v jiném prostředí?Je to standardní instalace openSUSE 10.2 64 s KDE z instalačního DVD.
Je v asociacích na web uvedený jako jedna nebo hlavní možnost Konqueror (to by možná o něčem...?)?Nevím teď přesně, co myslíte "asociacemi na web", ale dovolil bych si předpokládat, že pokud je již Konqueror spuštěný a pouze nedokáže navázat spojení s Internetem, není asociace webových souborů s Konquerorem až tak určující.
A ještě, co zkusit ty aktualizace.Postupně na ně také dojde (připojení je dost pomalé), zatím hledám nějakou chybu. Nevím, jestli je to relevantní, ale taky jsem zjistil, že Firefox startuje defaultně do režimu offline - Konqueror ovšem ne... Pokusím se zjistit, jestli to není obojí nějakou zvláštní bezpečnostní politikou SUSE...
Tiskni
Sdílej: