Jean-Baptiste Kempf na svém blogu představil novou verzi 9.0 "Lei" kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie).
Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost NVIDIA.
Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil svou aplikaci SlideRshow (GitHub). Funguje jako prohlížeč fotek, ale i jako jejich organizér a prezentátor. Neinstaluje se, běží přímo v prohlížeči. Bez serveru. Offline.
Kermit, tj. protokol pro přenos souborů, vznikl před 45 lety. Při této příležitosti byla po 15 letech od vydání poslední stabilní verze 9.0.302 vydána nová stabilní verze 11 implementace C-Kermit. S podporou IPv6.
První verze konverzního nástroje Pandoc byla vydána před 20 lety. Jeho autor John MacFarlane při tomto výročí rekapituluje jednotlivé etapy vývoje a přidávání nových funkcí – rozšíření nejen Markdownu a podporu mnoha dalších formátů.
Srpen přinesl nejen další spalující vedro, ale také Virtuální Bastlírnu s neméně žhavými novinkami. Využijte tedy předpovědi na deštivý čtvrteční večer a od 20:00 se připojte online k tomuto neformálnímu setkání kutilů, techniků a vědců, kde se strahovskými bastlíři proberete nejzajímavější věci, na které jste narazili za poslední měsíc. Pokud jde o novinky, řeč zcela jistě přijde na systém INDX pro tiskárny Průša, který na konci
… více »Firma T-Mobile blokovala „dezinformační web“ AC24 bez toho, aniž by k tomu měla závazný pokyn orgánů veřejné moci. Píše to ve svém rozsudku Městský soud v Praze, který po čtyřech letech uzavřel kauzu blokace zmíněného webu. Operátor musí uhradit škodu ve výši 35 tisíc korun. Advokát společnosti T-Mobile se snažil i u odvolacího senátu argumentovat tím, že firma jednala v dobré víře, když na stránky omezila přístup poté, co ji k tomu vyzvalo
… více »Padla obžaloba v bitcoinové kauze. Státní zástupkyně chce pro Blažka 6,5 roku vězení, pro Titze 8 let.
Z aktuálních globálních statistik společnosti Statcounter: na desktopu má Linux celosvětově podíl 7,53 % (USA 11,92 %, Česko 4,31 %, Slovensko 4,36 %) a Firefox celosvětově podíl 6,51 % (USA 10,86 %, Česko 11,07 %, Slovensko 13,61 %).
Na GitHubu byl publikován seznam 55 kritických bezpečnostních chyb v SQLite s přiřazenými CVE čísly. JFrog Security informuje, že se jedná jenom o AI slop, části kódu na které CVE odkazují, v daných verzích vůbec neexistují. Upozorňuje také, že čísla CVE jsou přiřazována bez ověřování.
Zdravíčko. Jeden podobný příspěvek už tu sice je, ale já mám úplně opačný problém: Po té co se mi konečně podařilo zprovoznit xserver (viz zde) jsem zjistil, že když se z X přepnu do textového terminálu a pak zpět do X (CtrlAltF7), tak mi místo Xek naběhne jen blikající obrazovka. Pokud Xka killnu a znovu spustím, nastává stejná situace, správně naběhnou teprve po restartu. Na konci logu se objeví hlášky typu:
(WW) I810(0): Successfully set original devices (II) I810(0): xf86UnbindGARTMemory: unbind key 4Zdá se že to tedy opět souvisí s alokací paměti a GART.
Druhý poddotaz je obecný: Dá se někde dočíst o tom co se vlastně při použití CtrlAltFn děje a kde je to definované? Člověk by řekl, že při přepnutí terminálu běží xserver dál pouze na jiném terminálu takže se nemůže dít nic co se nedělo předtím, ale zdá se že to tak úplně není.
(WW) I810(0): Setting the original video mode instead of restoring the saved state
Tak jsem si poradil sám: Zdá se že tento problém řeší volba
Option "VBERestore" "true"v sekci "Device" xorg.conf, která se vztahuje k driveru "i810". Je dobré pořádně přečíst manuál použitého driveru, kde jsou tyto opšny popsané a vyzkoušet co se hodí.
Prosím jestli by někdo registrovaný mohl tuto otázku označit jako vyřešenou.
Tiskni
Sdílej: