Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové major verzi 6. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení a na GitHubu (6.0.0, 6.0.1).
S eDoklady lze mít od ledna 2024 občanku v mobilní aplikaci [Digitální a informační agentura – DIA].
Google představil novou doménu nejvyššího řádu: .meme. Viz například knowyour.meme nebo find.meme.
IKEA představila 3 senzory pro chytrou domácnost: senzor na dveře a okna PARASOLL, bezdrátový pohybový senzor VALLHORN a senzor úniku vody BADRING. Budou kompatibilní s Home Assistant?
Weston, referenční implementace kompozitoru pro Wayland, byl vydán ve verzi 13.0.0. Přehled novinek v oznámení.
Laboratoře CZ.NIC vydaly novou verzi 4.23.0 aplikace Datovka, tj. svobodné multiplatformní desktopové aplikace pro přístup k datovým schránkám a k trvalému uchovávání datových zpráv v lokální databázi. Přidána byla podpora pro velkoobjemové datové zprávy (VoDZ) a pro typy datových schránek PFO_ARCH, PFO_AIAT a PFO_AZI. Další novinkou je pamatování velikosti dialogových oken, pozice ovládacích prvků, šířek sloupců a řazení položek
… více »Distribuce Tails specializující se ochranu online soukromí uživatele byla vydána ve verzi 5.20. Mimo jiné aktualizuje Tor Browser (13.0.4) a Thunderbird (115.5), opravuje několik chyb.
Bylo rozhodnuto, že Red Hat Enterprise Linux 10, jehož vydání je plánováno na první pololetí 2025, bude už bez X serverů. Zůstane pouze Xwayland.
Mobilní Datovka, tj. svobodná aplikace pro přístup k datovým schránkám pro zařízení s operačním systémem iOS a Android, byla minulá týden vydána v nové verzi 2.0.0. Zásadně bylo zmodernizováno uživatelské rozhraní. Přibyla možnost přepínat aplikaci mezi světlým a tmavým režimem. Současně byl publikován rozhovor QaA: Projekt Datovka očima vývojářů.
Multiplatformní open source aplikace scrcpy (Wikipedie) pro zrcadlení obrazovky i audia připojeného zařízení se systémem Android na desktopu a umožňující ovládání tohoto zařízení z desktopu, byla vydána v nové verzi 2.3.
TeX funguje trochu jinak, než si představujete, tedy úplně jinak, než když píšete na stroji. V okamžiku, kdy se řeší stránkový zlom, už nepracujete s jednotlivými znaky, ale s nalámanými řádky. Teoreticky byste úpravou zdrojáku TeXu mohl nějaké počítání znaků a řádků zavést, ale bylo potřeba ošetřit tolik výjimek a speciálních případů, že by to stejně nemělo valný smysl. Spíš by možná stála za úvahu dodatečná analýza DVI souboru - pro začátek zkuste dvi2tty
a wc
.
P.S.: jednoduše - jednodušeji
\newcount\tempnum
\output={%
\global\tempnum=0
\loop \unskip \unpenalty \setbox2=\lastbox \the\box2
\advance\tempnum by1
\if ?? \repeat
}
Pokouším se vždycky přečíst řádek, vypsat ho a inkrementovat \tempnum.
Ale zasekl jsem se... Jak mám ukončit ten cyklus, když už nemám odkud brát boxy?
[2. postup by využíval \prevgraf, kde, jak jsem zjistil, je po přečtení každého odstavce počet jeho řádků, ale nastal podobný problém jako u 1. řešení. Ale toto řešení je možná zbytečně složité.]
\newcount\linenum
\global\linenum=0
\output={%
\setbox1=\vbox{%
\unvbox255
\skip0=\lastskip
\unskip
\global\setbox255=\vbox{\vskip\skip0}
\loop \setbox0=\lastbox \skip0=\lastskip \unskip
\advance\skip0 by\lastskip \unskip
\advance\skip0 by\lastskip \unskip \unpenalty
\ifhbox0 \setbox0=\hbox to\hsize{\unhbox0}
\global\setbox255=\vbox{\vskip\skip0 \box0 \unvbox255}
\global\advance\linenum by1
\repeat
}%
\wlog{RADKU:\the\linenum}
\global\linenum=0
\plainoutput
}
Ještě bych se rád zeptal na tyto úseky:
\global\setbox255=\vbox{\vskip\skip0} - proč to zaručí, že bude ve výsledku všude správně glue?
\setbox1=\vbox{...} - box1 nikde nepoužívám, k čemu je tohle dobré?
A ještě nechápu, proč to tiskne vždycky o řádek víc, než má stránka ve skutečnosti. Je to proto, že to počítá i číslo stránky?
A ještě nechápu, proč to tiskne vždycky o řádek víc, než má stránka ve skutečnosti. Je to proto, že to počítá i číslo stránky?Asi to tak bude, v tom boxuje i zahlavi a zapati. Na ostatni otazky doporucuji cz.comp.cstex.
Tiskni
Sdílej: