Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
#!/bin/bash PATH='/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin' ( #----------------------------------------------------------------------------- # Before suspend #----------------------------------------------------------------------------- echo Prepare for suspend ... /etc/init.d/cpufreq-setup stop # Přepnutí ondemand -> performance console=$(fgconsole) # ulozeni aktivni konzole # mute all amixer -q set Master mute rmmod pcspkr 2>/dev/null # security things killall -HUP gpg-agent 2>/dev/null # stop network ifdown eth0 wlan0 ppp0 # stop usb modprobe -r ohci_hcd ehci_hcd # important things /boot/grub/gen-menu.sh # update menu grubu /etc/init.d/udev stop # chceme pak zavedst znovu moduly /etc/init.d/hwclock.sh stop # ulozit hodinky # enable messages kernelprintk=$(sysctl kernel.printk) sysctl -q kernel.printk="7 4 1 7" # enable swap swapon /dev/hda2 || exit # uspavam na disk a chci mit jistotu, ze bude misto #----------------------------------------------------------------------------- # Suspend #----------------------------------------------------------------------------- echo Suspend now ... echo disk > /sys/power/state #----------------------------------------------------------------------------- # Resume #----------------------------------------------------------------------------- echo Resume ... swapoff /dev/hda2 /etc/init.d/hwclock.sh start /etc/init.d/udev start /etc/init.d/cpufreq-setup start sysctl -q -p - <<<"$kernelprintk" chvt $console #----------------------------------------------------------------------------- echo Resume done. ) 2>&1 | logger -s -p syslog.info -t hibernate # vse logujem do sysloguA nebo můžeš použít již hotový skript "hibernate", který je ale velmi pomalý.
Tiskni
Sdílej: