Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ahoj
pouzivam ARCHa od kvetna 2007 na 64-bitech a nezaznamenal jsem zadny problem (Jeden cas jsem mel problemy s kompilaci, ale mohly za to bugy v GCC 4.0., ted co je 4.2.1 je vse OK). Jinak budes mit problemy s tim, ze neni flash pro 64-bit- ale existuje nahrada 'gnash' a udajne ve FF nefunguje ani JAVA. Ta funguje v Konqueroru. Ja Flash nepouzivam, tak mi nevadi. A taky WINE (neni pro 64-bit. OS, ale daji se dohrat knihovny (multilib) pro 32-bit rezim, ze ktereho vse jede, ale neni to pak cisty 64-bit OS.
What will I miss in Arch64? The following applications are known not to be 64-bit compatible: * no Java plugin shipped by Sun; KDE's Konqueror has its own native running 64-bit JavaPlugin built in! Best solution to browse JavaApplets these days. * true x86_64 Flash support only in parts with GPL gnash package from extra repo * no native Flash plugin shipped by Macromedia/Adobe - nspluginwrapper package from community allows use of 32-bit plugins but forces installation of lib32 packages - follow this guide on how to Install Flash on Arch64 * Closed-source apps like Skype, Opera - where they don't provide 100% statically built binaries so 32-bit libs are still needed * additional win32 codecs (... that nobody really needs) * packages that use x86 32-bit assembler code (some emulators like zsnes and syslinux)
Z hlediska stability je to velmi stabilni a pruzny system, nemam problemy ohledne stability. Pokud tedy nevyuzijes nejake vyse uvedene aplikace, tak smele do toho, nebo si nahrej nezbytne 32-bit knihovny a pak to pujde take spustit. (Ale pak je 64-bit snad i zbytecny). Rozhodne vyzkousej
Tiskni
Sdílej: