Dnes je to 10 let, co byla vytvořena decentralizovaná kryptoměna Dogecoin. Autoři Billy Markus a Jackson Palmer ji původně zamýšleli jako vtip. Znakem kryptoměny je pes Shiba-Inu známý z internetových memů.
Google Chrome 120 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 120.0.6099.62 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Opraveno bylo 10 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána nová verze 2023.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Vypíchnout lze podporu Cloud ARM64, Vagrant Hyper-V a Raspberry Pi 5.
Společnosti IBM, Meta a dalších vice než 50 zakládajících členů (bez Microsoftu a OpenAI) vytvořili mezinárodní alianci AI Alliance pro spolupráci na vývoji a rozvoji otevřené, bezpečné a odpovědné umělé inteligence.
Služba pro hlídání uniklých hesel Have I Been Pwned oslavila 10. výročí. Troy Hunt ji spustil 4. prosince 2013 (Twitter).
Programovací jazyk HTML.
Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Ahoj
pouzivam ARCHa od kvetna 2007 na 64-bitech a nezaznamenal jsem zadny problem (Jeden cas jsem mel problemy s kompilaci, ale mohly za to bugy v GCC 4.0., ted co je 4.2.1 je vse OK). Jinak budes mit problemy s tim, ze neni flash pro 64-bit- ale existuje nahrada 'gnash' a udajne ve FF nefunguje ani JAVA. Ta funguje v Konqueroru. Ja Flash nepouzivam, tak mi nevadi. A taky WINE (neni pro 64-bit. OS, ale daji se dohrat knihovny (multilib) pro 32-bit rezim, ze ktereho vse jede, ale neni to pak cisty 64-bit OS.
What will I miss in Arch64? The following applications are known not to be 64-bit compatible: * no Java plugin shipped by Sun; KDE's Konqueror has its own native running 64-bit JavaPlugin built in! Best solution to browse JavaApplets these days. * true x86_64 Flash support only in parts with GPL gnash package from extra repo * no native Flash plugin shipped by Macromedia/Adobe - nspluginwrapper package from community allows use of 32-bit plugins but forces installation of lib32 packages - follow this guide on how to Install Flash on Arch64 * Closed-source apps like Skype, Opera - where they don't provide 100% statically built binaries so 32-bit libs are still needed * additional win32 codecs (... that nobody really needs) * packages that use x86 32-bit assembler code (some emulators like zsnes and syslinux)
Z hlediska stability je to velmi stabilni a pruzny system, nemam problemy ohledne stability. Pokud tedy nevyuzijes nejake vyse uvedene aplikace, tak smele do toho, nebo si nahrej nezbytne 32-bit knihovny a pak to pujde take spustit. (Ale pak je 64-bit snad i zbytecny). Rozhodne vyzkousej
Tiskni
Sdílej: