Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
má odpoveď
www.nejaka_stranka.sk is alive!Hľadal som na nete, ale nie som z toho veľmi múdry. Môže ma niekto usmerniť, prosím?
V čem potřebuješ usměrnit? Umíš anglicky? Zřejmě ti server www.nejaka_stranka.sk na ten ping odpověděl a tak program ping zajásal.Radšej by som bol, keby nejasal, ale správal sa klasicky. Ako sa to dá docieliť?
Jak klasicky? Aby vypisoval round-trip čas, tak jako to dělá většina implementací programu ping? Ten tvůj program ping byl je ovšem z Busyboxu a zjevně byl přeložen bez konfigurační volby ENABLE_FEATURE_FANCY_PING, takže to neumí.Myslím že si trafil klinec po hlavičke, skúsim to zajtra preveriť. Je len zaujímavé že na iných strojoch to ide klasicky. Ďakujem.
Znamená to, že tento server v síti funguje. Jestli funguje i poskytování nějakých služeb, to už je naprosto odlišná záležitost.Je zaujímavé že z druhého IPboxu (je to iný stroj s inou enigmou) mu to sťahuje a normálne pinguje.
-s
:
root# ping -s www.abclinuxu.cz
Tiskni
Sdílej: