abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 16:00 | Pozvánky

    V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede David Heidelberg, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem … více »

    lkocman | Komentářů: 0
    včera 14:11 | IT novinky

    Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 05:55 | IT novinky

    Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    včera 04:44 | IT novinky

    Společnost Framework představila nový Framework Laptop 12 s Intel Core Series 3, Thunderbolt 4, Wi-Fi 7, volitelnou čtečkou otisků prstů a podsvícenou klávesnicí s open-source firmwarem ZMK. Objednat lze s předinstalovanou Fedorou 44 KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.8. 16:44 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.8. 14:33 | Nová verze

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 168 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.8. 11:55 | Nová verze

    Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 10. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.8. 00:44 | Nová verze

    Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).

    |🇵🇸 | Komentářů: 13
    17.8. 18:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.8. 13:33 | Zajímavý článek

    Byly publikovány novinky z vývoje GIMPu. Pracuje se na novém formátu souborů. Stávající binární XCF bude nahrazen "zazipovaným XML". XCF zůstane plně podporován pouze pro načítání starých souborů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (7%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2434 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník

    Dotaz: Jádro 2.4.35

    16.8.2007 20:31 jarda51 | skóre: 1
    Jádro 2.4.35
    Přečteno: 435×

    Zdravím všechny,

    Mam Mandrivu 2007.1 a používám jádro 2.6.22. Potřebu taky jádro 2.4 (nechci rozebírat proč, prostě ho potřebuju.) Zkompiloval jsem 2.4.35. (nikdy jsem 2.4 nekompiloval - nemam s ním zkušenosti) Po bootu systém nejdřív vypíše nějaké chyby, který v tý rychlosti nestačím zaregistrovat a pak naběhne do textového režimu. (mam nastavenej náběh ale do X). Po přihlášení zadam jakejkoliv příkaz a než se provede a nebo neprovede vypíše se " -bash: child setpqid (390 to 390): proces neexistuje" . Takže otázka zní: mohou být obě jádra na jedné distribuci? Nehledá jádro 2.4 v jiných konfiguračních souborech než 2.6 ? (/etc/inittab, rc.d ....) jde to řešit linkem na jiné konfigurační soubory pro 2.4 než jsou pro 2.6?

    Dík za pomoc.

    Jarda

    Odpovědi

    michich avatar 16.8.2007 20:36 michich | skóre: 51 | blog: ohrivane_parky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jádro 2.4.35
    Userspace tvé distribuce (určitě glibc) už určitě spoléhá na fičury (NPTL, futexy?) jádra 2.6 a na 2.4 nepojede.
    16.8.2007 22:22 crusoe
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jádro 2.4.35
    ak chces 2.4 jadro budes musiet pouzit inu distribuciu ....
    16.9.2007 13:22 jarda51 | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jádro 2.4.35
    Najel jsem Slack 11.0 s 2.4 Kernelem a vse O.K.
    Dik
    Jarda
    
                

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.