Byla vydána beta verze Ubuntu 25.04 s kódovým názvem Plucky Puffin. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 25.04 mělo vyjít 17. dubna 2025.
Textový editor Neovim byl vydán ve verzi 0.11 (𝕏). Přehled novinek v příspěvku na blogu a poznámkách k vydání.
Živé ISO obrazy Debianu Bookworm jsou 100 % reprodukovatelné.
Boudhayan "bbhtt" Bhattcharya v článku Uzavření kapitoly o OpenH264 vysvětluje, proč bylo OpenH264 odstraněno z Freedesktop SDK.
Představeny byly nové verze AI modelů: DeepSeek V3-0324, Google Gemini 2.5 a OpenAI 4o Image Generation.
XZ Utils (Wikipedie) byly vydány ve verzi 5.8.0. Jedná se o první větší vydání od backdooru v XZ v loňském roce.
Byla vydána nová verze 0.40.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 6.1 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.
Byla vydána nová verze 2.20 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), byl vydán ve verzi 1.3.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Vypíchnut je interaktivní HTML BOM (Bill of Materials) a počáteční podpora Rustu. Zdrojové kódy LibrePCB jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Minulý měsíc Hector "marcan" Martin skončil jako upstream vývojář linuxového jádra i jako vedoucí projektu Asahi Linux. Vývoj Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon, ale pokračuje dál. Byl publikován březnový přehled dění a novinek z vývoje. Vývojáře lze podpořit na Open Collective.
virtual_mailbox_base
bere Postfix v potaz až po zakomentování mydestination
Nicméně i poté ignoruje virtuální aliasy a to i po zakomentování alias_maps
.
myhostname = gw.mojedomena.cz mydomain = mojedomena.cz myorigin = $mydomain alias_maps = hash:/etc/aliases alias_database = hash:/etc/aliases mydestination = $myhostname $mydomain relayhost = #mynetworks = /etc/postfix/relay_ip_static, /etc/postfix/relay_ip_dynamic mynetworks = /etc/postfix/relall mailbox_command = procmail -a "$EXTENSION" mailbox_size_limit = 0 recipient_delimiter = + inet_interfaces = $myhostname, localhost, 192.168.2.1, 192.168.100.1 # pokusne virtuality virtual_mailbox_domains = mojedomena.cz virtual_uid_maps = static:2000 virtual_gid_maps = static:2000 virtual_mailbox_base = /var/spool/virtual_mailboxes virtual_alias_maps = hash:/etc/postfix/virtual_mailbox_aliases virtual_mailbox_maps = hash:/etc/postfix/virtual_mailbox_recipientsJsem z toho už trochu zoufalý a proto bych potřeboval radu na tyto otázky: Je možné sloučit systémové a virtuální uživatele na postfixu, který řeší poštu pouze pro jednu doménu? Pokud ano, tak jak? Jde a je to vhodné provozovat virtuální uživatele (problém root) na stroji s jednou doménou a nebo je lepší (což me osobně moc nepřijde) využívat v mém případě systémové uživatele. Díky. R.
Tiskni
Sdílej: