abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.98.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.1 (YouTube) svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Mary Lou bylo vybráno na počest americké jazzové klavíristky Mary Lou Williams (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 19:11 | Nová verze

    Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.4. Představení novinek také na YouTube. Bun byl přepsán z programovacího jazyka Zig do Rustu. Pomocí Claude Fable 5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 12:33 | Nová verze

    Vývojáři KDE na Mastodonu oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 26.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 04:11 | IT novinky

    Společnost PINE64 kvůli nedostatku a vysokým cenám DRAM a eMMC dočasně pozastavuje výrobu linuxových zařízení. Výroba zařízení jako PineTime, PineVoice a Pinecil pokračuje.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 02:55 | IT novinky

    Společnost Stripe se dohodla na akvizici společnosti OpenRouter. Za 7,5 miliardy dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 01:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.27 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.8. 16:00 | Pozvánky

    V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede Petr Hodina, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem mobilního … více »

    lkocman | Komentářů: 0
    19.8. 14:11 | IT novinky

    Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    19.8. 05:55 | IT novinky

    Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (19%)
     (30%)
     (7%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2457 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník

    Dotaz: win98 a lin 8.2

    27.2.2003 16:00 Mr .Bean
    win98 a lin 8.2
    Přečteno: 71×
    Pred casom som na jedno PC v skole nainstaloval linux pricom som nechal mimo linux nealokovane cca 900Mb. Linux je mandrake 8.2 a cely sa nainstaloval hodil do MBR lilo a potom som ho dlhy cas pracne konfiguroval a menil k ´obrazu svemu´ a vsetko bolo v poriadku az kym som nezistil ze nanho mam este nainstalovat windows98. A tu nastava problem kedze instalaciu prvy linux druhy windows som nikdy nerobil. Mate nejake skusenosti? Co sa moze stat? viem ze mi zmaze MBR cize si musim vytvorit buchtovaciu disketu nabuchtovat linux a znovu dat lilo. ale ako dam aby sa v lilo objavila aj polozka windows (jake commandy do lilo.conf). S linux partition nemoze tento komercny OS nic urobit? Pocul som ze vo verzii 98 second edition je specialna utilita ktora hlada logicke particie a scanuje ich po pritomnosti linuxu a potom nuluje sektory na ktorych je ulozeny kernel. Je to pravda a co mam cakat? P.S. Tu preposlednu vetu ignorujte...

    Odpovědi

    27.2.2003 16:41 kolisko | skóre: 21 | blog: prace
    Rozbalit Rozbalit vše win98 a lin 8.2
    pokud vazne chces instalovat wokna, tak je nainstaluj, bootni z CD nebo z boot diskety s par. root=/dev/hdXX a pak mrkni do lilo.conf, kde je urcite example jak pridat dalsi polozku, jinak man lilo.conf. kolisko
    27.2.2003 21:32 Anselm
    Rozbalit Rozbalit vše win98 a lin 8.2
    Widle98 umi butovat jen z primarni partition. Pokud je tam linux tak ho musite premistit treba partedem na jiny oddil.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.