abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:22 | Nová verze

    Open source softwarový stack ROCm (Wikipedie) pro vývoj AI a HPC na GPU od AMD byl vydán ve verzi 7.0.0. Přidána byla podpora AMD Instinct MI355X a MI350X.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 15:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 258 správce systému a služeb systemd (GitHub).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    dnes 15:11 | Nová verze

    Byla vydána Java 25 / JDK 25. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 18. Jedná se o LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:44 | Humor

    Věra Pohlová před 26 lety: „Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty internety a počítače zakázala“. Jde o odpověď na anketní otázku deníku Metro vydaného 17. září 1999 na téma zneužití údajů o sporožirových účtech klientů České spořitelny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 11:33 | Zajímavý článek Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 143.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Nově se Firefox při ukončování anonymního režimu zeptá, zda chcete smazat stažené soubory. Dialog pro povolení přístupu ke kameře zobrazuje náhled. Obzvláště užitečné při přepínání mezi více kamerami. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 143 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:22 | Nová verze

    Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 43 (ChangeSet), tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 21. října.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | Nová verze

    Multiplatformní emulátor terminálu Ghostty byl vydán ve verzi 1.2 (𝕏, Mastodon). Přehled novinek, vylepšení a nových efektů v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.5 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    15.9. 21:33 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (Mastodon) nástroje pro záznam a sdílení terminálových sezení asciinema (GitHub). S novou verzí formátu záznamu asciicast v3, podporou live streamingu a především kompletním přepisem z Pythonu do Rustu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (43%)
     (57%)
     (0%)
     (7%)
     (14%)
     (7%)
     (21%)
     (7%)
     (14%)
    Celkem 14 hlasů
     Komentářů: 1, poslední dnes 13:49
    Rozcestník

    Dotaz: Kdybych si chtěl zálohovat instalovaný soft

    5.7.2007 02:35 Honza
    Kdybych si chtěl zálohovat instalovaný soft
    Přečteno: 289×
    nestačilo by jen vše co je ve složce usr vypálit na cd? že bych vše měl z repozitářů nemusel bych řešit jak dostat repozitář na cd a prosti když bych instaloval susa 10.2 jinam stačilo by jen překopírovat usr jen se bojím že se překopíruje i nastavení grafiky která je jinde jiná prosím poraďte myslím že stačí přehodit na cd usr/bin usr/sbin a usr/lib myslíte že se to dá takto zálohovat?

    Odpovědi

    5.7.2007 02:52 boar | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdybych si chtěl zálohovat instalovaný soft
    vrele doporucuju zalohovat hlavne /home, a /etc = domaci slozky, a nastaveni uzivatelu, a nastaveni systemu.
    software si pak doinstallujes ... a spoustu veci si leze do /var a nektery veci se instllujou do /opt. to si muzes rovnou udelat pomoci DD obraz celyho disku, kterej nakopes, paak pomoci gparted udelas dobre partysny, a jen doladis, aby to jelo na jinym stroji :) jo a nastaveni grafiky, resp. Xek, mas /etc/X11/xorg.conf teda ve vetsine pripadu :)
    5.7.2007 06:21 Standa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdybych si chtěl zálohovat instalovaný soft
    Neni nahodou lepsi si udelat vlastni instalcni livecd? Ja to takhle vyresil s PCLinuxemOS.
    5.7.2007 13:14 boar | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdybych si chtěl zálohovat instalovaný soft
    rekl bych, ze to bude pravdepodobne nad jeho sily. ale mohl by se do toho pustit po hlave!
    Josef Kufner avatar 5.7.2007 13:29 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdybych si chtěl zálohovat instalovaný soft
    Jak už bylo řečeno: Zálohuj jen /home a /etc. Zbytek nemá moc smysl. Případně si ještě z balíčkovacího systému nech vygenerovat seznam nainstalovaných balíků.

    Pokud chceš mít zálohu, kterou nahraješ v případě havárie zpět a budeš to mít zas funkční, doporučuju kopírovat třeba rsyncem kompletní / kromě /proc, /sys, /mnt a /media). Pokud totiž pak o systém přijdeš, vemeš instalačku, nainstaluješ naprosté minimum a rsync a obnovíš to do původního stavu přepsáním té minimální instalace. Nebudeš se muset starat o instalaci grubu a podobně. Je to pohodlnější a jednodušší než z live CD. Zálohování rsyncem si pak dáš do cronu, aby se to spouštělo každý den automaticky. Zálohuju takle 25GB systém a trvá to asi 15 minut (přenášejí se jen rozdíly). Více...
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.