abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1969 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Instalace Gnome v Gentoo

    6.7.2007 13:15 standik | skóre: 17 | blog: vsechno mozne
    Instalace Gnome v Gentoo
    Přečteno: 1409×
    Ahoj. Pokousim se nainstalovat Gentoo. Postupoval sem podle handbooku (v tom vsechno OK), ale nejde mi nainstalovat Gnome. Pri pokusu o nainstalovani gnome:
    emerge gnome-light
    dostanu takovehle chyby:
    !!! Error: circular dependencies:
    
    ('ebuild', '/', 'media-gfx/graphviz-2.12', 'merge') depends on
       ('ebuild', '/', 'gnome-base/libgnomeui-2.16.1', 'merge') (hard)
    ('ebuild', '/', 'net-fs/samba-3.0.24-r3', 'merge') depends on
       ('ebuild', '/', 'net-print/cups-1.2.10-r1', 'merge') (hard)
    ('ebuild', '/', 'virtual/ghostscript-0', 'merge') depends on
       ('ebuild', '/', 'app-text/ghostscript-gpl-8.54', 'merge') (medium)
       ('ebuild', '/', 'net-print/cups-1.2.10-r1', 'merge') (soft)
    ('ebuild', '/', 'gnome-base/libgnome-2.16.0', 'merge') depends on
       ('ebuild', '/', 'gnome-base/gnome-vfs-2.16.3-r1', 'merge') (hard)
    ('ebuild', '/', 'sys-apps/dbus-1.0.2-r2', 'merge') depends on
       ('ebuild', '/', 'app-doc/doxygen-1.5.2', 'merge') (hard)
    ('ebuild', '/', 'sys-apps/hal-0.5.9-r1', 'merge') depends on
       ('ebuild', '/', 'app-doc/doxygen-1.5.2', 'merge') (hard)
       ('ebuild', '/', 'dev-libs/dbus-glib-0.73', 'merge') (hard)
    ('ebuild', '/', 'dev-libs/dbus-glib-0.73', 'merge') depends on
       ('ebuild', '/', 'sys-apps/dbus-1.0.2-r2', 'merge') (hard)
       ('ebuild', '/', 'app-doc/doxygen-1.5.2', 'merge') (hard)
    ('ebuild', '/', 'app-text/ghostscript-gpl-8.54', 'merge') depends on
       ('ebuild', '/', 'net-print/cups-1.2.10-r1', 'merge') (hard)
    ('ebuild', '/', 'net-print/cups-1.2.10-r1', 'merge') depends on
       ('ebuild', '/', 'sys-apps/dbus-1.0.2-r2', 'merge') (hard)
    ('ebuild', '/', 'net-dns/avahi-0.6.16-r1', 'merge') depends on
       ('ebuild', '/', 'dev-libs/libdaemon-0.8', 'merge') (hard)
       ('ebuild', '/', 'sys-apps/dbus-1.0.2-r2', 'merge') (hard)
       ('ebuild', '/', 'app-doc/doxygen-1.5.2', 'merge') (hard)
       ('ebuild', '/', 'dev-python/dbus-python-0.80.2', 'merge') (hard)
    ('ebuild', '/', 'gnome-base/gnome-vfs-2.16.3-r1', 'merge') depends on
       ('ebuild', '/', 'sys-apps/hal-0.5.9-r1', 'merge') (hard)
       ('ebuild', '/', 'dev-libs/dbus-glib-0.73', 'merge') (hard)
       ('ebuild', '/', 'net-fs/samba-3.0.24-r3', 'merge') (hard)
       ('ebuild', '/', 'net-dns/avahi-0.6.16-r1', 'merge') (hard)
    ('ebuild', '/', 'dev-python/dbus-python-0.80.2', 'merge') depends on
       ('ebuild', '/', 'dev-libs/dbus-glib-0.73', 'merge') (hard)
       ('ebuild', '/', 'sys-apps/dbus-1.0.2-r2', 'merge') (hard)
    ('ebuild', '/', 'app-doc/doxygen-1.5.2', 'merge') depends on
       ('ebuild', '/', 'app-text/ghostscript-gpl-8.54', 'merge') (hard)
       ('ebuild', '/', 'virtual/ghostscript-0', 'merge') (hard)
       ('ebuild', '/', 'media-gfx/graphviz-2.12', 'merge') (hard)
    ('ebuild', '/', 'gnome-base/libgnomeui-2.16.1', 'merge') depends on
       ('ebuild', '/', 'gnome-base/libgnome-2.16.0', 'merge') (hard)
       ('ebuild', '/', 'gnome-base/libbonoboui-2.16.0', 'merge') (hard)
       ('ebuild', '/', 'gnome-base/gnome-vfs-2.16.3-r1', 'merge') (hard)
    ('ebuild', '/', 'gnome-base/libbonoboui-2.16.0', 'merge') depends on
       ('ebuild', '/', 'gnome-base/libgnome-2.16.0', 'merge') (hard)
    ('ebuild', '/', 'dev-libs/libdaemon-0.8', 'merge') depends on
       ('ebuild', '/', 'app-doc/doxygen-1.5.2', 'merge') (hard)
    
    !!! Note that circular dependencies can often be avoided by temporarily
    !!! disabling USE flags that trigger optional dependencies.
    
    a nevim jak to mam vyresit.
    Muj /etc/make.conf vypada takto:
    # These settings were set by the catalyst build script that automatically
    # built this stage.
    # Please consult /etc/make.conf.example for a more detailed example.
    CFLAGS="-march=k8 -O2 -pipe -fomit-frame-pointer"
    CXXFLAGS="${CFLAGS}"
    # This should not be changed unless you know exactly what you are doing.  You
    # should probably be using a different stage, instead.
    CHOST="x86_64-pc-linux-gnu"
    MAKEOPTS="-j2"
    #ACCEPT_KEYWORDS=""
    #
    USE="X gnome gtk -qt -kde SSL alsa -oss 3dnow a52 aac -arts cdr
     bzip2 hal avahi -debug doc dri dts dvd dvdr encode ffmpeg flac
     gif jpeg jpeg2k matroska mmx mp3 mpeg ogg opengl quicktime
     samba sse sse2 ssl svg theora truetype tiff exif png dbus
     -selinux xv mad freetype"
    FEATURES="ccache"
    CCACHE_SIZE="3G"
    VIDEO_CARDS="radeon vesa"
    LINGUAS="cs en"
    
    Predem diky za odpovedi.

    Odpovědi

    6.7.2007 14:22 qk | skóre: 15 | blog: qk_develop
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace Gnome v Gentoo
    Podle mne je problem v tom doxygenu, zkus to nejdrive emergenout s -doc a pak to pripadne znovu mergnout i s tim.
    6.7.2007 14:30 standik | skóre: 17 | blog: vsechno mozne
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace Gnome v Gentoo
    Diky, s -doc uz mi to jde emergnout. Az se to dokonci, tak to jeste zkusim i s tim doc. Nikdy by me nenapadlo to zkusit bez toho doc.
    6.7.2007 14:48 qk | skóre: 15 | blog: qk_develop
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace Gnome v Gentoo
    problem je v tom, ze se nektera dokumentace dela pomoci doxygenu a svymi useflagy si urcil, ze se ma zkompilovat doxygen pomoci gtk, graphvizu, ktery zase pouziva cast gnome a tim ti vznikla kruhova zavislost. Potom by to uz melo jit normalne zkompilovat i s +doc ...pokud to budes predelavat, doporucuju emerge -Du1aN world ten ti predela vsechny spatne useflagy a aktualizuje vsechno nainstalovane.
    25.2.2010 12:40 klusik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace Gnome v Gentoo
    Ahoj, tak já to zkusil teď i s USE="-doc" a nešlape to :-( :-(

    Vyhodí to naprosto to samé, co před tím :-(

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.